WiększaMniejszyNormalny
18.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Brawa dla Ady Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.04.2013.

Brawa dla Ady

CHOSZCZNO ADA KŁOS została bohaterką 14. edycji Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijno – Patriotycznej, który od 2003 roku poświęcony jest pamięci ks. prałata Jana Abramskiego. W sobotę obejrzeliśmy go w auli Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie. Ada zdobyła główny laur w najmłodszej kategorii oraz nagrodę publiczności.

 

Brawa dla Ady Przypomnijmy, że od samego początku to przedsięwzięcie organizuje choszczeńska Akacja Katolicka oraz to, że od 2003 roku poświęcony jest on pamięci ks. prałata Jana Abramskiego. Choć w pierwszych edycjach startowali głównie recytatorzy z Choszczna i okolicy, to jednak dzisiaj ma on charakter diecezjalny. Tym razem o tytuły laureata i nagrody zmagało się aż 25 uczestników ze Szczecina, Sławęcina, Lubiany, Zamęcina, Bierzwnika i oczywiście Choszczna. W tej stawce widzieliśmy wielu laureatów różnych konkursów, w tym m.in. JANA ŻOŁNIERZOWA świeżo upieczonego zwycięzcę finału wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego (piszemy o nim w artykule „Janek Brawa dla Ady recytuje jak... burza” – red.). Byli też tacy, którzy debiutowali i ze łzami w oczach pokonywali tremę. Zarówno publiczność jak i jurorzy zgodnie podkreślali, że największe wrażenie zrobiły na nich prezentacje najmłodszych recytatorów. Jako pierwsza na scenie pojawiła się ADA KŁOS (na pierwszym zdjęciu) ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie i tak jednych i drugich ujęła prezentacją „Anioła Stróża”, że wygrała w swojej kategorii i zdobyła też nagrodę publiczności. W pozostałych kategoriach triumfowały: ALA KOWALCZYK, LIDIA KIELA i MAGDALENA AUGUSTYNIAK (prezentujemy je na kolejnych zdjęciach).
Brawa dla Ady W przerwie publiczność miała okazję wysłuchać dwóch nowych w naszym mieście zespołów wokalno-instrumentalnych, w składzie, których pojawiło się kilka utalentowanych wokalistek, w tym także HANNA MATUSZCZAK, która chwilę wcześniej próbowała swoich sił w opisywanym konkursie. Poniżej podajemy nazwiska wszystkich wygranych, ale dodajmy, że całość poprowadzili: ELWIRA STREJKO i RYSZARD CHRUŚCIEL, członek zarządu Akcji Katolickiej w Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, a jurorskiej komisji przewodniczyła ANNA LEWICKA, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jak podkreślali organizatorzy, to wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez sponsorów, a był wśród nich także Urząd Miejski w Choszcznie.
Tadeusz Krawiec
 
 
 
Laureaci 14. edycji Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijno – Patriotycznej – Choszczno 2013

Szkoły podstawowe
Klasy I-III: 1. ADA KŁOS (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie), 2. JAN ŻOŁNIERZÓW (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie), 3. KINGA CZEKAN (Szkoła Podstawowa w Sławęcinie)

Klasy IV-VI: 1. ALA KOWALCZYK (Szkoła Podstawowa w Lubianie), 2. KACPER JASTRZĘBSKI (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie), 3. KONRAD MISZKIEWICZ (Szkoła Podstawowa w Zamęcinie)

Gimnazjum: 1. LIDIA KIELA (Publiczne Gimnazjum w Choszcznie), 2. JAKUB NOWAK (Gimnazjum Publiczne w Bierzwniku), 3. WIKTORIA KRZYŻANIAK (Gimnazjum Publiczne w Lubianie) i JAGODA WOLNIK (Publiczne Gimnazjum w Choszcznie)

Szkoły ponadgminazjalne: 1. MAGDALENA AUGUSTYNIAK (Zespół Szkół nr 2 w Choszcznie), 2. DAWID DUDEK (Zespół Szkół nr 2 w Choszcznie), 3. MAGDALENA ZAKRZEWSKA (Zespół Szkół nr 1 w Choszcznie)
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.