WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Najpierw porządki
19.11.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Najpierw porządki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
25.06.2013.
 Najpierw porządki

RADACZEWO – Najpierw powinniśmy dać coś od siebie, pokazać, że też potrafimy zrobić, a dopiero potem domagać się czegoś więcej – mówi ANDRZEJ SZYSZ, nowo wybrany sołtys wsi. Poprzedni ROBERT ŁOZOWSKI zrezygnował z tej funkcji ze względu na pracę, która sprawia, że nie ma go we wsi.

Na zebranie, na którym wybierano nowego sołtyska i uzupełniano radę sołecką o jedną osobę przyszło 29  mieszkańców, czyli nieco więcej niż na wybory, które odbyły się w marcu 2011 roku. – Już dawno tylu radaczewian nie widziałam w jednym miejscu – skomentowała to jedna z pań, nie wiedząc, że tak naprawdę, to w ich sołectwie uprawnionych do głosowania jest aż 225 osób. W oczekiwaniu na spóźnialskich mieszkańcy przypominali, że na poprzednim zebraniu, na którym jednogłośnie wybrali na sołtysa ROBERTA ŁOZOWSKIEGO, mówiono przede wszystkim o brNajpierw porządki   aku świetlicy i placu zabaw dla dzieci. To drugie marzenie włodarze gminy już spełnili, jednakże brak miejsca do wspólnych spotkań nadal jest ich największą bolączką. – Jak organizujemy Dzień Kobiet, to w tym pomieszczeniu jest istny tłok – mówią panie o salce, która od wielu, wielu lat służy im za miejsce do spotkań.

ANDRZEJ SZYSZ, który już chyba przed zebraniem wiedział, że będzie jedynym kandydatem na sołtysa uważa, że mieszkańcy powinni bardziej włączać się w życie społeczne wsi. – Tu trochę z przekąsem przytoczył, że niektórym nie podobało się to, że wsiadał na kosiarkę i kosił trawę na poboczach drogi biegnącej przez Radaczewo. – Uważają, że nie powinienem tego robić, bo to obowiązek właściciela drogi – mówi. Zdradził nam, że chwilami zastanawiał się, czy w ogóle nie wycofać się z pracy w radzie sołeckiej. Na szczęście zdecydowana większość mieszkańców zdecydowanie popiera jego działanie i udowodnili to jednogłośnie wybierając go na sołtysa.  W jego miejsce do rady sołeckiej wszedł PAWEŁ WIŚNIEWSKI, któr Najpierw porządki  y tuż po ogłoszeniu wyników zapewnił, że zrobi wszystko, by wieś wyglądała ładniej. – Myślę, że to nie zależy tylko ode mnie, ale od nas wszystkich – podkreślił, że nawet gdyby go nie wybrano, to i tak nie unikałby społecznej pracy. Nowy sołtys podziękował mieszkańcom za poparcie i w swoim pierwszym przemówieniu podkreślił, że pierwsze działania skieruje w kierunku upiększenia Radaczewa. – To chyba widać, że wieś już pięknieje, ale do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo. Jeśli to się nam uda, to wtedy udowodnimy, że potrafimy wspólnie działać i na dodatek przekonamy włodarzy gminy, że zasłużyliśmy też na świetlicę – jego słowa przyjęto oklaskami, a już po zebraniu mieszkańcy przytaczali wiele przykładów na to, że A. Szysz słów na wiatr nie rzuca. Na koniec informujemy, że w skład rady sołeckiej wchodzą: URSZULA SZYDŁOWSKA, MARIA ŁOZOWSKA, WANDA PIETROŁAJ, JACEK WRÓBEL i wspomniany już wyżej P. Wiśniewski.
Tadeusz Krawiec
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.