WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Wygrali wszystko, a mogli jeszcze więcej
25.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Wygrali wszystko, a mogli jeszcze więcej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.08.2013.
 Wygrali wszystko, a mogli jeszcze więcej
 
CHOSZCZNO W sobotę na stadionie w Pełczycach rozegrano mistrzostwa powiatu w sztafetach pożarniczych i ćwiczenia bojowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. We wszystkich trzech kategoriach, czyli: MDP, KDP i OSP triumfowały drużyny z jednostek z gminy Choszczno. W najmłodszych i seniorach nie miały sobie równych ekipy ze Zwierzyna, natomiast wśród kobiet triumfowała reprezentacja Kołek. Po mistrzostwach gminy dziewczyny Gromadzkiego zapewniały nas, że interesuje ich tylko pierwsze miejsce w mistrzostwach powiatu, teraz ta sama lokata interesuje je na mistrzostwach województwa. O tym samym marzą ekipy ze Zwierzyna.
 
Tu znajdziecie też nowy fotoreportaż... 


Strażaczki – ochotniczki z Kołek, po gminnych mistrzostwach pożarniczych, które wygrały drugi raz z rzędu zapewniały, że na tegorocznych mistrzostwach powiatu interesuje ich tylko pierwsze miejsce. – Dotrzymałyśmy słowa - dowódca drużyny PAULINA POŁOMSKA-NAWROCKA z uśmiechem na twarzy stwierdza, że można na nich polegać niczym na Zawiszy. Radość tego popołudnia nieco pomieszali im panowie, a dokładniej pech, który sięgnął ich w ćwiczeniach bojowych. Męska reprezentacja OSP z Kołek po sztafecie zajmowała pierwsze miejsce, niestety w ćwiczeniach bojowych odpadł wąż od motopompy i to sprawiło, że w klasyfikacji generalnej uplasowali się dopiero na piątym miejscu. – Do tej pory ćwiczyliśmy na motopompie z Suliszewa. Drobny pech, ciśnienie wody, strata kilkunastu sekund i… po zawodach – tłumaczy naczelnik KRZYSZTOF GROMADZKI.
 
Wygrali wszystko, a mogli jeszcze więcej
 
- Nic się nie stało, chłopaki nic się nie stało – tuż po wpadce zaśpiewały im dziewczyny, ale po dekoracji zaproponowały, aby... ponieśli je na rękach do Kołek. Na dołączonych do tego tekstu zdjęciach zobaczycie, że mężczyźni potraktowali to całkiem serio. Kończąc motyw kołecki dodajmy, że w zwycięskiej KDP oprócz P. Połomskiej – Nawrockiej wystąpiły: MARTA WIĄCZEK, MAGDALENA GOŁAWSKA, JUSTYNA FORTECKA, GABRIELA ŁUCZYŃSKA, WIESŁAWA ŚWITAJ, JOANNA TOMCZYK,  AGNIESZKA BARANOWSKA, MONIKA KRASZEWSKA i MAGDALENA POŁOMSKA – GROMADZKA.
 
Wygrali wszystko, a mogli jeszcze więcej
 
Jeszcze większym sukcesem pochwalić się może społeczność Zwierzyna. Z tej miejscowości na zawody powiatowe pojechały trzy drużyny: młodzieżowa (MDP), kobieca (KDP) oraz męska (OSP) i wszystkie wróciły z pucharami. - Przede wszystkim uniknęliśmy błędów. Zarówno dziewczyny jak i chłopaki dali z siebie wszystko, ale największe brawa należą się panu PIOTROWI HAŁDUNIUKOWI, który trenował nas – mówi dowódca MPD w Zwierzyniu REMIGIUSZ RATAJ. Oprócz niego w mistrzowskiej drużynie wystąpili: PATRYCJA DONCER, KATARZYNA DONCER, PATRYCJA DUKINDORF, KLAUDIA WORACH, KONRAD HŁADUNIUK, RAFAŁ WORACH, KONRAD KACZOROWSKI i ERNEST GRACZYK. Choć młody szef tej ekipy bardzo rezolutnie podchodził do tego sukcesu, to jednak P. Hładuniuk zauważa, że wcale nie było tak łatwo. – Głównie dlatego, że niektórzy pojechali na kolonie, na wakacje, więc trzeba było szukać zmienników – tłumaczył nam w niedzielne południe. Wyjazdy i wakacje sprawiły też, że zmienił się skład drużyny kobiecej. – Mogło być lepiej – sołtysowa MAŁGORZATA RATAJ była niepocieszona. Podobnie jak ich kibice, którzy uważali, że sędziwie niesłusznie dodali im kilka karnych punktów. No i na koniec seniorzy. Męska reprezentacja OSP w Zwierzyniu po sztafecie traciła niespełna sekundę do ekipy Kołek. W ćwiczeniach bojowych nie mieli sobie równych, a że gminni rywale mieli tu wpadkę, to już na półgodzinny przed dekoracją wiedzieli, że to oni zostali mistrzami powiatu.  Oto pełny skład tej drużyny: KAMIL KULIGOWSKI, KAROL KOLAŃSKI, DAMIAN WORACH, MICHAŁ WORACH, PRZEMYSŁAW HŁADUNIUK, MICHAŁ HŁADUNIUK, ZBIGNIEW ZAWARTKA i JAKUB KOLAŃSKI.
Tadeusz Krawiec

PS. Dla tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie emocje, klimat i organizację naszych zawodów gminnych, to zapraszamy do lektury artykułu "Strażackie klany" oraz fotoreportażu „Wygrali wszystko co było do wygrania


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.