WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Aniołek uratował Scenę bez barier
24.01.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Aniołek uratował Scenę bez barier Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
25.10.2013.

 Choszczno XV Scena bez barier  Choszczno XV Scena bez barier CHOSZCZNO Prawie 190 osób wystąpiło na XV Przeglądzie Form Estradowych i Teatralnych Osób Niepełnosprawnych „Scena bez barier”, który w środę w Choszczeńskim Domu Kultury zorganizowały panie ze Stowarzyszenia Klub Kiwanis „Kobieta 2000”. Główne nagrody odebrali aktorzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku, Domu Pomocy Społecznej w Szczecinie oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Koło” w Stargardzie Szczecińskim. Przed imprezą panie zapowiadały, że popularna „SBB” odbędzie się po raz ostatni. Zmieniły jednak zdanie i już zapraszają na przyszłoroczną edycję.

- Każdy z nich to swoisty bohater. Z każdego z nich powinniśmy nie tylko brać przykład, ale także od nich się uczyć – terapeutka ELWIRA SROCZYŃSKA była pod wrażeniem, tego co zobaczyła na deskach jubileuszowej „Sceny bez barier”. EWA JABŁOŃSKA, prezes Stowarzyszenia Klub Kiwanis „Kobieta 2000” otwierając środowy przegląd Choszczno XV Scena bez barier  kilkakrotnie podkreślała, że nigdy nie spodziewała się tego, że osiągnie on aż tak dużą formę. Przypomniała, że to JOANNA KONOPACKA była inicjatorką i organizatorką pierwszej edycji, a ona i jej klubowe koleżanki podjęły się kontynuacji tego wydarzenia. Podziękowała też tym wszystkim, którzy wspierali ich organizacyjnie i finansowo.

W tym prawie pięciogodzinnym maratonie zaprezentowało się prawie 190 artystów ze świetlic, domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, a także klas integracyjnych z: Drawna, Krzęcina, Brzezin, Niemieńska, Nowielina, Kołobrzegu, Stargardu Szczecińskiego, Piasecznika, Szczecina i oczywiście Choszczna. Na scenie, oprócz wokalistów i zespołów najczęściej oglądaliśmy przeróżne miniatury teatralne, były też grupy taneczne. Jurorzy, którym przewodniczył WŁODZIMIERZ KUBACKI nie mieli łatwego zdania. Choćby dlatego, że na scenie występowały osoby o diametralnie różnym stopniu niepełnosprawności. – Jestem pedagogiem i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że w przygotowanie takich przedstawień instruktorzy musieli włożyć dużo pracy. Ludzie „zdrowi” powinni tu przyjść i zobaczyć jak wspaniale się prezentujecie – J. Konopacka podkreśliła, że końcowy efekt jest dziełem tytanicznej pracy nie tylko aktorów, ale przede wszystkim ich opiekunów.
 
 Choszczno XV Scena bez barier
 
Przed imprezą panie z „Kobiety 2000” deklarowały, że to ostatnia edycja przeglądu, jednak w trakcie dekorowania zespołów nagrodzonych i wyróżnionych, do E. Jabłońskiej podszedł JAROSŁAW KRASIŃSKI. Ze łzami w oczach wręczył jej aniołka. – Niech ten aniołek przyniesie pani szczęście i da siły do organizowania kolejnych edycji. Niech pani wie, że przez cały rok czekamy na ten przegląd, przez cały rok przygotowujemy się do niego – powiedział. I złamał tym panią Ewę. Ta też się rozpłakała. – Zawsze wzruszali mnie ludzie, którzy musieli włożyć więcej czasu, więcej serca w przygotowanie takiego przedsięwzięcia. Za to was podziwiam, cenię i szanuję. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić was na przyszłoroczną edycję – to podsumowanie publiczność przyjęła oklaskami i z westchnieniem ulgi. Owacjami też podziękowano tym, którzy zostali docenieni przez jurorów. Nagrody główne odebrali aktorzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku, Domu Pomocy Społecznej w Szczecinie oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Koło” w Stargardzie Szczecińskim, natomiast wyróżnienia „pojechały” do: Klasy IIIA Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, Domu Pomocy Społecznej w Brzezinach, Przedszkola nr 1 w Choszcznie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaseczniku.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.