WiększaMniejszyNormalny
04.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - OSP - Łatwiej wygrać w powiecie niż w gminie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.07.2015.
Choszczno - OSP - Łatwiej wygrać w powiecie niż w gminie
CHOSZCZNO. Z racji organizacji Choszczeńskiej Sobótki nie mogliśmy być na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w Drawnie. Tytuł artykułu, to komentarz ochotników z Kołek, których drużyny zwyciężyły, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Nasi, tzn. Zamęcin i Zwierzyn rozdawali karty także w rywalizacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Jadąc na zawody do Drawna, choszczeńskie ekipy nawet nie marzyły o tym, że w komplecie staną na podium. No może nie dosłownie w komplecie, bo Kobieca Drużyna Pożarnicza z Radunia była czwarta, a to tylko dlatego, że pierwsze trzy miejsca zajęły reprezentacje z Kołek, Zwierzyna i Zamęcina. Członkowie męskiej reprezentacji OSP w Kołkach od pewnego czasu marzą nie tylko o wygrywaniu zawodów, ale także o pobiciu rekordu powiatu w ćwiczeniach bojowych, który wynosi 36 sekund. KRZYSZTOF GROMADZKI twierdzi, że tym razem mogło się to udać. Nie ustrzegli jednak błędu, który kosztował ich około 6-7 sekund. Mocno żałują, że Choszczno - OSP - Łatwiej wygrać w powiecie niż w gminie w tym roku nie ma mistrzostw województwa, bo czują, że dopiero tam by pokazali, co naprawdę potrafią. Zapytani o to, jak długo przygotowywali się do tego startu, twierdzą, że dla nich najważniejsza była rywalizacja w zawodach gminnych. Ich zdaniem w Choszcznie jest co najmniej siedem, osiem drużyn, które przy bezbłędnym wykonaniu ćwiczenia, bez problemów mogą sięgać po zwycięstwo.   – Kołecka ekipa zwyciężyła w Drawnie ćwicząc w składzie: GRZEGORZ KRASZEWSKI, ŁUKASZ ŚWITAJ, MACIEJ ŚWITAJ, RADOSŁAW ZGANIACZ, GRZEGORZ ZAWADZKI, RADOSŁAW KRASZEWSKI, MATEUSZ WOJCIESZAK, JAROSŁAW PŁOTEK i KRZYSZTOF GROMADZKI. Drugie miejsce w tej kategorii wywalczyła OSP w Zwierzyniu.

W rywalizacji KDP faworyzowana ekipa z Kołek równie pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Tu warto podkreślić, że po rocznym rozbracie spowodowanym macierzyństwem, do drużyny powróciła ich szefowa, czyli PAULINA POŁOMSKA-NAWROCKA oraz to, że nadal w świetnej formie znajduje się WIESŁAWA ŚWITAJ. O wieku kobiety nie wypada pisać, ale obowiązkowo musimy podkreślić, że wspomniani wyżej Łukasz i Maciej, to jej synowie, a w drużynie ćwiczyła razem z córką Olimpią. Oprócz wspomnianych już pań w zwycięskiej drużynie wystąpiły także: MONIKA KRASZEWSKChoszczno - OSP - Łatwiej wygrać w powiecie niż w gminieA, AGNIESZKA BARANOWSKA, MAGDALENA POŁOMSKA-GROMADZKA, MARTA WIĄCZEK, MAGDALENA GOŁAWSKA, SYLWIA GÓŹDŹ i MAŁGORZATA NAWROCKA. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Zwierzyna, trzecie z Zamęcina, a czwarte z Radunia. Tu warto podkreślić, że KDP z Radunia debiutowała w takiej imprezie. Podopiecznym JANA ZABŁOCKIEGO zabrakło trochę szczęścia, bo tak naprawdę tylko jeden błąd sprawił, że wypadły poza pudło. Trzeba też zaznaczyć, że o „mocy” kobiecej ekipy z Kołek świadczyć może fakt, że w ćwiczeniach bojowych osiągnęły czas, który dałby im trzecie miejsce wśród mężczyzn.
W rywalizacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zwyciężyła ekipa z Zamęcina.  Zespół przygotowany przez prezesa ANDRZEJA KALISIAKA, wygrał z rywalami zza miedzy, czyli ze Zwierzynem. Zwycięzcy wystąpili w składzie: DOMINIK MACIĄG, MURAT KAYMAN, NORBERT KOLAŃSKI, MIŁOSZ PARYNIAK, MARCIN KMIEĆ, BARTOSZ PRZYBYLSKI, MARCEL WINNICKI, KACPER KOLAŃSKI, JAKUB KWAPISIEWICZ i EMANUEL ZACZEK.
Tadeusz Krawiec
 
PS. W załączonym fotoreportażu zobaczymy zdjęcia wykonane w Drawnie przez ALEKSANDRĘ ŚWITAJ, a także te, które zrobiliśmy podczas zawodów gminnych w Choszcznie

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.