WiększaMniejszyNormalny
07.12.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Na ferie zjechała cała Polska Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
02.02.2015.
Choszczno - Na ferie zjechała cała Polska  CHOSZCZNO. Turnieje tenisa stołowego i badmintona, nauka nurkowania, warsztaty detektywistyczne, lekcje tańca i plastyki  i rekordowa frekwencja w zawodach szachowych, to najważniejsze akcenty zakończonych wczoraj ferii. W naszym mieście spędziły je dzieci m.in. ze Świnoujścia i Wolina, a już  niebawem przyjadą kolejne grupy z Poznania. – Już trzeci raz ferie spędzam w Choszcznie i zapewniam, że nigdy się tu nie nudziłam – powiedziała nam wczoraj krakowianka KAROLINA WOJCIECHOWSKA.

Karolina jest uczennicą szóstej klasy. Zdradziła nam, że do Choszczna przyjeżdża regularnie od czterech lat. – Zdecydowanie wolę spędzać tu wakacje, bo wtedy ciągle przesiaduję nad jeziorem, ale w ferie zimowe też jest fajnie – powiedziała nam wczoraj młoda krakowianka. Podkreśliła, że w tym czasie kilka razy zajrzała do Choszczeńskiego Domu Kultury. - Raczej przez przypadek obejrzałam spektakl teatralny, a potem uczyłam się tańca i sztuki daktyloskopii. Miałam też ochotę wykąpać się z morsami, ale babcia mi nie pozwoliła. Na pamiątkę tego wydarzenia pozostały tylko fotki – pochwaliła się, że równieChoszczno - Na ferie zjechała cała Polska ż raczej z przypadku załapała się na kilka ujęć, które zostały zamieszczone na naszej stronie. Szybko dodała, że już pochwaliła się nimi na facebooku.
Zjechała cała Polska
Na zajęciach organizowanych przez Choszczeński Dom Kultury i Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Choszcznie spotykaliśmy też dzieci z Rybnika, Częstochowy, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego i Gorzowa Wielkopolskiego. Najbardziej zaskakujące było to, że w turnieju tenisa stołowego wzięli udział młodzi Koreańczycy. – Niestety, nasi okazali się lepsi – komentuje ich występ WŁODZIMIERZ WAJDA z Pławna. W naszym Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym przebywały też dwie zorganizowane grupy ze Świnoujścia i Wolina.  Już niebawem ich miejsce zajmą dzieci z Poznania. W minione ferie największą popularnością cieszył się „Wodny Raj”. Widzieliśmy tu dzieci niemalże z całej Polski. Na chwilę relaksu zawitał tu Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce, który potem wziął udział we wspólnych warsztatach z ZPiT Stobniczanie. W zawodach pływackich zorganizowanych w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjów triumfowały pary: EMILIA FURS – OSKAR BURZYŃSKI i WERONIKA TOMASIAK - OSKAR WORACH. DARIUSZ KOLENDA od kilku już lat w czasie ferii prowadzi naukę podstaw nurkowania i jak nas poinformował, jego zajęcia także i w tym roku cieszyły się dużym powodzeniem.
Nurkowanie za darmo
 – Na okres ferii dla uczniów bilety wstępu obniżyliśmy do trzech złotych za godzinę, natomiast lekcje nurkowania były za darmo – mówi dyrektor CR-S ZDZISŁAW KLIŃSKI.  Rodzeństwo KAROLINA i FILIP PLUTOWIE od kilku już lat w czasie ferii startują w badmintonowym turnieju i nikogo nie zdziwił fakt, że obydwChoszczno - Na ferie zjechała cała Polska  oje wygrali w swoich kategoriach wiekowych. Z kolei bohaterami zawodów pingpongowych, w których wystartowało ponad 70 osób z Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej byli: pławianin HUBERT WAJDA, choszcznianin MICHAŁ IWANYK oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Sportowe emocje zakończył piątkowy turniej szachowy, w którym zmierzyło się 30 zawodników, głównie z Choszczna i Recza. Tu triumfował 12-letni CYPRIAN GUZEK, który wyprzedził JAGODĘ HERTEL i KAMILA KALITĘ. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 5-letni WOJCIECH KOWALIK, a ciekawostką jest to, że aż 13 zawodników uzyskało, bądź podwyższyło swoje kategorie szachowe. Na trzydniowym zimowisku spotkali się też choszczeńscy harcerze z drużyny Ad Astra. – Gry, zabawy terenowe, ognisko, a przede wszystkim złożenie przyrzeczenia przez nasze zuchy – druhna DOROTA BIAŁACH wymienia najważniejsze wydarzeni. Podkreśla, że jej podopiecznym najbardziej podobały się nocne podchody.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

„Partnerstwo miast średnich pomorza i

północnej wielkopolski na rzecz

wdrażania e-usług”

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.