WiększaMniejszyNormalny
04.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Wędkarska Sobótka 2015 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.06.2015.
 Choszczno - Wędkarska Sobótka 2015
CHOSZCZNO. Jubileuszowe, piąte Regionalne Zawody Par w Wędkarstwie Spławikowym „Choszczeńska Sobótka 2015” wygrała para z Międzychodu MIROSŁAW MAZANA – DAWID GOMAN. W parze mieszanej bezkonkurencyjnym okazał się choszczeński duet AGNIESZKA GOŁĘBIEWSKA – MARIUSZ KOCHANEK. Rekordową rybę, lina o wadze 2,4 kg złowił RYSZARD ŁYDKA, jednak prezentowany na zdjęciu olbrzym nie pozwolił im na załapanie się do pierwszej dziesiątki.

Już po raz piąty na jeziorze Raduń rozegrane zostały Regionalne Zawody Par w Wędkarstwie Spławikowym. Tak się złożyło, że do rywalizacji stanęły wszystkie cztery pary, które wygrały w poprzednich edycjach (2011 - RYSZARD SIKORSKI – ZENON DUBIEL z Międzychodu, 2012 – RYSZARD ŁYDKA – MAREK PĘCHERZEWSKI z Choszczna, 2013 – ARKADIUSZ DUDA – MAREK MIECZKOWSKI z Wronek i Sierakowa oraz 2014 Choszczno - Wędkarska Sobótka 2015 - ROMAN KAZIMIERCZAK – ARKADIUSZ RODYKOW z Choszczna) jednak żadnej z nich nie udało się powtórzyć zwycięstwa.  O tym, jak mocna była rywalizacja, świadczyć też może fakt, że wspomniani mistrzowie nie załapali się nawet do pierwszej dziesiątki. - Bardzo optymistycznym jest fakt, że przyjeżdża do nas coraz więcej kobiet – komentuje zawody prezes choszczeńskiego koła PZW ZENON ŁAKOS. I rzeczywiście na kilkunastu stanowiskach bardzo dzielnie radziły sobie panie. Niewiele, tzn. dokładnie 21 dekagramów zabrakło do tego, aby łowiąca w parze z MARIUSZEM KOCHANKIEM AGNIESZKA GOŁĘBIEWSKA zajęła drugie miejsce. Zdecydowanie niżej uplasował się rodzinny duet JUSTYNA ANDRYSZCZAK - JÓZEF ANDRYSZCZAK (synowa z teściem), którzy razem złowili nieco ponad dwa kilogramy ryb. Jednak zarówno w trakcie zawodów jak i na podsumowaniu humor im Choszczno - Wędkarska Sobótka 2015 dopisywał. – No pewnie, że mogłyby brać lepiej, ale dla mnie to przede wszystkim wspaniała chwila relaksu. Może następnym razem się odkujemy? - skomentowała pani Justyna. O niewątpliwym pechu mogą mówić panowie Łydka – Pęcherzewski. Ten pierwszy, już w pierwszej części zawodów złowił lina o wadze 2,41 kg, a chwilę później nie sięgnął podbierakiem okazałego leszcza. Po tym zamieszaniu, z ich stanowiska ryby dosłownie wyparowały. Już od pierwszej edycji sobótkowe zawody gromadzą wędkarską elitę. Wszyscy zazwyczaj łowią na tzw. zestawy skrócone, ale tym razem niewiele zabrakło do podium JERZEMU PILARSKIEMU i RYSZARDOWI MAZUROWI, którzy jako jedyni sięgnęli po metodę odległościową. Poniżej podajemy klasyfikację pierwszych dziesięciu par, ale dodajmy też, że wśród mikstów triumfował wspomniany już duet Kochanek – Gołębiewska, puchar za największą rybę otrzymał R. Łydka, a najlepszymi parami z poszczególnych województw okazali się: zachodniopomorskie - ANDRZEJ SOSIŃSKI – WOJCIECH NIKIPORCZYK (Choszczno); lubuskie – WOJCIECH TANAJEWSKI – GRZEGORZ TANAJEWSKI (Zwierzyn); wielkopolskie - MIROSŁAW MAZANA – DAWID GOMAN (Międzychód). Dekorująca zwycięzców wiceburmistrz MAGDALENA SIEŃKO i prezes koła Z. Łakos zaprosili już wszystkich na przyszłoroczne zawody.
Tadeusz Krawiec

Choszczno - Wędkarska Sobótka 2015 Klasyfikacja V Regionalnych Zawodów Par w Wędkarstwie Spławikowym „Choszczeńska Sobótka 2015”
 
1. MIROSŁAW MAZANA – DAWID GOMAN (9295 - Międzychód, na zdjęciu), 2. ANDRZEJ SOSIŃSKI – WOJCIECH NIKIPORCZYK (8730 - Choszczno), 3. TOMASZ KOSTRZEWSKI – ROBERT OWCZAREK (8700 - Choszczno), 4. JERZY PILARSKI – RYSZARD MAZUR (8575 – Choszczno), 5. AGNIESZKA GOŁĘBIEWSKA – MARIUSZ KOCHANEK (8520 – Choszczno), 6. JÓZEF KWIETNIEWSKI – JAN MAŁYSZ (7840 – Dębno Lubuskie), 7. JAROSŁAW CHUDY – ZENON SZAŁEK (6825 – Zieleniewo), 8. ŁUKASZ BOMBOL – JACEK POLAŃSKI (6515 - Krzęcin), 9. WOJCIECH SKURA – ZENON ŁAKOS (6495 – Choszczno), 10. SYLWIA POSPIESZNA – MACIEJ POSPIESZNY (6090 – Międzychód).
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.