WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Rośnie nam prawdziwy mistrz
16.12.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Rośnie nam prawdziwy mistrz Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
15.09.2013.
 Szachy Błyskawiczne Choszczno 2013
 
CHOSZCZNO W rozegranych w sobotę szachowych mistrzostwach Choszczna w Grze Błyskawicznej wystartowało 26 zawodników. Wygrał je zawodnik Stilonu Gorzów 19-letni MICHAŁ KULASZYŃSKI. Z naszych zawodników trzeci był OSKAR ROSŁON, a czwarty KRZYSZTOF SIELICKI.

Oprócz zawodników z Choszczna na imprezę zjechali przedstawiciele klubów: Lasker Barlinek, Lasker Przelewice, Gryf Szczecin oraz tzw. bezklubowcy z Recza i Stargardu Szczecińskiego. – Szachy błyskawiczne zdecydowanie różnią się od tych klasycznych. Tu zawodnik na rozegranie partii ma tylko pięć minut i bardzo często się zdarza, że błędnie postawiona figura decyduje o jego porażce – tłumaczy KRZYSZTOF DŁUŻYŃSKI, wiceprezes UKSz Skoczek Choszczno.
 
 Szachy błyskawiczne Choszczno 2013
 
I rzeczywiście kilka takich regulaminowych wpadek zdarzyło się zawodnikom, którzy mieli przewagę jednak przegrywali, bo sędzia za popełniony błąd przerywał partię. W 13-rundowych zmaganiach najlepiej poradził sobie MICHAŁ KULASZYŃSKI (12,5) ze Stilonu Gorzów, który tylko jedną partię zremisował, a pozostałe wygrał. Drugi był MARIAN GNIAZDOWSKI (Gryf Szczecin – 9,5), a trzeci choszcznianin OSKAR ROSŁON (9,5). To właśnie Oskar jako jedyny zremisował partię z M. Kulaszyńskim. Tuż za podium uplasował się kolejny choszcznianin KRZYSZTOF SIELICKI (9,0), a w pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze inni choszcznianie: na siódmym ERYK ŁUKJAN (7,5), na ósmym JAKUB CIEŚLAK (7,5) i na dziesiątym JAKUB ANDRZEJEWSKI (7,0). My chcielibyśmy zwrócić uwagę na 9-letniego BARTOSZA KOWALIKA (6,0), który choć tutaj zajął dopiero 14. miejsce to jednak w zgodnej opinii zarówno klubowych działaczy jak i bardziej doświadczonych zawodników, rośnie na prawdziwego mistrza. Tu grał z wielkim przejęciem i chyba dlatego popełnił kilka  Szachy Błyskawiczne Choszczno 2013 błędów, ale tydzień wcześniej  na turnieju „Lato z szachami” w Szczecinie, gdzie rywalizował z rówieśnikami, zajął drugie miejsce. - W pokonanym polu pozostawił zawodników z zasłużonych klubów szachowych z Gorzowa Wlkp., Koszalina, Szczecina, Myśliborza, Gryfic itd. – podkreśla K. Dłużyński. Dodaje, że sukces Bartosza podparty jest solidną pracą wykonaną m.in. w czasie minionych wakacji. Tu wspierali go bardziej doświadczeni klubowi koledzy O. Rosłon i K. Sielicki. W sobotę rozmawialiśmy też z mamą Bartosza IZABELĄ GEFERT-KOWALIK. Ona również potwierdza, że syn bardzo mocno zaangażował się w trening szachowy. Z niekrywaną dumą dodaje, że jest pracowity, bardo dobrze się uczy, ale trochę martwi się tym, że zbyt mocno przeżywa każdą porażkę.
Uzupełniając sobotnie wyniki dodajemy, że w kategorii juniorów zwyciężyła para O. Rosłon i KATARZYNA AFELTOWICZ, a CZESŁAW SZYJKA, sędzia i organizator tych zawodów wręczył również nagrody rzeczowe dla zawodników najmłodszych.
Kolejna wielka impreza szachowa w Choszcznie to XXIII Memoriał A. Kubaszewskiego i E. Kramka, który rozegrany zostanie 12-13 października 2013 r. w Choszczeńskim Domu Kultury.
Tadeusz Krawiec
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.