WiększaMniejszyNormalny
04.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Raz na ludowo Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
11.06.2014.
Korytowo - Raz na ludowo
KORYTOWO. Tańce, przyśpiewki, pokaz mody ludowej i w końcu wspólna biesiada, to tylko skrócony scenariusz tego, co działo się podczas wczorajszego finału projektu "Korytowo na ludowo". O tym, że pomysł na przypomnienie lub przynajmniej częściowe pokazanie naszej twórczości ludowej okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, przekonują przede wszystkim dzieci, które wczoraj tańczyły, śpiewały i na koniec wspólnie się zabawiły. Dorosłym też nogi rwały się do tańca, a nowy proboszcz  nieźle radził sobie z „krzesanym”.

W artykule zatytułowanym "Korytowo na ludowo" informowaliśmy już o tym, że to przedsięwzięcie rozpoczęte zostało w marcu tego roku, a wymyśliły go nauczycielki BARBARA GRZEJSZCZYK i MAŁGORZATA DAM. O tym jak ten projekt się rozwinął przekonali się ci, którzy wczoraj sami brali w nim udział lub przynajmniej go obejrzeli. Podsumowująca impKorytowo - Raz na ludowo   reza, na której publiczność miała okazję obejrzeć zespoły pieśni i tańca przygotowywanych do tego pokazu w ciągu ostatnich trzech miesięcy udowodniła, że warto wracać do korzeni. - Przekonała największych niedowiarków, że polska muzyka ludowa i nasze tańce narodowe są nam bardzo bliskie. Wiele osób już deklaruje chęć kontynuowania nauki tańca i śpiewu – komentuje całość B. Grzejszczyk. Z uśmiechem na twarzy dodaje, że po wczorajszym zakończeniu, wszyscy goście gratulowali społeczności szkolnej tak oryginalnego pomysłu.
Wczorajszą imprezę rozpoczęli Stobniczanie, którzy w strojach łowickich odtańczyli poloneza. Następnie organizatorzy zaprosili wszystkich do obejrzenia jedynego w swoim rodzaju pokazu mody. Jedynego, bo modelki i modele na wybiegu pojawiali się Korytowo - Raz na ludowo   w strojach ludowych reprezentujących kilkanaście regionów naszego kraju. Owacyjnie przyjmowano wszystkie, ale nikogo chyba nie zdziwił fakt, że największe brawa zebrały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. CECYLIA SZOTT i jej koleżanki najpierw zaprezentowały strój korytowski, a następnie zachęcały wszystkich do śpiewania popularnych piosenek ludowych. Chwilę później korytowskie mamy z dumą patrzyły na swoje pociechy, które tańczyły krakowiaka. Dyrektorka szkoły ALICJA LISIŃSKA podsumowując całe przedsięwzięcie stwierdziła, że ważne było zaangażowanie społeczności szkolnej i rodziców, ale podkreśliła też, że bez pomocy burmistrza, sołtysów, Choszczeńskiego Domu Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Ośrodka Wspierania Rodziny w Korytowie,  Kół Gospodyń Wiejskich z Korytowa i Wardynia, a przede wszystkim kapeli i zespołu Stobniczanie, to przedsięwzięcie nie miałoby takiego rozmachu. Z kolei AGNIESZKA CZUKIEWSKA, która była koordynatorką całego projektu przypomina, że motywem przewodnim „Korytowa na ludowo” było to, że rok 2014 jest Rokiem Kolberga, wybitnego polskiego etnografa i badacza kultury polskiej. Na zakończenie Stobniczanie odtańczyli krakowiaka, a potem zaprosili wszystkich do wspólnego cwałowania i krzesania. W części kulinarno – biesiadnej również dominowały klimaty ludowe. - Tu m.in. można było posmakować korytowskich specjałów, a przede wszystkim dobrze się zabawić – podsumowuje B. Grzejszczyk. Z nieco tajemniczym uśmiechem na twarzy zdradza, że już ma pomysł na kolejny temat „ludowy”. - Jaki? - tego jeszcze nie powiedziała.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.