WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Choszczno - Debata na temat bezpieczeństwa w gminie
18.11.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Choszczno - Debata na temat bezpieczeństwa w gminie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
27.11.2013.
Choszczno - Debata na temat bezpieczeństwa w gminie
CHOSZCZNO Podczas wczorajszej debaty dotyczącej bezpieczeństwa w gminie mieszkańcy najczęściej mówili o problemach związanych z komunikacją i ruchem drogowym. Denerwują nas też wandale, a jeszcze bardziej to, że wszyscy za to płacimy, a oni często nie ponoszą żadnych konsekwencji. Oczekujemy rozszerzenia monitoringu na całe miasto, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że monitoring nie nauczy nas szacunku do cudzego mienia. Czy żyjemy w bezpiecznej gminie? Komendant, mł. insp. IRENEUSZ WINNICKI stwierdził, że liczba niektórych rodzajów przestępstw wielokrotnie się zmniejszyła.


 Choszczno - Debata na temat bezpieczeństwa w gminieW ciągu 10 miesięcy na terenie naszej gminy dokonano ponad 800 przestępstw. Ta liczba policjantów cieszy, ponieważ jest zdecydowanie mniejsza o tej, która odwzorowywała analogiczny okres z poprzedniego roku. Rozboje, kradzieże, wymuszenia, bójki, pobicia, kradzieże z włamaniem, a nawet przestępstwa narkotykowe, statystyki tych przestępstw zaprezentowane przez kom. JAKUBA ZARĘBĘ wskazują, że jest u nas coraz bezpieczniej. Za to bardzo imponująco wygląda liczba przestępstw drogowych. Okazuje się, że aż 277 razy mieszkańcy naszej gminy po wypiciu alkoholu wsiadali za kierownicę. Tu prym wiedli rowerzyści, ale już wiemy, że w przyszłym roku te statystyki zdecydowanie spadną. To za sprawą tego, że od niedawna jazda na rowerze po spożyciu alkoholu jest tyl Choszczno - Debata na temat bezpieczeństwa w gminie ko wykroczeniem. J. Zaręba podkreślił też profilaktyczne działania choszczeńskich stróżów prawa. Tu m.in. wspomniał o spektaklu „Zimowe Stopkowe Przygody”. Obejrzało go tysiące dzieci i choć miało być to ostatnie przedstawienie, to jednak wczoraj usłyszeliśmy, że będzie jeszcze jedno. – Tym razem jego motywem głównym będzie internet i ogólnie pojęte bezpieczeństwa w sieci – zdradza komisarz. Wspomniał też o kamerach zamontowanych w centrum miasta. – Od czasu ich zainstalowania w tym miejscu nie dokonano ani jednego przestępstwa – podkreślił, że wcześniej bywało tu różnie. Dodał też o Klubie Młodego Detektywa, spotkaniach z seniorami, stażach dla pracowników ochrony, a zakończył informacją o tym, że jeszcze w grudniu do dzieci trafi komiks opisujący Stopkowe przygody.

W drugiej części debaty głos zabierali mieszkańcy gminy. – Czy my nie za bardzo tolerujemy negatywnych zachowań młodych ludzi – pytał RYSZARD ARNISTA. Zastanawiał się kto zapłaci za zdemolowane lampy przy promenadzie. Zauważa też fakt, że na choszczeńskim skrzyżowaniu z sygnalizacja świetlną (ul.: Wolności, Boh. Warszawy, Piastowska) zarówno kierowcy jak i piesi zbyt często ignorują czerwone światło. Zwrócił również uwagę na samochody, które parkują na chodniku przy budynku Zespołu Szkół nr 1. Policjanci zapewniają, że wandal, który zniszczył nadal jest poszukiwany, natomiast burmistrz ROBERT ADAMCZYK poinformował, że czynione są przygotowania do tego by monitoringiem objąć nie tylko promenadę, ale także inne części miasta. W kolejnych wypowiedziach mieszkańcy wskazywali na miejsca, Choszczno - Debata na temat bezpieczeństwa w gminie w których zbyt często dochodzi do różnego rodzaju zagrożeń zarówno dla pieszych jak i kierowców. Zwracali też uwagę na te ulice gdzie niedawno zmieniono organizacje ruchu. Generalnie w ich wypowiedziach najczęściej powtarzał się temat braku miejsc do parkowania samochodów (ul. Niedziałkowskiego, Boh. Warszawy, Wolności, Grunwaldzka, Fabryczna, Mur Południowy, a także plac przy Pomniku Wdzięczności). – Jeśli sami nie będziemy myśleć to nie miejmy później pretensji o to, że ktoś nas okrada – ANNA MAZUR zwróciła uwagę na fakt, że działkowcy nie zamykają bram wejściowych na teren ogródków działkowych. ZDZISŁAW ROSIAK zapytał burmistrza o to czy warto było kłaść nowy dywanik na ul. Jagiełły skoro w ostatnim czasie kilkakrotnie musiano go zrywać, by usunąć awarie sieci wodociągowej. EWA JABŁOŃSKA wskazała na Park Moniuszki. – Ten piękny park zbyt często oblegany jest przez amatorów wszelkich balang. Nie jest to bezpieczne dla osób spacerujących z dziećmi. Ostatnio zajrzał do mojego zakładu Kanadyjczyk. Gdy zaczęłam zachwalać uroki naszego miasta, to skrzywił się i kazał mi zajrzeć właśnie do Parku Moniuszki. On ten zauważył ten problem – opowiadała.
Oprócz burmistrza na pytania odpowiadali także przedstawiciele policji. – Ta debata ma właśnie służyć temu byście wskazywali nam kierunki działania – mówił komendant  IRENEUSZ WINNICKI. Był trochę zaskoczony faktem, że debatę zdominowały problemy komunikacyjne i ruchu drogowego. Zapewnił też, że już niebawem policjanci więcej działań prewencyjnych skierują do ludzi starszych, czyli tych, których dzisiaj najczęściej wykorzystują przygodni oszuści.
Tadeusz Krawiec
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.