WiększaMniejszyNormalny
08.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Jubileuszowa Pętla Drawska Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.06.2015.
Choszczno - Jubileuszowa Pętla Drawska 2015
 CHOSZCZNO. Ponad 300 kolarzy wystartowało w jubileuszowym 10. Choszczeńskim Maratonie Rowerowym „Pętla Drawska”. Na najdłuższym dystansie, który liczył 248 km triumfowała para SANDRA PRZYBYSZ z Pniew i ARKADIUSZ CIEŚLA z Bykowa. Z choszcznian w swoich kategoriach zwyciężyli: MICHAŁ DORAWA, ADAM MALINOWSKI, ZBIGNIEW JUNAK i ALEKSANDER KRZYŻANIAK.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tej jubileuszowej kolarze startowali na trzech dystansach. Ten najdłuższy liczył 248 kilometrów i tu spróbowało swoich sił Choszczno - Jubileuszowa Pętla Drawska 2015 ponad 50 zawodników, w tym aż siedem kobiet.
- Jeśli ktoś systematycznie nie trenuje, to raczej nie ma szans na ukończenie najdłuższego dystansu – mówiła dzień przez startem BEATA TULIMOWSKA z Włocławka. W choszczeńskim maratonie wygrywała już w każdej kategorii, ale tym razem zdecydowała się pojechać na najkrótszym, liczącym 96 kilometrów dystansie. Przypomnijmy, że dwa lata temu wygrała na najdłuższym dystansie, a w ubiegłym roku była trzecia. Niestety, tym razem po raz pierwszy nie załapała się na podium i to nawet w kategorii wiekowej. Za to niezbyt wiele obiecywała sobie po tym starcie IRENA ŁAŃCUCKA z TrzebnicyChoszczno - Jubileuszowa Pętla Drawska 2015,  jednak na mecie okazało się, że zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej. Oczywiście obydwie panie  zapewniły, że za rok ponownie zawitają do Choszczna. – Każda z nas będzie miała inny cel do zrealizowania – nieco zagadkowo stwierdziła B. Tulimowska. W stawce ponad 300 zawodników znaleźli się też: JAN AMBROZIAK ze Słubic, WITOLD BUCZYŃSKI i ANDRZEJ WYSOKIŃSKI ze Szczecina oraz ZENON TARNAWSKI ze Świnoujścia. Jak wyliczyli statystycy, w historię tej imprezy wpisało się już ponad trzy tys. kolarzy, a oni jako jedyni zaliczyli starty we wszystkich choszczeńskich maratonach. Oczywiście organizatorzy nie zapomnieli ich za to odpowiednio uhonorować, a sami zawodnicy zapewniali, że w przyszłym roku również zameldują się na linii startu.
Po raz kolejny przyjechał z Niemiec FELIKS BADZIĄG. Przypomnijmy, że sam był kiedyś czynnym zawodnikiem, a potem wspólnie z nieżyjącym już trenerem LUDWIKIEM UBYCHEM tworzyli podwaliny choszczeńskiego kolarstwa. Obok niego na starcie stanął STANISŁAW RYDZ. Tym razem wspierał kolegę i trzeba przyznać, że miał swój wkład w to, że F. Badziąg uplasował się na drugim miejscu. S. Rydz po cichu liczył też na to, że zwycięży w kategorii strażaków. Niestety tu wyprzedził go PIOTR CHMIELEWSChoszczno - Jubileuszowa Pętla Drawska 2015 KI (Stargard Szczeciński), a na pozostałych „strażackich”  dystansach wygrali PIOTR LEWANDOWSKI i ALEKSANDRA LEWANDOWSKA (Myślibórz).
Największego pecha miała SANDRA RYDZIŃSKA ze Szczecina, której dosłownie metr za linią startu strzeliła guma. Dzięki pomocy organizatorów awarię szybko usunięto. Ten pech Sandrę wyjątkowo zmobilizował do dobrej jazdy, bo na mecie okazało się, że wygrała swoją kategorię wiekową. W środowisku kolarskim najdłuższy dystans uważany jest za najważniejszy. Tu w klasyfikacji open wśród kobiet triumfowała SANDRA PRZYBYSZ z Pniew. Druga była wrocławianka MAŁGORZATA RAJCZYBA, a trzecia BARBARA KWAŚNIEWSKA z Leszna, natomiast wśród mężczyzn zwyciężył ARKADIUSZ CIEŚLA z Bykowa. Wyprzedził ARKADIUSZA ROBAKA z Pniew i PIOTRA CHMIELEWSKIEGO ze Stargardu Szczecińskiego. Na dystansie 152 km triumfował duet KINGA NOWA (Żagań) – GRZEGORZ KIEŁBIŃSKI (Mierzyn), natomiast na najkrótszym (96 km) EWA KARPIENIA (Szczecin) – ZBIGNIEW SZKOŁÓDA (Nowogard).Choszczno - Jubileuszowa Pętla Drawska 2015
Na tle polskich kolarzy bardzo dobrze  wypadli choszcznianie. W swoich kategoriach zwyciężyli: MICHAŁ DORAWA, ADAM MALINOWSKI, ZBIGNIEW JUNAK i ALEKSANDER KRZYŻANIAK. Drugie miejsca zajęli: EUGENIUSZ TYMCZUK, KRZYSZTOF WAWRZAK z Sulina i wspomniany już F. Badziąg. Trzeci był STANISŁAW WESOŁY.
W trakcie dekoracji kolarze trzykrotnym „hip hip, hura” podziękowali organizatorom za świetnie przeprowadzoną imprezę, a burmistrz ROBERT ADAMCZYK a także komandor maratonu JERZY GUMULIŃSKI zaprosili wszystkich do Choszczna, oczywiście na kolejną edycję maratonu.
Tadeusz Krawiec
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.