WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Kołki w obiektywie
21.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kołki w obiektywie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
05.09.2013.
Kołki w obiektywie

CHOSZCZNO – KOŁKI W czasie wakacji w Kołkach dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach fotograficznych, które zrealizowane zostały w ramach tzw. działań aktywizujących Lidera Pojezierza. Ich efektem jest nie tylko to, że kilkanaście osób zapoznało się z podstawami sztuki fotografowania. Są też tacy, którzy po raz pierwszy odważyli się na pokazanie swoich zdjęć na wystawie, inni liczą na kontynuację tego szkolenia. 
W wakacyjnych warsztatach fotograficznych wzięło udział 14 osób. Całe przedsięwzięcie to projekt sfinansowany z Lidera Pojezierza w ramach działania aktywizującego, które kierowane jest głównie do środowisk wiejskich. Dlatego właśnie to rada sołecka zaproponowała by takie przedsięwzięcie zorganizować dla dzieci i młodzieży z Kołek. – Głównym celem wspomnianego działania aktywizującego było zorganizowanie warsztatów fotograficznych, podczas których chcieliśmy uczyć nie tylko podstaw fotografii, ale także zachęcić dzieci i młodzież do brania udziału w licznych konkursach fotograficznych, organizowanych zarówno przez Lidera Pojezierza jak i inne instytucje działające w naszym regionie – tłumaczy prowadzący to przedsięwzięcie ŁUKASZ MŁYNARCZYK. Dodaje, że warsztaty służyły także integracji środowiska lokalnego i pomogły w poznawaniu historii wsi oraz ciekawych miejsc.
 
Kołki w obiektywie
 
– Nie tylko pokazywałem im jak zrobić zdjęcie, ale dużo mówiłem o historii Kołek, a oni rewanżowali się pokazywaniem ciekawych zakątków, takich małych tajemnic, które tylko im były znane – dodaje. Sołtys KRZYSZTOF GROMADZKI podkreśla, że w środowisku wiejskim każde takie nieszablonowe zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. – Gdy usłyszeliśmy, że można na takie warsztaty pozyskać środki to natychmiast zdecydowaliśmy się na złożenie wniosku – cieszy go to, że ich pomysł został zaakceptowany i wpisał się w strategię Lidera Pojezierza.  Po warsztatach pozostały nie tylko zdjęcia (widzieliśmy je na wystawie zorganizowanej przy okazji niedzielnych dożynek – red.). – Udało się nam załatwić paru sponsorów, więc wszystkich uczestników na każdych zajęciach częstowaliśmy posiłkiem. Otrzymali też sporo gadżetów, a przede wszystkim pozostał im nowy aparat fotograficzny, który podarował Niepubliczny Żłobek „Ancymonek” – mówi Ł. Młynarczyk. Dodaje, że wśród sponsorów tego przedsięwzięcia był też Urząd Miejski w Choszcznie, firma E-CHO oraz Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy w Choszcznie. Kołki w obiektywie
A co o warsztatach mówią sami uczestnicy? – Po raz pierwszy w życiu uczestniczyłam w takich zajęciach i nie ukrywam, że to był ciekawy sposób na poznanie podstaw sztuki fotografowania. Mnie jednak cieszy też to, że to przedsięwzięcie kontynuowane będzie w roku szkolnym. Dostaliśmy aparat to trzeba z niego korzystać – mówi AURELIA MAJCHER. – Mam swój aparat, ale w czasie tych zajęć miałem okazję robić zdjęcia profesjonalnym sprzętem. To dopiero była frajda – dodaje GUSTAW GROMADZKI. Oprócz Aurelii i Gustawa w warsztatach wzięli udział: GRACJAN CYNBOR, SARA LEWANDOWSKA, ALICJA BOROWSKA, NATALIA MIELCZAREK, NIKOLA CZYŻAK, IGA WOJTOWICZ, AGNIESZKA DREWKE, WIKTOR WOŚ,  MAJA LEWANDOWSKA, NADIA GÓŹDŹ, DOMINIK SZYMCZAK i MIŁOSZ GROMADZKI. W załączonym fotoreportażu przedstawiamy częściowy efekt opisywanych warsztatów.
Tadeusz Krawiec
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.