WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Dając innym dajemy siebie
27.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Dając innym dajemy siebie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
15.10.2013.
Dzień Papieski Choszczno 2013
 
CHOSZCZNO „Jan Paweł II – papież dialogu” pod takim hasłem w niedzielę w centrum naszego miasta odbyły się obchody 13. edycji Dnia Papieskiego. - 1,7 tys. bonów, ponad 3 tys. pierogów, a w puszkach ponad 14 tys. zł. Pogoda wybitnie nam nie dopisała, jednak zacytowane cyfry są całkiem imponujące – cieszy się RYSZARD CHRUŚCIEL, szef choszczeńskiej akcji katolickiej.
 
Przypomnijmy, że pomysłodawcą i organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tym razem temu wydarzeniu przyświecało hasło „Jan Paweł II - papież dialogu”. Choć chwilami deszcz padał bardzo mocno to jednak nie zabrakło zarówno tych, którzy przyszli na przykościelny plac po to by pomóc, jak i osób, które zdecydowały się na finansowe wsparcie tej szczytnej idei.
 
Dzień Papieski Choszczno 2013
 
– Jeśli coś komuś dajemy to tak naprawdę dzielimy się częścią samego siebie. Nigdy tego nie ukrywałam, że z poczuciem wielkiej satysfakcji wspieram takie działania – powiedziała nam w niedzielę EUGENIA KRUKOWSKA. Podobnie to wydarzenie komentowała rodzina Fidosów, która w najliczniejszej grupie stawiła się na plac przy papieskim pomniku. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wrzucali monety do skarbonek.
 
Dzień Papieski Choszczno 2013
 
– Najstarszy jest teść, który liczy sobie 67 lat, a najmłodszy nasz syn, 5-letni Staś, razem jest nas dziewięcioro – specjalnie dla nas policzyła rodzinę ŁUCJA FIDOS. Tu czekała na nich miła niespodzianka, a dokładniej sokowirówka ufundowana przez WIOLETTĘ KASZAK, dla najliczniejszej rodziny, która zawita na tegoroczny Dzień Papieski organizowany w Choszcznie. Na scenie zobaczyliśmy - usłyszeliśmy solistów i zespoły z choszczeńskich placówek oświatowych oraz kulturalnych. Na stoiskach kulinarnych królowały pierogi. RYSZARD CHRUŚCIEL twierdzi, że zjedzono ich ponad trzy tysiące! Tłumy ustawiały się też w kolejce po losy. Tu oczywiście wszyscy liczyli na rowery ufundowane przez burmistrza ROBERTA ADAMCZYKA i R. Chruściela. – Kupiłam dziesięć i jeden nich z nich okazał się szczęśliwy – powiedziała nam JULIA WASILEW. Nikogo nie dziwiło to, że z uśmiechem na twarzy odbierała rower, który wręczał jej zastępca burmistrza ADAM ANDRIASZKIEWICZ. Jeszcze większą radość okazywałDzień Papieski Choszczno 2013 a BARBARA POŁOMSKA. Ona z kolei wylosowała pielgrzymkę po krajach nadbałtyckich. Tradycyjnie już tę nagrodę ufundował proboszcz ks. GRZEGORZ SUCHOMSKI. Po policzeniu wszystkich datków okazało się, że w sumie uzbierano ponad 14 tys. zł. – Biorąc pod uwagę fatalną pogodę, to ten wynik należy uznać za bardzo przyzwoity – dziękuje wszystkim R. Chruściel. Na załączonym fotoreportażu widzimy, że to właśnie on oraz W. Kaszak przeprowadzili też całą imprezę. Dodajmy jeszcze, że na finał polonezowy korowód poprowadził A. Andriaszkiewicz w parze z AGNIESZKĄ PLUTĄ. Głównym organizatorem niedzielnej imprezy była Akcja Katolicka, ale wśród wspierających były też magistrackie instytucje, Choszczeński Dom Kultury, Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Choszcznie i jak zwykle niezawodne choszczeńskie przedszkola.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.