WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Strażackie klany
21.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Strażackie klany Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
11.06.2013.
Strażackie klany CHOSZCZNO Już informowaliśmy, że w sobotnich gminnych zawodach Ochotniczych Straży Pożarnych, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn triumfowały ekipy z OSP w Kołkach. Przypomnijmy, że także oni wygrali w poprzednim roku. - Nie bez znaczenia jest też to, że dwie z nas ukończyły kurs strażacki i brałyśmy udział w akcji bojowej. Wszak paliła się tylko łąka, ale akcję mamy zaliczoną... - o tym jak to zrobili oraz przyszłorocznych planach mówią dowódcy tych drużyn, czyli PAULINA POŁOMSKA-NAWROCKA i KRZYSZTOF GROMADZKI.
 
 
 
W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych podium wyglądało następująco: 1 KDP Kołki, 2. KDP Zwierzyn, 3. KDP Zamęcin
Zwyciężczynie wystąpiły w składzie: PAULINA POŁOMSKA-NAWROCKA, MARTA WIĄCZEK, MAGDALENA GOŁAWSKA, JUSTYNA FORTECKA, GABRIELA ŁUCZYŃSKA, WIESŁAWA ŚWITAJ, JOANNA TOMCZYK,  AGNIESZKA BARANOWSKA, MONIKA KRASZEWSKA i MAGDALENA POŁOMSKA – GROMADZKA.
 
 Strażackie klany

Strażackie klany O tym co trzeba zrobić, by wygrać dwa razy rzędu i poważnie myśleć o trzecim, mówi PAULINA POŁOMSKA-NAWROCKA, dowódca KDP w Kołkach: - Tak naprawdę to wystarczyły nam dwa tygodnie, solidnego, codziennego treningu. Myślę też, że ważnym czynnikiem tego sukcesu jest to, że od dwóch lat ćwiczymy w tym samym składzie. Nie bez znaczenia jest też to, że dwie z nas ukończyły kurs strażacki i brałyśmy udział w akcji bojowej. Wszak paliła się tylko łąka, ale akcje mamy zaliczoną. Chyba nie przesadzę, jeśli stwierdzę, że jesteśmy wyjątkowo zgraną ekipą, i to nie tylko w gronie kobiet, ale także jako cała jednostka. Cieszę się, że powtórzyliśmy dublet z ubiegłego roku, a w tej chwili zastanawiam się Strażackie klany  co mamy zrobić, by ten sukces powtórzyć na zawodach powiatowych. Naszym fanom mogę obiecać, że na pewno się sprężymy i zrobimy wszystko aby nie dać plamy.

W kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych klasyfikacja wyglądała następująco: 1. Kołki, 2. Radczewo 3. Zwierzyn, 4. Zamęcin, 5. Suliszewo, 6. Stradzewo, 7. Rzecko, 8. Korytowo, 9. Raduń

Skład OSP Kołki: KRZYSZTOF GROMADZKI, KAMIL WOJTOWICZ, ŁUKASZ ŚWITAJ, MACIEJ ŚWITAJ, KAMIL DŹWILEWSKI, MATEUSZ WOJCIESZAK, KACPER WOJCIESZAK, DAWID WOJCIESZAK, RADOSŁAW ZGANIACZ

Gromadzccy twierdzą, że na zawodach powiatowych podium mają w kieszeni. Oczywiście już myślą o roku przyszłym, bo wówczas obchodzić będą 65-lecie?

- Najbardziej cieszy to, że po wielu latach posuchy sukcesy znowu wracają do Kołek. My trenowaliśmy trochę krócej niż panie, ale za to od sześciu tygodni, we wszystkie weekendy. Oczywiście do perfekcji to zdecydowanie za mało, ale podobnie jak u pań, my też mamy bardzo ustabilizowany skład, który w zasadzie od trzech lat nie uległ zmianie. Wiemy, co i jak zrobić, a ćwiczymy tylko po to by było to sprawne, szybkie i bez błędów. Dzisiejsze starty wyglądały tak jak je sobie zaplanowaliśmy i niewiele zabrakło do tego, by dołączyła do nas młodzieżówka (popełnili dwa błędy – red.). Nasze szanse w zawodach powiatowych oceniam bardzo wysoko i nie będę ukrywał, że celujemy w pierwsze miejsce.
 Strażackie klany

Taki mały i... troche smieszny komentarz
Od razu widać, że Kołki tym żyją. WIESŁAWA ŚWITAJ z uśmiechem na twarzy mówi, że w ich wiosce jest kilka rodzinno-strażackich klanów. Na dowód przytacza, że w jej rodzinnej (czyt. dosłownie rodzinnej) jednostce oczywiście dowodzi ona, a pod swoją komendą ma synów: Łukasza, Macieja oraz córkę Olimpię. – Pracuję nad tym – z jeszcze większym uśmiechem kwituje nasze pytanie o to, dlaczego w tej ekipie nie ma jeszcze męża?

Klasyfikacja w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych: 1. Zwierzyn, 2. Zamęcin, 3. Kołki, 4. Rzecko, 5. Raduń

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze Zwierzyna: KLAUDIA WORACH, ADRIAN KOLAŃSKI, ŻANETA KOLAŃSKA, KONRAD HŁADUNIUK, KONRAD KACZOROWSKI, RAFAŁ WORACH, PATRYCJA DONCER, REMIGIUSZ RATAJ, IGOR KORZENIEWSKI, PATRYCJA DUKINDORF,

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.