WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Petycja w sprawie dworca
24.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Petycja w sprawie dworca Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.09.2013.
 Petycja w sprawie remontu dworca
CHOSZCZNO Ponad 1200 podpisów zebrano pod petycją w sprawie remontu budynku dworca kolejowego. Na ręce burmistrza ROBERTA ADAMCZYKA złożył ją ZDZISŁAW GÓRSKI, prezes Choszczeńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei „Semafor”. Czego oczekują? Przede wszystkim ujęcia w przyszłorocznym budżecie kwoty na remont dworca kolejowego.


Poniżej przedstawiamy petycję w całości:

     Zarząd Choszczeńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei „Semafor” zwraca się do Pana Burmistrza o zaplanowanie i ujęcie w przyszłym roku kalendarzowym w budżecie planu remontu budynku użyteczności publicznej, jakim jest przejęty od PKP budynek dworca kolejowego w Choszcznie. Przejęty obiekt musi spełniać dla mieszkańców miasta, gminy oraz innych gmin wchodzących w skład naszego powiatu niezbędne wymogi takie jak: możliwość zakupu biletu, skorzystanie z przyzwoitych warunków z toalety publicznej, schronienia się przed deszczem i chłodem w oczekiwaniu na przyjazd pociągu zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, których od kilkunastu lat pozbawiono naszych mieszkańców. Nie mamy nawet możliwości wypicia ciepłej herbaty lub kawy przychodząc z Petycja w sprawie remontu dworcamarznięci na stację w oczekiwaniu na przyjazd pociągu, które często zwłaszcza zimową porą są opóźnione z powodu różnych anomalii pogodowych, które się zdarzają prawie przez cały rok nawet w okresie letnim. Ostatnia kosmetyka elewacji naszego dworca kolejowego miała miejsce na obchody 700-lecia uzyskania praw miejskich przez nasze miasto w 1984 roku, kiedy to pomalowano na brązowo górne opaski elewacji a na biało futryny wokół drzwi i okien a na zewnątrz tynku położono tak zwany baranek w kolorze żółtym. Wspomnę, że za rok również mamy okrągłą rocznicę, ale już 730 lecie uzyskania praw miejskich.        
    Nadmieniamy, że wizytówką każdego miasta dla przyjezdnych jest pierwsze wrażenie, jakie odniesie wysiadając z pociągu w naszym mieście. Jak możemy liczyć na dobre zdanie o naszych radnych, którym nie zależy na zrobieniu czegoś dobrego dla naszego miasta i naszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że to się zmieni i wezmą pod uwagę, że pewne remonty nie mogą już dłużej czekać. Skoro się zmieniły pewne zasady w gospodarowaniu pewnymi zasobami obiektów użyteczności publicznej to musimy za nimi nadążyć. Niekiedy trzeba ryzykować nawet kosztem zaciągnięcia następnego kredytu, który posłuży w dobrym celu mamy na myśli nasz dworzec, bo nie wyobrażamy sobie, aby on zniknął z powierzchni naszego miasta jak to się stało z dworcem na stacji sąsiedniej Ziemomyśl.
Prosimy o posłużenie się powyższym pismem w przekonaniu radnych, że to oni mają służyć mieszkańcom naszego miasta i gminy a nie odwrotnie i niech wszystko wreszcie zrobią, aby w naszym mieście coś wreszcie ruszyło do przodu i koniec już blokowania wszelkich pozytywnych inicjatyw dla naszego wspólnego dobra.
      Do powyższego dołączamy imienne wykazy z podpisami mieszkańców naszej gminy i innych sąsiednich gmin, które świadczą o tym, że nie jest to tylko kolejna prośba ale żądanie skierowane do naszych radnych o natychmiastowe podjęcie niezbędnych kroków w rozwiązaniu tego problemu.
Prezes ChSMK "Semafor Zdzisław Górski                                                                                                      
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.