WiększaMniejszyNormalny
05.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - III Festiwal Piosenki Niebanalnej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.06.2015.
Choszczno - III Festiwal Piosenki Niebanalnej
CHOSZCZNO. IZABELA PYCIA z Wałcza, TERESA ŻARŁAK z Recza oraz duet ROBERT KACZANOWSKI – RAFAŁ RADOMSKI i BARBARA SZPAK z Osiny, to triumfatorzy trzeciej edycji Festiwalu Piosenki Niebanalnej „W stronę wrażliwości”. Serca choszczeńskiej publiczności podbiło też kilku innych wykonawców, w tym także MACIEJ KAROLEWICZ, który reprezentował ośrodek z Suliszewa.
Tradycyjnie już Festiwal Piosenki Niebanalnej otworzył MIROSŁAW ZIENOWICZ, który tym razem zaprezentował piosenkę „Pamiętajcie o ogrodach”. Chwilę później na scenie zobaczyliśmy gospodarzy, czyli członków grupy teatralnej „Aspekt”, którzy do piosenki „Kiedy serce śpi” zatańczyli bardzo ekspresyjny i kolorowy układ taneczny. Otwierając festiwal ANETTA BIKOWSKA przypomniała wszystkim, że jest to wspólne przedsięwzięcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie i Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Animus Vera”. – W dzisiejszym świecie nie pozostaje zbyt wiele miejsca Choszczno - III Festiwal Piosenki Niebanalnej na poezję, dlatego powinniśmy się cieszyć,  że po raz kolejny możemy się spotkać z utalentowanymi wykonawcami, którzy zaśpiewają o rzeczach nieprzeciętnych i niebanalnych – podkreśliła, że wystąpi ich aż 29 (z 14 placówek województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego - Dobiegniew, Drawno, Gorzów Wielkopolski, Krzęcin, Mielęcin, Osina, Recz, Stargard Szczeciński, Wałcz, Piasecznik, Niemieńsko i Suliszewo). Zaznaczyła też, że wielu z nich sięgało po laury we wszelkiego rodzaju konkursach i festiwalach. Wspomnieliśmy już o choszczeńskim bardzie M. Zieniowiczu i choć jego występ nie był oceniany (gospodarze nie biorą udziału), to jednak warto zaznaczyć, że „Pamiętajcie o ogrodach” przyjęte zostało burzą oklasków. MICHAŁOM KITCZAKOWI i PIETRUSZCE akompaniował wieloletni członek szczecińskiej filharmonii, wirtuoz skrzypiec KRZYSZTOF GACKI. Wśród doświadczonych wykonawców byli też zupełni debiutanci. Jedni stremowani, inni przeszczęśliwi z faktu, że mieli swoje pięć minut. Trzeba jednak przyznać, że równie skrajne emocje przeżywali terapeuci i opiekunowie. ANNA LUDWISIAK mocno wspierała KAMILA BAJANA i MACIEJA KAROLEWICZA. I choć ten drugi uznania w oczach jurorów nie zyskał, to jednak był przeszczęśliwy, bo publiczność skwitowała jego występ gromkimi brawami. – Gdyby było tylko można, to natychmiast do nich bym dołączyła – terapeutka GRAŻYNA PLASZCZYK mocno ściskała kciuki za swoje podopieczne. W załączonym do tego tekstu fotoreportażu na pewno nie przegapimy zdjęcia, na którym zobaczymy, w jak ekspresyjny sposób MAGDALENA ŻBIKOWSKA dopinguje swoje trio.Choszczno - III Festiwal Piosenki Niebanalnej
W artykule zapowiadającym festiwal wspomnieliśmy, że w jego pierwszej edycji triumfowała  szczecinianka BEATA KOPEĆ, a w drugiej IZABELA PYCIA z Wałcza. Okazuje się, że ubiegłoroczna zwyciężczyni postanowiła jeszcze raz spróbować swoich sił w Choszcznie. – Nie bardzo wierzyłam w to, że taki sukces można powtórzyć - była zaskoczona, że ponownie została laureatką. – Wszyscy byliśmy zgodni, że wykonana przez nią piosenka „Chłopcy idą na wojnę” była hitem tego wydarzenia – tak to skomentował jeden z jurorów ARTUR SZUBA. Kolejne, trzy równorzędne wyróżnienia, każde warte 200 zł, trafiły w ręce TERESY ŻARŁAK z Recza, duetu ROBERT KACZANOWSKI – RAFAŁ RADOMSKI i wokalistki BARBARY SZPAK z Osiny.
Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i teraz szeroko dyskutowano na temat, czy nie warto byłoby poszerzyć listy nagradzanych. – Nasz festiwal nie tylko z nazwy miał być niebanalny i mam nadzieję, że taki zostanie. Oczywiście, z uwagą słuchamy wszystkich głosów i opinii, ale po raz kolejny chcę podkreślić, że dla nas najważniejsi są sami wykonawcy. To dla nich tworzymy wydarzenie, które ma jak najkorzystniej wpływać na ich odbiór społeczny – komentuje to kierownik ŚDS w Choszcznie JOANNA CZECHOWICZ.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.