WiększaMniejszyNormalny
15.12.2019.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Certyfikat na zdrowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
29.10.2014.
Choszczno - Certfikaty - Certyfikat na zdrowie
CHOSZCZNO. Wczoraj w naszym mieście odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów Zachodniopomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W grupie siedmiu wyróżnionych placówek z województwa zachodniopomorskiego znalazło się też Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie. Uczestnicy tego wydarzenia owacjami przyjęli prezentację EDYTY BOGDANOWICZ, ukazującą trzyletnie działania w tym projekcie.

Choszczno - Certfikaty - Certyfikat na zdrowie  Po raz pierwszy program szkół promujących zdrowie zainaugurowany został  w 1991 roku. Obecnie działa w nim już 2,6 tys. placówek, w tym ponad 170 w województwie zachodniopomorskim. Trzy lata temu do tego grona dołączyło Przedszkole nr 1 w Choszcznie, które dzisiaj znalazło się w gronie 85 szkół, które mają już certyfikat Zachodniopomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
- Szkoła promująca zdrowie, to placówka, która stwarza warunki sprzyjające dobremu samopoczuciu społeczności lokalnej oraz podejmowaniu przez ich członków działań i wyzwań na rzecz zdrowia. Jest to instytucja, która integruje w ramach zdrowia fizycznego psychicznego, społecznego oraz duchowego – mówiła DANIELA ARCISZEWSKA, która w naszym województwie jest koordynatorem tego projektu.
Choszczno - Certfikaty - Certyfikat na zdrowie  To ona poinformowała, że właśnie w Choszcznie, do grona placówek z certyfikatem dołączają: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku, Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu, Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu, Zespół Szkół Publicznych im. kard. Ignacego Jeża w Brzeżnie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie i Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie.
   Choszczno - Certfikaty - Certyfikat na zdrowie Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego ANNA MIECZKOWSKA gratulując dyrektorom nadania certyfikatów podkreśliła, że w ten sposób tworzą najkrótszą drogę do poprawy zdrowia mieszkańców naszego regionu. – Cieszę się, że dziś powiększyło się grono szkół, które w swojej wizji i misji mają zapisane działania z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia. Doskonale wiem, że nie łatwo taki certyfikat zdobyć i dlatego wszyscy powinni to docenić. To, jak w dojrzałym wieku będziemy spędzać czas i czy będziemy przywiązywać wagę do profilaktyki, zależy tylko i wyłącznie od tego, na ile nauczycielom uda się te zasady zaszczepić naszym dzieciom – mówiła.
Choszczno - Certfikaty - Certyfikat na zdrowie Jak długa jest droga do otrzymania takiego certyfikatu i jak wiele przedsięwzięć trzeba było zrealizować, mówiła o tym dyrektor Przedszkola nr 1 w Choszcznie EDYTA BOGDANOWICZ. Komentując na żywo prezentację multimedialną, podkreśliła, że w ciągu trzech lat w to przedsięwzięcie zaangażowało się 218 dzieci, 42 nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, a także 160 rodziców. – W obszarze zdrowego odżywiania nawiązaliśmy współpracę m.in. z dietetykiem AGNIESZKĄ LECIEJEWSKĄ i zespołem kresowym. Dzieci same wykonywały surówki, koktajle, sałatki, a nawet kisiły kapustę. Poznały tradycyjne sposoby żywienia, zwiedziły ogrody, sady i ekologiczne plantacje. Ze swoimi rodzinami tworzyły jadłospisy i przepisy na potrawy – każde przedsięwzięcie dokumentowała zdjęciami. Zapewniła, że konkursy, festyny, zajęcia rehabilitacyjne i korekcyjne, joga i ćwiczenia z żołnierzami, olimpiady sportowe i zdrowotne, spotkania z lekarzami, dogoterapia i bajkoterapia, udział w projekcie „Stopek”, wizyta Superniani DOROTY ZAWADZKIEJ, i w końcu dwuletni już mariaż z Wolontariatem Wielkopolskim, to wydarzenia, które dziś kreują wizerunek tej placówki. Kończąc stwierdziła, że „Szkoła Promująca Zdrowie”, jest szóstym certyfikatem, którym mogą się pochwalić. - Decyzja o przystąpieniu do tego programu była bardzo słuszna. Nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego bez aktywności całej społeczności przedszkola. Dziękuję wam dziewczyny – z łezką w oku pomachała w kierunku nauczycielek siedzących w ostatnim rzędzie. Jej wystąpienie przyjęto owacjami, podobnie jak wokalne, taneczne i recytatorskie popisy poszczególnych grup przedszkolnych. Dodajmy, że Przedszkole nr 1 w Choszcznie jest 85. placówką w województwie zachodniopomorskim, która taki certyfikat otrzymała.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.