WiększaMniejszyNormalny
13.12.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - ZS nr 2 - Biegli na trzeźwo Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.06.2014.
Choszczno - ZS nr 2 - Biegli na trzeźwo CHOSZCZNO. Wczoraj Zespół Szkół nr 2 w Choszcznie obchodził swoje święto. Tym razem uczniowie i nauczyciele uczcili je biegiem "Na mecie - trzeźwość" oraz pokazem speedmintona, dyscypliny sportowej, która po raz pierwszy zawitała do naszego miasta. - Jest prostszy od badmintona i można go uprawiać w hali, na trawie, plaży, a także w zupełnych ciemnościach - zachwala speedmintona szczecinianka SABINA SCHABEK.

Choszczno - ZS nr 2 - Biegli na trzeźwo 15 lat temu, dokładnie 2 czerwca 1999 roku  Zespołowi Szkół nr 2 nadano imię Noblistów Polskich. Od tamtego czasu ten dzień obchodzony jest jako szkolne święto. Podobnie jak w poprzednich jego edycjach, także i teraz zorganizowano różne konkursy, uroczysty apel, a także imprezy promującyce zdrowy styl życia. Jednak nie apele czy uroczyste zbiórki lecz Choszczeński Bieg Profilaktyczny "Na mecie - trzeźwość" był najmocniej komentowanym wydarzeniem wczorajszego świętowania. Większość uczniów i nauczycieli zdecydowała się na założenie stroju sportowego i wzięcie udziału we wspólnym truchcie, ale byli też tacy, którzy przygotowali śmieszne plakaty negujące jeżdżenie na dwóch gazach. - Wszyscy wygraliśmy - na mecie krzyczał przez tubę TOMASZ PŁONKA. Już w kuluarach mówił, że bieganie staje się coraz modniejsze, więc w programie kolejnego świętowania ten bieg na pewno się znajdzie. Pedagog EDYTA KUJAWA dodała, że ta biegowa akcja scaliła profilaktyczne działania szkoły oraz choszczeńskich policjantów skierowane na zagrożenia i uzależnienia, a także podnoszenie poziomu bezpieczeństwa.
Choszczno - ZS nr 2 - Biegli na trzeźwo Po południu do hali sportowej szkoły zawitały gwiazdy polskiego i europejskiego speedmintona. - Zaprosiliśmy was tutaj żebyście pokazali nam na czym ta dyscyplina polega. Mam też nadzieję, że już wkrótce właśnie tu, w naszej hali  rozegrana zostanie speedmintonowa impreza o zasięgu co najmniej ogólnopolskim - witała gości dyrektorka BARBARA CIECIERSKA. Organizatorzy do prezentacji tej dyscypliny sportu wybrali najodpowiedniejsze osoby, bo szczecinianie JAKUB ORZECHOWSKI, MICHAŁ IZBICKI, BOGDAN MIEŻYŃSKI, JAROSŁAW RYCHANYCZ i SABINA SCHABEK, to zawodnicy, którzy w swoim dorobku mają nie tylko tytuły mistrzów Polski, ale także sukcesy w Europie i na świecie. Okazuje się, że do uprawiania tej dyscypliny sportu predysponowani są zawodnicy, którzy grali w badmintona. Tu udowodnili to WIESŁAW DREWICZ i T. Płonka. Także bardzo szybko przyzwyczaiła się do nowej rakiety KAROLINA PLUTA. - Czuję sie tak jakbym trzymała w ręku jakąś inną rakietkę - powiedziała. B. Mieżyński opowiedział o historii powstania tego sportu, a także jego reguły oraz sprzęt jaki jest do tego potrzebny. S. Schabek, która także gra w badmintona twierdzi, że speedminton jest łatwiejszy, dobry sprzęt, czyli rakietkę i lotki można już kupić za 200-300 zł, a boisko można rozłożyć gdzie tylko się chce. Zaskakującym jest to, że można go uprawiać także w nocy. - Lotka jest podświetlana, linie boisk też, rakietki, koszulki, efekt jest piorunujący - zachęca do uprawiania speedmintona B. Mieżyński. T. Płonka zapewnia, że już niebawem w szkole wprowadzi zajęcia dodatkowe z tej dyscypliny sportu.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.