WiększaMniejszyNormalny
19.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Święto Policji - Stopek ma już 10 lat Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
17.07.2015.
 Choszczno - Święto Policji - Stopek ma już 10 lat CHOSZCZNO. Dzisiaj przed południem w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się odprawa z okazji Święta Policji. Ten dzień jest też bardzo szczególny dla policjantek, które w tym roku obchodzą 90-lecie służby kobiet w policji. W 1925 roku było ich 30, dzisiaj w Polsce służy ich aż 14 tys., a w naszej komendzie jest ich 12. Na długo ten dzień zapamiętają też: PAWEŁ KORAL, DAWID KWAŚNY, ALDONA LITERTOWICZ, PIOTR ŁABAJ, PATRYK MARCINIAK i WOJCIECH PRUS, którzy otrzymali pierwsze belki, czyli awansowani zostali na starszych posterunkowych
- Nie podlega dyskusji, że piękniejsza część obsady choszczeńskiej komendy, w bardzo zdecydowany sposób przybliżyła naszych stróżów prawa do społeczeństwa. Wydaje mi się, że policja wiele na tym zyskała i tak sobie myślę, że faceci zdecydowanie wolą, gdy kobiety, np. z uśmiechem na ustach wręczają im mandaty – tak dzisiaj MARIUSZChoszczno - Święto Policji - Stopek ma już 10 lat ANDKUDOWICZ ocenił 90-lecie służby kobiet. W trakcie obchodów Święta Policji zaprezentowano wszystkie policjantki, które pełnią służbę w choszczeńskiej komendzie. - Żadnej pracy się nie boją – tak JAKUB ZARĘBA skomentował zdjęcie (jest w poniższym fotoreportażu), na którym prezentują się podczas prac porządkowych przy nowej komendzie. A oto one: MONIKA GARBIAK, JUSTYNA STĘPIEŃ, ANNA BRZEZIŃSKA, AGNIESZKA NAWROCKA, AGNIESZKA ZIELIŃSKA, KATARZYNA POKORNIECKA, RENATA CZAJA, JULITA BOGACZ, ALDONA LITERTOWICZ, MAŁGORZATA KUJAWA, ZUZANNA SMOŁA i MONIKA CZERNIK.
Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie od wielu już lat chwalona jest za najlepsze wyniki w województwie zachodniopomorskim, a w resortowym ministerstwie zaliczana jest do wąskiego grona najlepszych jednostek w Polsce. Dzisiaj wielokrotnie to powtarzano, a przykładem tej niepowtarzalności jest program profilaktyczny, którego twarz wszyscy znamy, czyli Stopek. – To bezinteresowne współdziałanie wielu różnych podmiotów i osób prywatnych, których wspólnym celem jest bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszego regionu – mówił komendant mł. insp. IRENEUSZ WINNICKI. Z kolei jego szef, czyli komendant wojewódzki insp. JAROSŁAW SAWICKI otwarcie stwierdził, że tu pracują sami profesjonaliści. Za zaangażowanie w 10-letnią historię Stopka wyróżnieni zostali: burmistrz ROBERT ADAMCZYK, panie ze Stowarzyszenia Klub Kiwanis „Kobieta 2000” EWA JABŁOŃSKA, ANETTA BIKOWSKA i ANNA BZOWA, dyrektor ChDK MAŁGORZATA KOZŁOWSKA, dyrektor Przedszkola nr 2 FILOMENA BIRETA i autorki scenariusza pięciu przedstawień teatralnych o Stopku, czyli ALICJA FLIS, MONIKA KACPRZAK i EWA PIEŚKIEWICZ.Choszczno - Święto Policji - Stopek ma już 10 lat
25 policjantów otrzymało też awanse. Są to (przedstawiamy ich już w nowych stopniach): nadkomisarze RAFAŁ JANZEN BOGDAN MARCINIAK, komisarz TOMASZ BODNAR, aspirant sztabowy MAREK SŁOTWIŃSKI, starszy aspirant SEWERYN HAWRYLEWICZ, aspirant RADOSŁAW KĘPA, młodsi aspiranci RENATA CZAJA, KAMIL DŹWILEWSKI i PAWEŁ KASIŃSKI, sierżanci sztabowi RADOSŁAW CIBOROWSKI, AGNIESZKA NAWROCKA i PAWEŁ PACHOLAK, starsi sierżanci ANDRZEJ ALEKSION, DARIUSZ FIEŃKO, JAKUB PIALIK i DAWID SZANKOWSKI, sierżanci SYLWESTER DEREWOŃKO, RAFAŁ DZIAŁAK, MARCIN FELUSIAK, KRZYSZTOF KRYNICKI, PIOTR PENCAK, PAWEŁ SZPAŁEK i GRZEGORZ ŻABSKI i starsi posterunkowi PAWEŁ KORAL, DAWID KWAŚNY, ALDONA LITERTOWICZ, PIOTR ŁABAJ, PATRYK MARCINIAK i WOJCIECH PRUS.
Brązową odznakę „Zasłużony Policjant” odznaczony został asp. sztab. MARIUSZ JAGIEŁŁO, a Medalem XXV-lecia NSZZ Policjantów: EDYTA MARCINIAK, MONIKA GARBIAK, ADAM ANDRIASZKIEWICZ, HENRYK KUCHARSKI, ANDRZEJ STASZCZYK, MIECZYSŁAW PABJAN, DARIUSZ DOMAŃSKI,  ANDRZEJ ŁUŻNY i BOGDAN MARCINIAK. Specjalne podziękowania od komendanta wojewódzkiego odebrali: DANUTA PAWŁOWSKA, JOANNA STANIOCH  i KRYSTYNA PACHOLCZYK.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.