WiększaMniejszyNormalny
04.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Podsumowanie 14. edycji Choszczeńskiego Pulitzera Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.06.2015.
Choszczno - Podsumowanie 14. edycji Choszczeńskiego Pulitzera  CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu podsumowano 14. edycję konkursu na najlepszą gazetkę szkolną o nagrodę „Choszczeńskiego Pulitzera”. Tym razem nie wyróżniono żadnej gazetki z naszej gminy, ale za to na indywidualne wyróżnienia załapali się:  LIDIA KIELA, ADRIANNA SIEKACZ i FILIP KACPRZAK. Cała trójka reprezentuje Żądło Gimnazjalisty, czyli gazetkę z Publicznego Gimnazjum w Choszcznie. Na zakończenie tego podsumowania, o sztuce dziennikarskiej, bardzo sugestywnie (widać to także na zdjęciach) opowiadał MAREK OSAJDA z Kuriera Szczecińskiego.

Tym razem nagrody dla najlepszych redakcji i młodych dziennikarzy najczęściej trafiały poza naszą gminę. Mimo tego, że z każdym rokiem ubywa szkolnych redakcji, to jednak przewodnicząca jury PAULINA OLECHOWSKA była pod wrażeniem tego, co oceniała. W tym przypadku trzeba podkreślić, że dokładnie wiedziała co mówi, bo to właśnie ona, a dokładniej Uniwersytet Szczeciński wydał książkę jej autorstwa, zatytułowaną „Prasa szkolna – teoria, funkcje, tematyka”. Choć zawarte w niej spostrzeżenia dotyczą tylko czterech lat (2010 – 2013), to jednak warto by po nią sięgnęli, zarówno członkowie szkolnych redakcji, jak również ich opiekunowie.
MAREK OSAJDA, szczeciński dziennikarz, który m.in. w Kurierze Szczecińskim prowadzi „Szkolnego Pulitzera” był nieco zaskoczony, że tym razem wśród młodych adeptów sztuki dziennikarskiej, nie było ani jednego przedstawiciela, redagowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie „Szkolnych Wieści”. Zwrócił uwagę na to, bo w ubiegłym roku, właśnie „Szkolne Wieści” okazały się najlepszą gazetką województwa zachodniopomorskiego (w kategorii szkół podstawowych). Wytłumaczyliśmy mu, że powodem tego stanu rzeczy jest to, iż polonistka EWA BEDNARZ, czyli opiekunka tej redakcji, przebywa obecnie na urlopie zdrowotnym. Zapewnia jednak, że już za rok, znowu powalczą o Pulitzera. Według jurorów jak i Choszczno - Podsumowanie 14. edycji Choszczeńskiego Pulitzera  organizatorów konkursu, w tej edycji, na wiele ciepłych słów zasłużyła sobie redakcja gazetki „Pogodna” z Krzęcina, i to zarówno za całokształt jak i sukcesy poszczególnych dziennikarzy. Brawa tym bardziej zasłużone, że w opisywanym konkursie startują zaledwie po raz trzeci. Na swoim normalnym, czyli solidnym poziomie zaprezentowała się też gazetka „Gimexpres” z Pełczyc. Niestety, już po raz drugi z rzędu żadnego wydawnictwa nie nadesłały szkoły ponadgimnazjalne. Wspomniany wyżej M. Osajda, dziennikarz „Kuriera Szczecińskiego", specjalista od publicystyki i kultury oraz spraw regionu, wyjątkowo ciekawie, można by rzec obrazowo, zachęcał młodych adeptów do sztuki dziennikarskiej. Opowiadając o sobie, chyba zaskoczył wszystkich informacją, że w wolnym czasie zajmuje się również reportażem telewizyjnym. Pochwalił się też tym, że studiował kiedyś z „cesarzem reportażu”, czyli RYSZARDEM KAPUŚCIŃSKIM. Organizatorzy konkursu, czyli Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Choszczeńskiej, za wkład w „Choszczeńskiego Pulitzera” wyróżnili książkami: EWĘ BEDNARZ, STEFANA SZEMLIJA, IRENĄ RĘKAWIECKĄ-SADOWSKĄ, PIOTRA FIGASA, BARBARĘ CIECIERSKĄ i niżej podpisanego.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.