WiększaMniejszyNormalny
17.01.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Marcin podbił serca pań Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.10.2014.
Scena bez barier - Marcin podbił serca pań
CHOSZCZNO. Ponad 200 uczestników wystąpiło na scenie 16. Przeglądu Form Estradowych i Teatralnych Osób Niepełnosprawnych „Scena bez barier”, który dzisiaj odbył się w Choszczeńskim Domu Kultury. Trzy główne nagrody odebrali aktorzy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piaseczniku i Stargardzie Szczecińskim oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie. Hitem imprezy okazał się wokalno-taneczny popis MARCINA JĘDRZEJCZYKA (na zdjęciu).

Scena bez barier - Marcin podbił serca pań   - Rok temu całkiem serio myślałyśmy nad tym, by przy okazji jubileuszowej edycji przeglądu, zakończyć jego organizowanie. Dzisiaj nie żałuję, że zmieniłyśmy zdanie, bo z każdej strony słyszę, że taka forma artystycznych prezentacji osób niepełnosprawnych jest bardzo potrzebna – mówi EWA JABŁOŃSKA, prezes Stowarzyszenia Klub Kiwanis „Kobieta 2000”. Jej opinię potwierdzają instruktorzy i terapeuci, którzy otwarcie przyznają, że „Scena bez barier” przede wszystkim mobilizuje niepełnosprawnych do pokazania swojej artystycznej duszy, ale też zmienia nasze podejście zdrowych, do tego co robią. – Jeszcze dziesięć lat temu nasze imprezy najczęściej zamykały się tylko i wyłącznie w środowisku niepełnosprawnych. Dziś nikogo już nie dziwi fakt, że razem ze mną na scenie występuje osoba niepełnosprawna – mówi terapeutka KAROLINA WORACH-SZCZEPAŃSKA.
Scena bez barier - Marcin podbił serca pań
Drzwi w nowe życie
W tym ponad czterogodzinnym maratonie zaprezentowało się ponad 200 wykonawców z 20 ośrodków Pomorza Zachodniego. Całość zdominowały przedstawienia i miniatury teatralne, ale nie zabrakło też solistów, zespołów wokalnych, a także tancerzy. Stałej publiczności „Sceny bez barier” znane są już wokalno-taneczne popisy MARCINA JĘDRZEJCZYKA z WTZ w Piaseczniku. Tym razem jego interpretacja piosenki „Kochana uwierz mi” wręcz porwała widownię. W jego ślady poszedł KONRAD DYBAŁA z Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, który nie tylko śpiewał, ale i przekonał wszystkich do tańca pod sceną. ANETA HŁADONIUK, instruktorka ze świetlicy środowiskowej w Starym Klukomiu z dumą patrzyła na kilkunastoosobową grupę swoich wychowanków. – Nie wszyscy mogli dzisiaj wystąpić, ale i tak zaprezentowali się świetnie – biła im brawo razem z sołtysową KRZYSZTOFĄ GORZYNIK.  Ciekawą refleksją podzieliła się z nami instruktorka KAROLINA ZAJDEL, która zauważyła, że w tegorocznych miniaturach teatralnych, bardzo często powtarzał się motyw drzwi. – Ich otwieranie, to taki symbol wejścia w nowe życie – stwierdziła.
 
Koncert Wiktorii Scena bez barier - Marcin podbił serca pań
MARIA JĘDRZEJCZYK, przewodnicząca jury w podsumowaniu przeglądu powiedziała, że z roku na rok, wszystkie prezentacje stają się coraz bardziej doskonałe. Owacjami przyjęto jej informację, że tym razem, trzy główne nagrody trafią do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piaseczniku i Stargardzie Szczecińskim oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie. Wyróżnienia przyznano Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Niemieńsku i Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Pyrzycach. Organizatorki tego przedsięwzięcia, czyli panie ze Stowarzyszenia Klub Kiwanis „Kobieta 2000” indywidualną nagrodę wręczyły M. Jędrzejczykowi. Dodajmy, że przegląd prowadziła ANETTA BIKOWSKA, główną nagrodę wręczył burmistrz ROBERT ADAMCZYK, a czas oczekiwania na werdykt jurorów umiliła wszystkim WIKTORIA PAŁASZ. I zrobiła to przebojowo.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.