WiększaMniejszyNormalny
09.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - PARA - Już marzą o kolejnych sukcesach Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
02.06.2014.
Terpsychora - Choszczno - PARA - Już marzą o kolejnych sukcesach
CHOSZCZNO. – Do tej pory nie mogę w to uwierzyć. To tak jak sen, który się w końcu spełnił – mówi ANITA WESOŁOWSKA. Podkreśla, że ona i jej koleżanki z zespołu Terpsychora kilka lat czekały na tytuł laureata Wojewódzkich Konfrontacji Tanecznych. Na finale powiatowym, który w piątkowe popołudnie odbył się w Choszczeńskim Domu Kultury, tytuły laureata zdobyły też formacje Sefora i Swing.
 

Choszczno - PARA - Już marzą o kolejnych sukcesach W eliminacjach powiatowych Wojewódzkich Konfrontacji Tanecznych PARA 2014 wzięło udział 11 zespołów i formacji z Choszczna, Krzęcina i Drawna. Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy publiczność przewidywała, że skoro nie przyjechał pełczycki Top Dance, to o tytuły laureata powalczą przede wszystkim zespoły trenujące w Choszczeńskim Domu Kultury oraz z Klubu Wojskowego 12 Brygady Zmechanizowanej, a przeniesienie terminu eliminacji Choszczno - PARA - Już marzą o kolejnych sukcesach na godziny popołudniowe sprawiło, że po raz pierwszy od kilkunastu lat, na widowni był komplet widzów. W większości byli to rodzice lub dziadkowie występujących ponad 130 tancerzy, więc trudno się dziwić temu, że każdy z nich trzymał kciuki za "swoją" formację. W kategorii młodszej, czyli dzieci w wieku 7-10 lat jurorzy tytuł laureata przyznali krzęcińskiej grupie Swing (instr. ANNA ARGENTATI) oraz Zespołowi Tańca Współczesnego  Sefora z Choszczeńskiego Domu Kultury, którego trenerką jest BEATA LEŚNIAŃSKA. - Systematyczna praca zaczyna przynosić pierwsze efekty - ucieszyła się. Podkreśliła też, że w tej chwili ma pod swoją opieką prawie 50 dzieci i nie wszystkie mogły zaprezentować się w części konkursowej. W tej kategorii przyznano też wyróżnienie dla ZTW Reversik Baby (KW 12 BZ w Choszcznie - instr. A. Argentati).
Wygrały najlepesze
W grupie dzieci w wieku 11 - 15 lat tytuł laureata zdobył  ZTW Terpsychora (ChDK), którego trenerką jest także B. Leśniańska, a wyróżnienie ZTW Revers (KW 12 BZ w Choszcznie - instr. A. Argentati). W momencie ogłaszania werdyktu dziewczęta z Terpsychory wręcz oszalały ze szczęścia. - To dla nas najważniejsze osiągnięcie od czasu jak razem trenujemy. Nie mogę uwierzyć, że to jest prawda - powiedziała ANITA WESOŁOWSKA, która tańczy w zespole najdłużej, bo prawie dziewięć lat. DANUTA GROCHULSKA, tancerka i choreografka z Zamku Książąt Pomorskich w Terpsychora - Choszczno - PARA - Już marzą o kolejnych sukcesach  Szczecinie, która tu pełniła funkcję przewodniczącej jury nie ukrywała, że była pod wrażeniem tego, co zaprezentowały wszystkie zespoły. - Niestety do Szczecina mogą pojechać tylko trzy - podkreśliła, że w tym dniu najlepsze były Sefora, Terpsychora i Swing. W kategorii powyżej 15 lat zaprezentował się tylko zespół hip-hopowy Feel The High (ChDK - instr. BARTŁOMIEJ KOBESZKO), który otrzymał wyróżnienie.
Terpsychora - Choszczno - PARA - Już marzą o kolejnych sukcesach
Krytyka ich mobilizuje
W sobotę Terpsychora zatańczyła też na Akademii Rzemiosła Zachodniopomorskiego. - Już ochłonęłyście po wczorajszych emocjach? - pytamy. Zgodnie odpowiedziały, że nadal nie mogą w ten sukces uwierzyć. - Płakałyśmy, skakałyśmy do góry, zachowywałyśmy się jak wariatki. Tak dla nas to najważniejszy w dotychczasowej karierze sukces. Teraz musimy się jeszcze bardziej spiąć, ponieważ marzy się nam zwycięstwo w konfrontacjach wojewódzkich - przekrzykiwały się dziewczyny. Szybko dodały, że fajnie by było też, gdyby pojechały również na finał ogólnopolski. Zapewniły nas, że "przyjmą na klatę" każdą krytykę, bo wiedzą, że dzięki niej "spinają się" do jeszcze mozolniejszej pracy. A oto bohaterki piątkowego popołudnia: OLIWIA SIEWIOR, ANITA WESOŁOWSKA KLAUDIA DZIURZYŃSKA, ALEKSANDRA JANISZEWSKA, ALICJA KACZMAREK, WIKTORIA KUJAWA, PATRYCJA GRZELAK i ZUZNANNA BIŃKOWSKA.
Tadeusz Krawiec
tkrawiec@choszczno.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.