WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Aliavdin nie odpuszcza. W Choszcznie wygrał po raz szósty.
22.11.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Aliavdin nie odpuszcza. W Choszcznie wygrał po raz szósty. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.10.2013.

 Szachowy memoriał Kubaszewskiego i Kramka  
CHOSZCZNO 23. edycję szachowego memoriału im. Aleksandra Kuszewskiego i Edwarda Kramka, który w sobotę i niedzielę rozegrano w Choszczeńskim Domu Kultury, już po raz szósty z rzędu wygrał NIKOLAI ALIAVDIN z Białorusi. Miłą niespodziankę sprawił choszcznianin JAN PIETKIEWICZ, który w stawce zdecydowanie wyżej notowanych rywali zajął czwarte miejsce w kategorii open i pierwsze miejsce wśród juniorów.


 

Choszczeński memoriał im. Aleksandra Kuszewskiego i Edwarda Kramka ma już swoją renomę w regionie, a za sprawą zawodników z Białorusi i Holandii zyskał już nawet  Jan Pietkiewicz -  Szachowy memoriał Kubaszewskiego i Kramkamiędzynarodową rangę. – Faworyt jest tylko jeden, ale my postaramy się, by przynajmniej dwóch zawodników z naszego klubu uplasowało się w pierwszej dziesiątce – powiedział nam w niedzielę OSKAR ROSŁON. Po pierwszej rundzie – czyli po grach sobotnich - miał prawo tak przewidywać, bo zarówno on, jak i JAKUB CIEŚLAK, KRZYSZTOF SIELICKI i JAN PIETKIEWICZ plasowali się w czołówce memoriału. CZESŁAW SZYJKA, prezes klubu UKSz Skoczek Choszczno, a tu także sędzia główny zawodów, był nieco zaskoczony takim obrotem sprawy. – Jest tu kilkunastu zawodników, którzy mają wyższy ranking, więc nasi muszą zagrać na swoim najwyższym poziomie, żeby te lokaty utrzymać – stwierdził przez rozpoczęciem szóstej rundy. No i jego obawy się potwierdziły, bo nasi nie dawali sobie rady w pojedynkach ze zdecydowanymi faworytami. Tylko J. Pietkiewicz (na zdjęciu z prawej) obronił się, ale jemu z kolei zabrakło trochę szczęścia, bo gdyby wygrał mecz z klubowym kolegą K. Sielickim, mógł zająć nawet drugie miejsce. Dodajmy też, że w dziesiątce znalazł się ERYK ŁUKJAN.
NIKOLAI  ALIAVDIN -  Szachowy memoriał Kubaszewskiego i KramkaA kim jest zwycięzca (na zdjęciu z lewej)? Białorusinem, który na stałe związał się z myśliborskimi szachami. Dziś ma kategorię „mistrza międzynarodowego”, a do jednych z najważniejszych swoich sukcesów zalicza zajęcie drugiego miejsca w barlineckim turnieju im. Laskera. – Oczywiście to było w latach, gdy startowała tu światowa czołówka, w tym kilku arcymistrzów – podkreśla. Wspomnieliśmy już, że na turnieju pojawiła się ekipa zaprzyjaźnionego ze Skoczkiem holenderskiego klubu Wolvega's Eerste Schaakgenootschap. Najwyżej, bo na ósmym miejscu uplasował się V. DAM JOOST (6,0). A oto pierwsza dziesiątka tego turnieju:
1. NIKOLAI ALIAVDIN (8,5 – Białoruś), 2. KRYSTIAN JACEK (7,5 – Gryf Szczecin), 3. LESZEK WIERUCKI (7,0 – Stilon Gorzów), 4. JAN PIETKIEWICZ (6,5 - Skoczek Choszczno), 5. GRZEGORZ BYLIŃSKI (6,0 – Start Gorzów), 6. ROKSANA JACEK (6,0 – Gryf Szczecin), 7. PIOTR CZACZKA (6,0 – Hetman Myślibórz), 8. V. DAM JOOST (6,0 - Wolvega's Eerste Schaakgenootschap), 9. MARCEL BUTYROWSKI (6,0 – Iskra Piła), 10. ERYK ŁUKJAN (6,0 – Skoczek Choszczno). W kategorii juniorek triumfowała R. Jacek, a juniorów J. Pietkiewicz. Organizatorem turnieju był UKSz Skoczek i Choszczeński Dom Kultury, a zwycięski puchar ufundował burmistrz ROBERT ADAMCZYK.

Tadeusz Krawiec

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.