WiększaMniejszyNormalny
10.12.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Grunwald, Piast, Gavia - piłkarskie wspomnienia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
06.07.2015.
Choszczno - Piłkarskie wspomnienia
 
CHOSZCZNO. W sobotę na stadionie miejskim odbyło się pokoleniowe spotkanie piłkarzy, działaczy i kibiców związanych z choszczeńską piłką nożną. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć meczu, i tu „Starzy” 5:3 pokonali „Młodych”. Wybierając najlepszych piłkarzy, którzy grali w Grunwaldzie, Piaście i Gavii, uczestnicy imprezy zdecydowali o tym, że na bramce nie miał sobie równych ZDZISŁAW GICEWICZ, na pozycji obrońcy JÓZEF PAWŁOWSKI, pomocnika HENRYK PAWŁOWSKI, a w ataku SŁAWOMIR MALIGŁÓWKA.  Za najlepszego zawodnika, który kiedykolwiek występował w choszczeńskiej drużynie uznano JAROSŁAWA ĆWIEKA, a tytuł najbardziej "koleżeńskiego" piłkarza otrzymał RAFAŁ BUDNIK.
 
Jak na piłkarskie spotkanie po latach przystało, wszystko rozpoczęło się od meczu, w którym „Starzy” 5:3 pokonali „Młodych”. W drużynie młodszej na boisku zobaczyliśmy zawodników, którzy jeszcze grają lub niedawno zakończyli przygodę z ligowymi rozgrywkami. Natomiast w tej starszej występowali piłkarze, którzy pamiętają Grunwald Choszczno jeszcze z końcówki lat 60. i 70. Tu ciekawostkę opowiedział nam HENRYK JANAŚ, który był podstawowym zawodnikiem tej drużyny m.in. w 1974, kiedy to Grunwald zmagał się w rozgrywkach klasy okręgowej. Jego zdaniem, kiedyś na ten stadion przychodziło nawet po kilka tysięcy kibiców. – Pamiętam mecz towarzyski z drużyną, która przyjechała do nas z byłej NRD. Nikt tego dokładnie nie policzył, ale myślę, że wówczas obejrzało to spotkanie około trzy tysiące osób – dał przykład. Po meczu nie mogło zabraknąć wspomnień. Niektórzy z rozrzewnieChoszczno - Piłkarskie wspomnienia niem spoglądali na fotografie z 40. a nawet ponad 50 lat. W okolicznościowej zabawie, której celem miał być wybór najlepszych zawodników z historii klubu, grających na pozycji bramkarza, obrońcy, pomocnika i napastnika. Nikogo nie zdziwił fakt, że najlepszym golkiperem uznano nie tylko przesympatycznego, ale zawsze bardzo odważnego w grze ZDZISŁAWA GICEWICZA. Trochę zaskakujące były wyniki pozostałych. JÓZEF PAWŁOWSK (obrońca), HENRYK PAWŁOWSKI (pomocnik) i SŁAWOMIR MALIGŁÓWKA (napastnik) pozostawili w pokonanym polu m.in. MARCINA WACHOWICZA czy JERZEGO HAWRYLEWICZA. Za najlepszego zawodnika, który kiedykolwiek występował w choszczeńskiej drużynie uznano JAROSŁAWA ĆWIEKA, a tytuł najbardziej "koleżeńskiego" piłkarza otrzymał RAFAŁ BUDNIK. Jednak organizatorzy proponują, by ten wybór potraktować jako rodzaj zabawy, bo zdecydowanie ważniejsze jest to, że w końcu udało się zebrać tak duże grono ludzi (w spotkaniu uczestniczyło ponad 60 piłkarzy, działaczy i kibiców – red.). Od razu zaproponowano, aby podobne zjazdy organizować częściej. – Konkretnie, to chcemy, aby przynajmniej raz w roku dochodziło do podobnych wydarzeń. Zasugerowano, aby było to zawsze, w pierwszy weekend lipca. Mam nadzieję, że tak będzie i, że za każdym razem będzie nas coraz więcej – podsumował MICHAŁ OSTRASZEWSKI, jeden z organizatorów tej pokoleniowo-piłkarskiej imprezy. 
Łukasz Młynarczyk
 
 
PS. Jest też pomysł na to, żeby zebrać wszystkie dane dotyczące historii choszczeńskiej piłki nożnej. Od kilku miesięcy kompletujemy dokumenty, zdjęcia, tabele i wyniki związane z Gavią, Piastem, Grunwaldem i jego poprzednikami. Np. dzięki panu STANISŁAWOWI ŁUKASZEWICZOWI wiemy, że w 1963 roku Grunwald Choszczno przystąpił do rozgrywek w klasie A w następującym składzie: Kałus, Kołodko, Sporysz, Termosewicz, Romańcio, Kuncewicz, Kiern, Boluk, Listwan, Łukaszewicz, Janota, Zieliński, Fojcik, Stegiuk, Stępień i Kowalicki. Niestety nie znamy większości imion tych zawodników, więc jeśli ktoś mógłby nam w tym pomóc, chętnie takowe informacje, a także każde inne przyjmiemy.
Tadeusz Krawiec
781 501 160
tkrawiec@choszczno.pl


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.