WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Niepodległościowe rozdania  Turniej brydżowy w Choszcznie
18.02.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Niepodległościowe rozdania  Turniej brydżowy w Choszcznie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.11.2013.
Niepodległościowe rozdania  Turniej brydżowy w Choszcznie
CHOSZCZNO Wczoraj (11 listopada) z okazji Święta Niepodległości w Klubie 12 Brygady Zmechanizowanej rozegrano turniej brydżowy. Choć do walki stanęli zawodnicy województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, to jednak dwa pierwsze miejsce zajęły pary ze Szczecina. Puchar dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej i główną nagrodę burmistrza Choszczna zdobył duet JERZY SADOWSKI – GRZEGORZ RYBACKI. Z naszego regionu najlepiej spisała się para TADEUSZ JANIAK – ANDRZEJ CZERNOW, która zajęła dziesiąte miejsce.

Niepodległościowe rozdania  Turniej brydżowy w Choszcznie  Tym razem choszczeński turniej miał wyjątkową renomę, bo do walki o puchary, nagrody rzeczowe i pieniężne stanęli renomowani zawodnicy z klubów Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i Pomorza Zachodniego. Imprezę otworzył burmistrz ROBERT ADAMCZYK i dowódca dywizjonu artylerii samobieżnej ppłk DARIUSZ WOJTKOWIAK i to właśnie im HENRYK TYBURCZY podziękował za systematyczne wspieranie tej imprezy. W jej historii najczęściej triumfowały pary z naszego regionu, jednak tym razem choszcznianie jeszcze przed pierwszym rozdaniem przewidywali, że zwyciężą zawodnicy z dużo wyższymi rankingami. Ich przewidywania się sprawdziły, bo w pierwszej dziesiątce „załapała” się zaledwie jedna nasza para. A oto wyniki: 1. JERZY SADOWSKI – GRZEGORZ RYBACKI 64,15 proc. (Szczecin), 2. DAMIAN ŻWIRKO – SŁAWOMIR NIAJKO 60,02 proc. (Szczecin), 3. EDWARD KACZMAREK – MIROSŁAW SANKIEWICZ 57,42 proc. (Stargard Szczeciński), 10. TADEUSZ JANIAK – ANDRZEJ CZERNOW 50,90 (Recz – Choszczno), 13. ROMUALD PASZKOWSKI – MIECZYSŁAW PABJAN 48,62 proc. (Choszczno), 15. HENRYK TYBURCZY – STANISŁAW PIETRZAK 47,32 proc. (Choszczno).
Taki jeden
Choć wśród choszczeńskich brydżystów jest wielu zawodników, którzy tę dyscyplinę uprawiają od kilkudziesięciu lat, to jednak niewątpliwie wyjątkową postacią wśród Niepodległościowe rozdania  Turniej brydżowy w Choszcznie  nich jest S. Pietrzak. Okazuje się, że jest jedynym, który w brydżowej lidze występuje bez przerwy od 35 lat!  Przed wczorajszym turniejem zdradził nam, że swoją przygodę z tym sportem rozpoczął w wojsku, a ligowy debiut zaliczył w 1978 roku w kolejarskim klubie Semafor. – Potem był Grunwald, Piast, „Apteka w Wieży”, a teraz występujemy pod szyldem Wojskowego Klubu Brydżowego – wyliczając przypomniał nam historię choszczeńskiego brydża. Dziś jako drużyna występują w lidze regionalnej, ale były czasy, że grali nawet w trzeciej. Nasz rozmówca podkreślił, że kiedyś organizowali kilka turniejów, ale od wielu lat ich największą imprezą jest właśnie turniej z okazji Święta Niepodległości. – I niech tak będzie dalej – zamykając zawody zastępca burmistrza ADAM ANDRIASZKIEWICZ zaprosił uczestników do Choszczna na kolejną edycję niepodległościowych rozdań. Dodajmy, że głównym organizatorem tego turnieju jest Klub Wojskowy 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.