WiększaMniejszyNormalny
09.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Brawa dla Marty i Filipa Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
11.05.2015.
Sławęcin - Badminton - Brawa dla Marty i Filipa
CHOSZCZNO. Już po raz 16. Szkoła Podstawowa w Sławęcinie zorganizowała Powiatowy Turniej Badmintona. Tym razem była to impreza regionalna, bo wystartowały również dwie drużyny z Lipian. Gospodarze okazali się mało gościnni, bo wygrali w kategoriach indywidualnych (FILIP PLUTA i MARTA PIERZYŃSKA), a także zespołowo.

Sławęcin - Badminton - Brawa dla Marty i Filipa  Oprócz reprezentacji gospodarzy, do rywalizacji o puchary i medale w 16. Powiatowym Turnieju Badmintona stanęły ekipy z Choszczna, Korytowa, a także Zespołu Szkół i Akademii Badmintona w Lipianach. – W naszej sali sportowej mieszczą się tylko dwa boiska do badmintona – wuefista MAREK PLUTA, główny organizator tej imprezy tłumaczy, że rozegranie 48 spotkań zajęło im prawie cztery godziny. W spotkaniach grupowych emocji nie było za wiele, ale już mecze półfinałowe i finałowe publiczność oglądała z zapartym tchem. O brązowy medal pięknie walczyła sławęcinianka CHANDNI SINGH. Jeszcze lepiej spisała się jej koleżanka MARTA PIERZYŃSKA, która w finale pokonała faworyzowaną AMELIĘ PYTEL (AB Lipiany). Tu warto podkreślić, że Martę do uprawiania badmintona przekonał jej brat MATEUSZ PIERZYŃSKI, który mimo tego, że jest zupełnym amatorem, to jednak odnosił już sukcesy także na arenie ogólnopolskiej. Sławęcin - Badminton - Brawa dla Marty i Filipa
Jeszcze więcej walki było w kategorii chłopców, gdzie podobnie jak przed rokiem w finale zmierzyli się FILIP PLUTA i BARTŁOMIEJ RAKOCZY. Niewątpliwie było to najbardziej emocjonujące spotkanie całego turnieju. Pierwszego seta wygrał Bartek 15:10 i w tym momencie wydawało się, że Filip raczej nie obroni zdobytego przed rokiem tytułu. W drugim secie jednak się pozbierał i zrewanżował dokładnie takim samym rezultatem. W trzecim secie dosłownie  poszedł za ciosem, wygrał go 15:9 i tym samym zwyciężył w tym turnieju po raz drugi z rzędu. Filip miał dla kogo grać, bo na widowni oprócz rówieśników kibicowała mu również mama AGNIESZKA PLUTA i dziadek KAZIMIERZ PIECHOTA. Pan Kazimierz, to znana w choszczeńskim środowisku sportowym postać.Sławęcin - Badminton - Brawa dla Marty i Filipa  Najpierw grał w piłkę nożną, ale zdecydowanie dłużej, bo grubo ponad 30 lat sędziuje mecze piłkarskie. – Niedawno Zachodniopomorski Związek  Piłki Nożnej wręczył mi dyplom za sędziowanie 1500 meczów – pochwalił się. Trochę ze smutkiem dodał, że już za rok obejmie go sędziowska emerytura. Nie ważne, że nadal jest bardzo sprawny i w testach bije na głowę dużo młodszych od siebie. – Przepisy mówią, że 65 lat i koniec – podsumował. F. Pluta cieszył się ze zwycięstwa, ale zdał sobie również sprawę z tego, że po raz trzeci tego wyniku nie powtórzy. – Za rok będę już gimnazjalistą i nie będę mógł tu wystartować – wytłumaczył. Dodajmy też, że gospodarze zwyciężyli w klasyfikacji zespołowej. Tu wyprzedzili AB Lipiany oraz SP Korytowo i SP nr 1 w Choszcznie. M. Pluta za naszym pośrednictwem dziękuje PAULI GREJĆ, KAROLINIE PLUCIE i WIKTOROWI GWOŹDZIŃSKIEMU za pomoc przy sędziowaniu, a także Centrum Rekreacyjno – Sportowemu w Choszcznie, Starostwu Powiatowemu w Choszcznie i Spółce Sumi – Agro Poland z Warszawy, za sponsorowanie tej imprezy.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.