WiększaMniejszyNormalny
21.01.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Bardziej do tańca niż różańca Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
17.04.2013.
Bardziej do tańca niż różańca
  Bardziej do tańca niż różańca
CHOSZCZNO Wczoraj w Zamęcinie odbyło się oficjalne otwarcie i oddanie do użytku wyremontowanej świetlicy. – Nikt tu nie inwestował od kilkudziesięciu lat, więc trudno się dziwić temu, że trzeba było wymienić prawie wszystko, od podłogi, przez ściany po dach – mówi burmistrz ROBERT ADAMCZYK.
 
Przypomnijmy, że pierwsze w gminie wyremontowane zostały świetlice w Rzecku, Kołkach i Sławęcinie. W kolejnym etapie, objętym wspólnym projektem znalazły się kluby w Zamęcinie, Piaseczniku, Zwierzyniu, Sulinie i Stradzewie. – Można śmiało stwierdzić, że całkowicie zmieniliśmy ich wygląd - burmistrz ROBERT ADAMCZYK tłumaczy, że zakres wykonywanych prac był różny. - W zasadzie wszędzie wymieniliśmy podłogi, ściany wewnętrzne i zewnętrzne, dachy, stropy, remontujemy zaplecza kuchenne i toalety – włodarz Choszczna podkreśla, że koszt tego projektu opiewa na ponad 1,1 mln złotych, z czego 75 procent kosztów kwalifikowanych gmina otrzyma z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Resztę nakładów poniosła gmina. Niedawno pisaliśmy o pierwszej zabawie w wyremontowanej świetlicy w Zwierzyniu, a wczoraj na podobną uroczystość zaprosili nas mieszkańcy Zamęcina. Choć tu zabawy nie było, to jednak na otwarcie przyszło około 70 osób, z radą sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich i proboszczem na czele.
  Bardziej do tańca niż różańca
 
MAREK ŻURAŃSKI, sołtys z Zamęcina, to raczej człowiek czynu i z oratorskich dokonań nie słynie, więc trudno się dziwić temu, że wczoraj  skwitował to wszystko trzema słowami: „Dziękuję wszystkim. Otwieramy.” Zdecydowanie więcej usłyszeliśmy od proboszcza ks. PAWŁA GRĘDZIAKA, który tuż przed poświęceniem, z przekonaniem stwierdził, że nowy obiekt będzie bardzo przydatny dla mieszkańców. – Niech służy do organizacji życia społecznego, imprez okolicznościowych i rodzinnych, a przede wszystkim do zabawy – powiedział. Choć wstępnie zamierzał pokropić tylko z salę główną, to jednak panie z Koła Gospodyń Wiejskich wymogły na nim, żeby z kropidłem odwiedził także: salę taneczną, kuchnię, a nawet magazynki.
Z kolei burmistrz R. Adamczyk wspomniał zebranie, podczas którego jeden z mieszkańców nie tylko krzyczał o natychmiastowy remont, ale jednocześnie był przekonany, że nigdy do tej inwestycji nie dojdzie.
- Szkoda, że go tu dzisiaj nie ma, bo powiedziałbym mu, że jeśli chcemy by ktoś coś zrobił, to trzeba mu dać chociaż szansę. Czuję satysfakcję patrząc na to dzieło i zdecydowanie stwierdzam, że to także wasza zasługa, zasługa waszego radnego JERZEGO MIŁADOWSKIEGO, i w końcu sołtysa, bo on tu jest najważniejszy  - mówił włodarz miasta. Tu podkreślił, że to wyjątkowa aktywność wsi sprawia, że ich otoczenie pięknieje, że mają nową drogę i chodniki, teraz świetlicę, a wkrótce plac zabaw i kompleks sportowo-rekreacyjny.
 
  Bardziej do tańca niż różańca
 
Wczorajsze wydarzenie miało wyjątkowo uroczystą oprawę, a to przede wszystkim zasługa pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Nie tylko zadbały o wystrój czy pyszne ciasta, ale ich szefowa BOŻENA WIERUCKA i ANNA SZURGOT, nawet wyciągnęły z magazynku polską flagę, z którą zamęcinianie jeździli do Zakopanego na skoki Małysza. – Teraz warunki mamy rewelacyjne i nikt nie ma prawa narzekać. Niedawno kupiliśmy sobie chłodnię, mamy budżet sołecki, więc i kolejne marzenia szybko zrealizujemy – mówiła, o zasłonach, kuchni, krzesłach no i przygotowaniu pomieszczenia, w którym mogłyby się spotykać. Z kolei mężczyźni mówili o nawiezieniu ziemi, zasianiu trawy, ogrodzeniu i zagospodarowaniu placu w centrum wsi. Jeszcze długo po otwarciu mówiono o planach związanych z nową świetlicą. Faceci rozmawiali pod sklepem, a panie w wyremontowanej kuchni.
Tadeusz Krawiec
 
P.S. Jeszcze nie opublikowaliśmy tego tekstu, a już się nam zebrało. Poprawiamy się więc i informujemy, że wstęgę, która oficjalnie zamykała tę inwestycję przecinali: burmistrz R. Adamczyk, zastępca burmistrza ADAM ANDRIASZKIEWICZ, radny J. Miładowski, sołtys M. Żurański i proboszcz ks. P. Grędziak (co zresztą widać, na załączonych zdjęciach).  A ten tajemniczy pojemnik, który sołtys rozpakowuje? To 20-litrowy podgrzewacz, który burmistrz sprezentował radzie sołeckiej i paniom z KGW. 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.