WiększaMniejszyNormalny
27.02.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Jacek lubi wyzwania Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.06.2014.
Jacek lubi wyzwania CHOSZCZNO. W sobotę biegniemy z PAWŁEM CZAPIEWSKIM 730 kilometrów. – Czy się może udać? – to najczęściej powtarzane pytanie. Uda się, skoro dopingował nas będzie m.in. st. chor. sztab. JACEK SCHMIDT, żołnierz choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej, który tydzień temu zaliczył liczący 151 kilometrów ultra maraton Szczecin – Kołobrzeg „Ultra 147”.

St. chor. sztab. JACEK SCHMIDJacek lubi wyzwania T, na co dzień jest dowódcą stacjonującego w Choszcznie, plutonu zaopatrzenia dywizjonu artylerii samobieżnej 12 Brygady Zmechanizowanej. Długie bieganie nie jest dla niego nowością, bo już w ubiegłym roku informowaliśmy o tym, że w Dębnie zaliczył swój 50 maraton w życiu. Dodajmy, że ten wyczyn zaliczył w pełnym umundurowaniu i z 10-kilogramowym oporządzeniem na plecach. Jednakże maraton to nieco ponad 42 kilometry, a ultra maraton Szczecin – Kołobrzeg liczy sobie prawie cztery razy tyle. – Lubię wyzwania, to mnie napędza, dodaje życiowej adrenaliny –Jacek lubi wyzwania komentuje nasz bohater. Z jego relacji wynika, że był to wyczyn naprawdę ekstremalny, a na dowód tego jest to, że wystartowało ich 175, do mety dobiegło 109 osób, a sklasyfikowano tylko 69.
- Wystartowaliśmy o 18.00 spod Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pierwszy punkt kontrolny umieszczony został w Sownie (32,5 km od startu). Kolejny w Maszewie (50,5 km), Nowogardzie (73 km), Płotach (95 km), Brojcach (115 km), Byszewie (132) i w końcu meta w Kołobrzegu (151 km). Ja na mecie miałem czas 17 godzin i 46 minut, to w efekcie dało 13 lokatę. Osiągnięte miejsce i wynik bardzo cieszą. Głównie dlatego, że do tej pory mój rekord tej trasy wynosił 17 godzin i 51 minut, a tym razem, ze względu na roboty drogowe, organizatorzy wydłużyli bieg aż o cztery kilometry – opowiada J. Schmidt. Podkreśla, że limit na przebiegnięcie tej trasy wynosił 24 godziny i właśnie dlatego na mecie sklasyfikowano tylko 69 biegaczy. Bieg ten wygrał JERZY JANICKI z Gryfina. Choszcznianie doskonale go pamiętają, ponieważ kilka razy startował w „Choszczeńskiej Dziesiątce”, w tym jedną wygrał.
Jacek lubi wyzwania
My jeszcze raz zapraszamy na nasz sobotni bieg z PAWŁEM CZAPIEWSKIM. Mamy do przebiegnięcia 730 kilometrów i to oczywiste, że im więcej nas będzie, tym mniej będziemy biegać okrążeń. W sumie musimy ich przebiec 122, czyli najprościej mówiąc, jeśli na starcie stanie akurat tylu biegaczy i tylu ukończy, to bieg zakończymy już po pierwszej turze. Druga tura, w której każdy może dołączyć, zaplanowana jest na 17.40, trzecia na 18.20, kolejne co 40 minut. P. Czapiewski zdradził nam, że jest przygotowany na przebiegnięcie czterech. ZAPRASZAMY DO BIEGANIA I KIBICOWANIA.
Tadeusz Krawiec

PS. Bo biegu spotykamy się przy integracyjnym ognisku z kiełbaskami. Ważne jest też to, że wśród uczestników biegu rozlosujemy kilkanaście nagród, w tym aparat fotograficzny. Sponsorami tego biegu są: Sklep „Gumma”, Telewizja „E-cho”, Sklep Sportowy „Saller”, Bank BPH – Placówka w Choszcznie, Żłobek „Ancymonek”, Urząd Miejski w Choszcznie i Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Choszcznie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.