WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Feniks ma już 20 lat
20.11.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Feniks ma już 20 lat Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
13.06.2013.
Feniks ma już 20 lat
 
CHOSZCZNO Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano konkurs o nagrodę „Choszczeńskiego Pulitzera 2013”. W sumie rozdano ponad 20 nagród, ale te najważniejsze zdobyli: JAKUB LIPIŃSKI, TOMASZ BURDA i JOANNA SŁOWIK oraz Szkolne Wieści i Gimexpress.

Jak i o czym najczęściej piszą młodzi adepci dziennikarstwa? – Bardzo poprawnie, dbają o kulturę języka i co najważniejsze zaskakują czytelnika podejściem do tematu – mówi jurorka JADWIGA SKORBA-FRAŃCZAK. Niestety zbyt często zapominają o tym, że treści zawarte w ich gazetkach powinny się skupiać głównie wokół tego co dzieje się w szkole. – Czytaliśmy też takie wydania, w których nie znaleźliśmy ani jednej relacji, komentarza, jakiejkolwiek formy dziennikarskiej, która mówiłaby o tym, że gazeta wywodzi się z ich środowiska – dodaje druga jurorka ANNA KOŚCIUCZUK. Młodzi dziennikarze nie widzą w tym nic złego. – Dla mnie to kolejne doświadczenie – tak to tłumaczy TOMASZ BURDA, który w poprzednich edycjach był już kilkakrotnie wyróżniany, a tym razem postanowił zaskoczyć czytelnika, mrożącym krew w żyłach kryminałem, i to w odcinkach.  
Feniks ma już 20 lat
Najlepsi z najlepszych
W tegorocznej edycji „Choszczeńskiego Pulitzera” jurorzy oceniali siedem gazetek. Bardzo pozytywnie wyrażali się o Pogodnej, gazetce debiutującej na rynku, a redagowanej przez uczniów z Zespołu Szkół w Krzęcinie. Nie przegapili też tego, że Feniks (Zespół Szkół nr 2 w Choszcznie) obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. W najmłodszej kategorii główną nagrodę odebrała redakcja Szkolnych Wieści (Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie). KRYSTYNA GÓRECKA, dyrektorka tej szkoły zdradziła nam, że już niebawem w na ich stronie internetowej uruchomią e-gazetę. – Po co? Da nam to zdecydowanie większe możliwości. Więcej zdjęć, filmy, komentowanie na żywo  no i przede wszystkim nieograniczone miejsce do tworzenia – tłumaczy naczelna Szkolnych Wieści NATALIA RUDAWSKA. Poniżej zamieszczamy pełną listę nagrodzonych i wyróżnionych i na podsumowanie, jako pierwsi informujemy, że od września br. Choszczeński Dom Kultury zaprasza do udziału w zajęciach w tworzonej sekcji dziennikarskiej i fotoreporterskiej. Zarówno opiekunowie gazetek jak i młodzi dziennikarze pomysł MAŁGORZATY KOZŁOWSKIEJ przyjęli z entuzjazmem. Np. redakcja Szkolnych Wieści  zapewniła nas, że stawi się w komplecie. Więcej informacji na ten temat szukajcie w sierpniu na naszej stronie i oczywiście Choszczeńskiego Domu Kultury (www.chdk.choszczno.pl).
 
Feniks ma już 20 lat
 
Artykuł dla każdego
Ostatnią częścią opisywanego podsumowania były warsztaty dziennikarskie, które poprowadził pisarz KRZYSZTOF KOZIOŁEK.  O tym, że było to wyjątkowe spotkanie mówili sami uczestnicy. Chyba zaskoczyło ich stwierdzenie, że dziennikarz powinien być zawsze przygotowany do tematu i mieć zawsze oczy i uszy szeroko otwarte. Prowadzący pokazał im jak często mogą się pomylić w ocenie sytuacji i udowodnił, że umiejętnie dobranymi słowami i ciekawą narracją możemy stworzyć artykuł, który każdy będzie chciał przeczytać. – Nie będzie to łatwe, ale spróbujemy – Zosia zapewniła nas, że jej kolejne teksty będą, jeśli nie ciekawsze, to całkiem inne.
Tadeusz Krawiec

PS. Poniższą zdjęciową relacje nie nazywamy fotoreportażem. To nasz ukłon w stronę tych, którzy wczoraj odbierali nagrody…

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.