WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow W klimacie Kleksa, iluzji i placu zabaw
24.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
W klimacie Kleksa, iluzji i placu zabaw Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.05.2013.
 W klimacie Kleksa, iluzji i placu zabaw
 

CHOSZCZNO-SŁAWĘCIN Wczoraj Szkoła Podstawowa w Sławęcinie obchodziła swoje święto. Niewątpliwymi bohaterami tego wydarzenia było 13 pierwszaków, którzy tuż po ślubowaniu obskoczyli nowy plac zabaw.


Ślubowanie pierwszaków i ich rodziców przeprowadzone w scenerii Akademii Pana Kleksa i iluzjonistycznych sztuczek, otwarcie nowego placu zabaw, a na finał sportowy festyn, to najważniejsze akcenty tego wydarzenia. - Dzisiejsze święto na długo zapamiętają nasze pociechy – mówiła do nas mama jednego z pierwszoklasistów. Niemalże z łezką w oku wspominała lata, kiedy podstawówka w Sławęcinie była naprawdę skromniutką szkołą. Przypomina, że jeszcze przed kilkunastu laty nie było tak wyposażonych klas, sali sportowej, widocznego na zewnątrz kompleksu sportowego ze sztuczną nawierzchnią czy choćby najnowszego nabytku, czyli placu zabaw.

  W klimacie Kleksa, iluzji i placu zabaw

Jedni dla drugich
- Nasza szkoła już od siedmiu lat swoje święto obchodzi w dniu urodzin Marii Konopnickiej. Dla nas taki dzień jest okazją do dziękowania tym, którzy zwracają uwagą na to jak wychowujemy młodzież. Wszystkim jesteśmy wdzięczni, a burmistrzowi ROBERTOWI ADAMCZYKOWI przede wszystkim dziękujemy za spełnianie marzeń dzieci – mówiła dyrektorka szkoły WIOLETTA KASZAK. Przypomniała, że dwa lata temu placówka otrzymała boisko ze sztuczną nawierzchnią, a dzisiaj podwoje otwiera nowy plac zabaw. - Być może nie do wszystkich mieszkańców Sławęcina dociera to jak wiele robimy, by ich dzieci kształciły się w jak najlepszych warunkach. Ja zaglądam tu kilka razy w roku i śmiało mogę stwierdzić, że inwestowanie w tę placówkę, to także inwestowanie w samą wioskę. Społeczeństwo tej szkoły też pewnie przyzna, że ich placówka nie mogłaby istnieć bez współpracy z wsią. Nie zapominamy o innych miejscowościach, ale nikogo też nie powinien dziwić fakt, że w pierwszej kolejności inwestujemy w miejscowości gdzie są szkoły – komentuje włodarz miasta. Przytacza też, że w najbliższym czasie podobne place zabaw powstaną także w Zamęcinie i Suliszewie. Już w czerwcu otwarty zostanie duży zabawowy kompleks w Przedszkolu nr 1 w Choszcznie, a Szkoła Podstawowa w Zamęcinie otrzyma wielofunkcyjne boisko sportowe o sztucznej nawierzchni.
W tym dniu najważniejsi
Niewątpliwymi bohaterami wczorajszej uroczystości byli pierwszoklasiści i skoro jedna z mam uważa, że ten dzień na stałe wpisze się w historię szkoły, tu wymieńmy nazwiska tych, którzy przez najbliższe pięć lat współtworzyć będą jej wizerunek. Są to: BŁAŻEJ BYCZKOWSKI, MAJA DOMERECKA, BRAJAN DZIEMIAN, AGNIESZKA KAŁKA, TAMARA LECH, KAROLINA MICHAŁOWSKA, ZOFIA SKUBIAK, MATEUSZ SOLARZ, MARIA STRZELCZYK, LAURA THIEL, ALICJA TOMASIAK i KRYSTIAN WIETRZYCKI. Dodajmy, że przez pierwsze lata szkoły opiekować się nimi będzie wychowawczyni JOLANTA SOLSKA


Święto w Sławęcinie

W klimacie Kleksa i iluzjonistycznych sztuczek
Nie tylko w środowisku szkolnym wszyscy wiedzą, że 23 maja to data urodzin ich patronki Marii Konopnickiej. Choć wczoraj o tym wspominano wielokrotnie, to jednak zdecydowana większość uważała, że ta impreza dedykowana była przede wszystkim wyżej wymienionym pierwszakom. Cała uroczystość, a raczej wstęp do festynu przebiegał w klimacie Akademii Pana Kleksa i iluzjonistycznych sztuczek. Święto w Sławęcinie – Muszę przyznać,  że za wyreżyserowanie tego spektaklu postawiłabym pani AGNIESZCE PLUCIE szóstkę z plusem – pani Katarzyna z uznaniem kiwała głową. Widownia też była pod wrażeniem, szczególnie, że całość spiął dość spontaniczny i nieco zaskakujący pokaz iluzjonisty. O placu zabaw już pisaliśmy, dodajmy tylko, że całość zwieńczył sportowy festyn, z którego dochód przeznaczony zostanie za zakup multimedialnego rzutnika.

Tadeusz Krawiec 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.