WiększaMniejszyNormalny
09.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Grunwald, Piast, Gavia - piłkarskie wspomnienia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
06.07.2015.
Choszczno - Piłkarskie wspomnienia
 
CHOSZCZNO. W sobotę na stadionie miejskim odbyło się pokoleniowe spotkanie piłkarzy, działaczy i kibiców związanych z choszczeńską piłką nożną. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć meczu, i tu „Starzy” 5:3 pokonali „Młodych”. Wybierając najlepszych piłkarzy, którzy grali w Grunwaldzie, Piaście i Gavii, uczestnicy imprezy zdecydowali o tym, że na bramce nie miał sobie równych ZDZISŁAW GICEWICZ, na pozycji obrońcy JÓZEF PAWŁOWSKI, pomocnika HENRYK PAWŁOWSKI, a w ataku SŁAWOMIR MALIGŁÓWKA.  Za najlepszego zawodnika, który kiedykolwiek występował w choszczeńskiej drużynie uznano JAROSŁAWA ĆWIEKA, a tytuł najbardziej "koleżeńskiego" piłkarza otrzymał RAFAŁ BUDNIK.
 
Jak na piłkarskie spotkanie po latach przystało, wszystko rozpoczęło się od meczu, w którym „Starzy” 5:3 pokonali „Młodych”. W drużynie młodszej na boisku zobaczyliśmy zawodników, którzy jeszcze grają lub niedawno zakończyli przygodę z ligowymi rozgrywkami. Natomiast w tej starszej występowali piłkarze, którzy pamiętają Grunwald Choszczno jeszcze z końcówki lat 60. i 70. Tu ciekawostkę opowiedział nam HENRYK JANAŚ, który był podstawowym zawodnikiem tej drużyny m.in. w 1974, kiedy to Grunwald zmagał się w rozgrywkach klasy okręgowej. Jego zdaniem, kiedyś na ten stadion przychodziło nawet po kilka tysięcy kibiców. – Pamiętam mecz towarzyski z drużyną, która przyjechała do nas z byłej NRD. Nikt tego dokładnie nie policzył, ale myślę, że wówczas obejrzało to spotkanie około trzy tysiące osób – dał przykład. Po meczu nie mogło zabraknąć wspomnień. Niektórzy z rozrzewnieChoszczno - Piłkarskie wspomnienia niem spoglądali na fotografie z 40. a nawet ponad 50 lat. W okolicznościowej zabawie, której celem miał być wybór najlepszych zawodników z historii klubu, grających na pozycji bramkarza, obrońcy, pomocnika i napastnika. Nikogo nie zdziwił fakt, że najlepszym golkiperem uznano nie tylko przesympatycznego, ale zawsze bardzo odważnego w grze ZDZISŁAWA GICEWICZA. Trochę zaskakujące były wyniki pozostałych. JÓZEF PAWŁOWSK (obrońca), HENRYK PAWŁOWSKI (pomocnik) i SŁAWOMIR MALIGŁÓWKA (napastnik) pozostawili w pokonanym polu m.in. MARCINA WACHOWICZA czy JERZEGO HAWRYLEWICZA. Za najlepszego zawodnika, który kiedykolwiek występował w choszczeńskiej drużynie uznano JAROSŁAWA ĆWIEKA, a tytuł najbardziej "koleżeńskiego" piłkarza otrzymał RAFAŁ BUDNIK. Jednak organizatorzy proponują, by ten wybór potraktować jako rodzaj zabawy, bo zdecydowanie ważniejsze jest to, że w końcu udało się zebrać tak duże grono ludzi (w spotkaniu uczestniczyło ponad 60 piłkarzy, działaczy i kibiców – red.). Od razu zaproponowano, aby podobne zjazdy organizować częściej. – Konkretnie, to chcemy, aby przynajmniej raz w roku dochodziło do podobnych wydarzeń. Zasugerowano, aby było to zawsze, w pierwszy weekend lipca. Mam nadzieję, że tak będzie i, że za każdym razem będzie nas coraz więcej – podsumował MICHAŁ OSTRASZEWSKI, jeden z organizatorów tej pokoleniowo-piłkarskiej imprezy. 
Łukasz Młynarczyk
 
 
PS. Jest też pomysł na to, żeby zebrać wszystkie dane dotyczące historii choszczeńskiej piłki nożnej. Od kilku miesięcy kompletujemy dokumenty, zdjęcia, tabele i wyniki związane z Gavią, Piastem, Grunwaldem i jego poprzednikami. Np. dzięki panu STANISŁAWOWI ŁUKASZEWICZOWI wiemy, że w 1963 roku Grunwald Choszczno przystąpił do rozgrywek w klasie A w następującym składzie: Kałus, Kołodko, Sporysz, Termosewicz, Romańcio, Kuncewicz, Kiern, Boluk, Listwan, Łukaszewicz, Janota, Zieliński, Fojcik, Stegiuk, Stępień i Kowalicki. Niestety nie znamy większości imion tych zawodników, więc jeśli ktoś mógłby nam w tym pomóc, chętnie takowe informacje, a także każde inne przyjmiemy.
Tadeusz Krawiec
781 501 160
tkrawiec@choszczno.pl


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.