WiększaMniejszyNormalny
15.12.2019.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - OSP - Łatwiej wygrać w powiecie niż w gminie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.07.2015.
Choszczno - OSP - Łatwiej wygrać w powiecie niż w gminie
CHOSZCZNO. Z racji organizacji Choszczeńskiej Sobótki nie mogliśmy być na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w Drawnie. Tytuł artykułu, to komentarz ochotników z Kołek, których drużyny zwyciężyły, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Nasi, tzn. Zamęcin i Zwierzyn rozdawali karty także w rywalizacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Jadąc na zawody do Drawna, choszczeńskie ekipy nawet nie marzyły o tym, że w komplecie staną na podium. No może nie dosłownie w komplecie, bo Kobieca Drużyna Pożarnicza z Radunia była czwarta, a to tylko dlatego, że pierwsze trzy miejsca zajęły reprezentacje z Kołek, Zwierzyna i Zamęcina. Członkowie męskiej reprezentacji OSP w Kołkach od pewnego czasu marzą nie tylko o wygrywaniu zawodów, ale także o pobiciu rekordu powiatu w ćwiczeniach bojowych, który wynosi 36 sekund. KRZYSZTOF GROMADZKI twierdzi, że tym razem mogło się to udać. Nie ustrzegli jednak błędu, który kosztował ich około 6-7 sekund. Mocno żałują, że Choszczno - OSP - Łatwiej wygrać w powiecie niż w gminie w tym roku nie ma mistrzostw województwa, bo czują, że dopiero tam by pokazali, co naprawdę potrafią. Zapytani o to, jak długo przygotowywali się do tego startu, twierdzą, że dla nich najważniejsza była rywalizacja w zawodach gminnych. Ich zdaniem w Choszcznie jest co najmniej siedem, osiem drużyn, które przy bezbłędnym wykonaniu ćwiczenia, bez problemów mogą sięgać po zwycięstwo.   – Kołecka ekipa zwyciężyła w Drawnie ćwicząc w składzie: GRZEGORZ KRASZEWSKI, ŁUKASZ ŚWITAJ, MACIEJ ŚWITAJ, RADOSŁAW ZGANIACZ, GRZEGORZ ZAWADZKI, RADOSŁAW KRASZEWSKI, MATEUSZ WOJCIESZAK, JAROSŁAW PŁOTEK i KRZYSZTOF GROMADZKI. Drugie miejsce w tej kategorii wywalczyła OSP w Zwierzyniu.

W rywalizacji KDP faworyzowana ekipa z Kołek równie pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Tu warto podkreślić, że po rocznym rozbracie spowodowanym macierzyństwem, do drużyny powróciła ich szefowa, czyli PAULINA POŁOMSKA-NAWROCKA oraz to, że nadal w świetnej formie znajduje się WIESŁAWA ŚWITAJ. O wieku kobiety nie wypada pisać, ale obowiązkowo musimy podkreślić, że wspomniani wyżej Łukasz i Maciej, to jej synowie, a w drużynie ćwiczyła razem z córką Olimpią. Oprócz wspomnianych już pań w zwycięskiej drużynie wystąpiły także: MONIKA KRASZEWSKChoszczno - OSP - Łatwiej wygrać w powiecie niż w gminieA, AGNIESZKA BARANOWSKA, MAGDALENA POŁOMSKA-GROMADZKA, MARTA WIĄCZEK, MAGDALENA GOŁAWSKA, SYLWIA GÓŹDŹ i MAŁGORZATA NAWROCKA. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Zwierzyna, trzecie z Zamęcina, a czwarte z Radunia. Tu warto podkreślić, że KDP z Radunia debiutowała w takiej imprezie. Podopiecznym JANA ZABŁOCKIEGO zabrakło trochę szczęścia, bo tak naprawdę tylko jeden błąd sprawił, że wypadły poza pudło. Trzeba też zaznaczyć, że o „mocy” kobiecej ekipy z Kołek świadczyć może fakt, że w ćwiczeniach bojowych osiągnęły czas, który dałby im trzecie miejsce wśród mężczyzn.
W rywalizacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zwyciężyła ekipa z Zamęcina.  Zespół przygotowany przez prezesa ANDRZEJA KALISIAKA, wygrał z rywalami zza miedzy, czyli ze Zwierzynem. Zwycięzcy wystąpili w składzie: DOMINIK MACIĄG, MURAT KAYMAN, NORBERT KOLAŃSKI, MIŁOSZ PARYNIAK, MARCIN KMIEĆ, BARTOSZ PRZYBYLSKI, MARCEL WINNICKI, KACPER KOLAŃSKI, JAKUB KWAPISIEWICZ i EMANUEL ZACZEK.
Tadeusz Krawiec
 
PS. W załączonym fotoreportażu zobaczymy zdjęcia wykonane w Drawnie przez ALEKSANDRĘ ŚWITAJ, a także te, które zrobiliśmy podczas zawodów gminnych w Choszcznie

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.