WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Stara jak nowa
27.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Stara jak nowa Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.06.2013.

Stara jak nowa

CHOSZCZNO Po Zwierzyniu, Sulinie, Piaseczniku i Zamęcinie, także i mieszkańcy Stradzewa doczekali się otwarcia świetlicy. Jej generalny remont kosztował około 350 tys. zł i sfinansowany został ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz kasy gminy. 


- Nic tylko się bawić – sołtys JACEK SZYSZKA jest pod wrażeniem nowej podłogi. Oprowadzając nas po obiekcie podkreślił, że choć to był tylko remont, to tak naprawdę mają nowy obiekt. Wymieniono nie tylko podłogę, ale także dach, instalację elektryczną, kocioł centralnego ogrzewania, a przede wszystkim cały budynek został ocieplony. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich cieszą się zarówno z tego, że mają odrębne pomieszczenie, w którym trzymają kuchenne zastawy, jak i z nowej kuchni. Nikogo nie dziwi fakt, że dzieci najbardziej zachwalają salę komputerową, którą wyposażył Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choszcznie. – Pracuję tu od niedawna, więc nie mogę mówić o tym, jakie warunki tu kiedyś były, ale mogę zapewnić, że teraz dzieci nie mają prawa do narzekania - mówi ANNA SOBIERAJSKA, która tu pracuje jako wychowawca w świetlicy środowiskowej. – A jeszcze fajny plac zabaw mamy – mówi ANASTAZJA FIERKA, która razem z AMELIĄ SZYSZKĄ przygotowywała się do przecięcia wstęgi. 
 
Stara jak nowa

 

Jednym z pierwszym mieszkańców Stradzewa, którzy zawitali na sobotnią uroczystość był TADEUSZ SCHWARZ. – Trzeba się trochę zabawić – pokazuje przyniesiony ze sobą koszyk pełen smakołyków i od razu tłumaczy,  że otwarcie jest ważne, ale on przyszedł także na zabawę. Chwilę później było już tłoczno. – Cholera, chyba braknie miejsca – zaczął denerwować się sołtys. Do przecięcia wstęgi zaprosił burmistrza ROBERTA ADAMCZYKA, radnego BOGUSŁAWA SZYMAŃSKIEGO, szefową KGW BARBARĘ BASISTY, ks. GRZEGORZA SUCHOMSKIEGO oraz kierownik M-GOPS DANIELĘ LEWANDOWSKĄ. - Choć często tu bywałem, to jednak dopiero teraz widzę jak ta podłoga wygląda. Szczerze powiem,  że przez chwilę zastanawiałem się nad tym czy przed wejściem nie zdjąć butów – na włodarzu gminy nowa podłoga też zrobiła wrażenie. Chwilę później gospodyniom wręczył 20-litrowy podgrzewany termos, a mówiąc już do wszystkich zebranych podkreślił, że takie przedsięwzięcia zawsze rodzą się w bólu i, że to głównie zasługa radnego B. Szymańskiego, że właśnie w Stradzewie, a nie w innej wiosce zrealizowano taką inwestycję. Wspomniane wyżej Anastazja i Amelka poczuły się szczególnie docenione, bo to one wraz z VIP-ami oficjalnie otwierały świetlicę. Był też okolicznościowy program artystyczny, w którym zaprezentowały się miejscowe gwiazdeczki, a na koniec wspominana już wyżej zabawa. – Szalelismy do białego rana i wszystko było super – mówi żona sołtysa ELŻBIETA SZYSZKA. A skoro żona tak mówi, to na pewno tak było.

Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.