WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Zamęcin  - Panie założyły stronę internetową
08.12.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Zamęcin  - Panie założyły stronę internetową Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
29.11.2013.
Zamęcin  - Panie założyły stronę internetową  CHOSZCZNO-ZAMĘCIN „44 – historia przez internet – promuj swoją wieś w mediach społecznościowych” – to pełna nazwa projektu, z którego w Zamęcinie skorzystały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Nauczyły się nie tylko podstaw korzystania z komputera i internetu, ale chwalą się też tym, że ich wieś ma już swoją stroną internetową, a nawet fan page. – Hakerami to my już raczej nie zostaniemy, ale muszę przyznać, że informatycznego bakcyla złapałyśmy – mówi ich szefowa BOŻENA WIERUCKA.

Już po raz trzeci mieszkańcy naszej gminy skorzystali z tzw. działań aktywizujących Lidera Pojezierze. Do Wardynia, gdzie KAZIMIERA SZCZEPANIUK i tamtejsze panie z KGW zorganizowały lekcje gotowania dla najmłodszych oraz Kołek, gdzie sołtys KRZYSZTOF GROMADZKI i rada sołecka zachęcali dzieci i młodzież do udziału w fotograficznych warsztatach, dołączyło KGW z Zamęcina. Tu panie zdecydowały się na oswojenie z komputerem i internetem. Projekt kierowany był do osób powyżej 24 roku życia, a wzięło w nim udział 12 osób. W całości sfinansowany został z pieniędzy Lidera Pojezierza w ramach tzw. działania aktywizującego, które kierowane jest przede wszystkim do środowisk wiejskich. – Tak naprawdę to na pomysł zorganizoZamęcin  - Panie założyły stronę internetową  wania takich warsztatów wpadł sołtys MAREK ŻURAŃSKI oraz rada sołecka. W zajęciach wzięły udział zarówno osoby, które do tej pory nie potrafiły  obsługiwać komputera jak i też bardziej zaawansowane. Właśnie dlatego podzieliliśmy się na grupy. W jednej poznawaliśmy podstawowe programy, uczyliśmy się korzystania z edytorów tekst i jego formatowania, natomiast w drugiej zastanawialiśmy się nie tylko nad tym w jaki sposób wypromować Zamęcin w internecie, ale przede wszystkim uczyliśmy się jak do tego celu wykorzystać tzw. social media (media społecznościowe) – opowiada prowadzący zajęcia ŁUKASZ MŁYNARCZYK. Pokazuje, że konkretnym efektem tych warsztatów jest strona internetowa www.zamecin.pl, która ma pełnić funkcję wirtualnej kroniki sołectwa. Podczas zajęć uczestnicy stworzyli także fanpage Zamęcina www.facebook.com/Zamecin, oraz wirtualną mapkę google, na której oznaczą 44 obiekty, które w sołectwie objęte są ochronną konserwatorską. Już niebawem na tej stronie znajdziemy też prezentację lokalnych wyrobów, tych którymi wszyscy zajadamy się przy okazji Gminnego Święta Plonów czy Choszczeńskiej Sobótki. – Z zapowiedzi wnioskujemy, że nowy okres aplikowania środków unijnych, czyli ten na lata 2014 – 2020 będzie jeszcze bardziej otwarty dla przeciętnego obywatela. Problem jest w tym, że niewielu chce z tego skorzystać, bo sami dokładnie widzimy, że tylko te najaktywniejsze środowiska wykorzystują każdą okazję – burmistrz ROBERT ADAMCZYK zachęca mieszkańców gminy do częstszego korzystania ze środków, którym dysponuje zarówno Lider Pojezierza jak i też Stowarzyszenie LGR „Partnerstwo Jezior”. Warsztaty wsparli: Urząd Miejski w Choszcznie, Szkoła Podstawowa w Zamęcinie, Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy w Choszcznie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Zamęcinie .
Tadeusz Krawiec
 

Zamęcin  - Panie założyły stronę internetową   
W warsztatach wzięli udział: BOŻENA JAZDZYK, MAŁGORZATA JAŻDŻYK, ANETA KALISIAK, MIROSŁAWA KASPRZAK, ANNA KLAJN, ELŻBIETA PRZYBOREK, KRYSTYNA WIĄZ, BOŻENA WIERUCKA, IWONA WORACH, MAREK ŻURAŃSKI, ZOFIA WIELIGÓRKA i IRENA KWIECISZEWSKA.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

„Partnerstwo miast średnich pomorza i

północnej wielkopolski na rzecz

wdrażania e-usług”

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.