WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Lekcja lepienia ruskich
21.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Lekcja lepienia ruskich Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.10.2013.
 Lekcja lepienia ruskich
WARDYŃ Wczoraj w południe do tutejszej świetlicy zawitała grupa 3 i 4-latków z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Korytowie. – Zaprosiliśmy ich do nas na lekcję gotowania pierogów – tłumaczy KAZIMIERA SZCZEPANIUK, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Wardyniu.

Do oddziału przedszkolnego, który kilka lat temu uruchomiony został przy Szkole Podstawowej w Korytowie uczęsz Lekcja lepienia ruskich czają dzieci z Wardynia, Radunia i oczywiście Korytowa. Choć nie ma tam, jak w zwykłym przedszkolu, całodziennej opieki, a zajęcia trwają tylko trzy godziny, to jednak nauczycielka MAŁGORZATA ZAGOZDA uważa, że wspólnie spędzony czas bardzo korzystnie wpływa na rozwój dzieci. – Generalnie uczymy się przez zabawę – tłumaczy, że jej licząca 17 osób grupa ma swoją klasLekcja lepienia ruskich ę, w której jest miejsce nie tylko do zabawy, ale i do nauki. To ona poinformowała nas, że często ze swoimi wychowankami wychodzą poza szkołę, a dzisiejszy przyjazd do Wardynia jest efektem stałej współpracy rodziców z pedagogami. – Zarówno pierogi pani Kazi jak i prowadzone przez nią Kuchcikowo słynne jest już w całym kraju, więc dlaczego i my nie mielibyśmy skorzystać z takiej okazji, z takiej lekcji – tłumaczy nauczycielka. Szybko dodaje, że w tym dniu zamierzają nie tylko zabawić się w kucharzy, ale także zwiedzić tutejszą piekarnię Maxan. O KAZIMIERZE SZCZEPANIUK, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Wardyniu oraz jej szkole gotowania „Kuchcikowo” pisaliśmy już kilka razy więc tylko przypomnijmy, że cały pomysł opiera się na uczeniu dzieci gotowania tradycyjnych polskich potraw. – Najpierw porozmawialiśmy z koleżankami z koła, włączyły się do tego niektóre mamy, a reszta to już tylko nasza praca - mówi pani Kazia. Z KGW do pomoc Lekcja lepienia ruskich y włączyła się KAMILA KANIECKA, były też AGATA KOWALCZYK i PAULINA SZUBERSKA oraz wspomniana już   M. Zagozda wraz z pomagającą jej w codziennych zajęciach ANTONINĄ MAJCHER. – Choć przysłowie mówi, że gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść, to jednak myślę, że sobie poradziłyśmy z tym zadaniem – pani Kazimiera z uśmiecham na twarzy patrzyła jak maluchy pałaszowały pierogi. W poniższym fotoreportażu zobaczymy też, że również dzielnie radziły sobie z formowaniem kuleczek z farszu i samym lepieniem pierogów. Tak im się spodobało, że postanowiły tu jeszcze wrócić. Kolejnym razem mają gotować… pomidorową ze sznycelkami, a może odwrotnie?
Tadeusz Krawiec

PS. Mało kto wie o tym, że Koło Gospodyń Wiejskich z Wardynia wyjątkowo aktywnie zajmuje się miejscowymi dziećmi. Kuchcikowo to ich wizytówka, ale podsłuchaliśmy, że już niebawem KAMILA KANIECKA zacznie uczyć najmłodszych języka angielskiego, a AGNIESZKA SKWAREK czytać bajki. Nic tylko bić brawo…

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.