WiększaMniejszyNormalny
06.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Dwa scenariusze dla Jedynki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.09.2015.
Choszczno - Rozpoczęcie roku szkolnego 2015 CHOSZCZNO. Ponad dwa tysiące dzieci z naszej gminy rozpoczęło dziś rok szkolny. - Tegoroczne wakacje były wyjątkowo słoneczne, ale szczerze mówiąc już stęskniłam się za szkołą, za koleżankami – powiedziała nam dzisiaj Karolina, czwartoklasistka z Jedynki. W Choszczeńskim Domu Kultury jej młodsi koledzy odbierali bilety wstępu na Jedynkowy Rejs. Rodzice usłyszeli też informację na temat dalszych losów budynku szkoły. – Są dwa warianty. Odbudowa rozebranego łącznika lub budowa nowej placówki od podstaw. Osobiście jestem za tym drugim – powiedział burmistrz ROBERT ADAMCZYK.
Dzisiaj w sześciu choszczeńskich podstawówkach i gimnazjum rok szkolny rozpoczęło ponad dwa tysiące uczniów. Najwięcej w Szkole Podstawowej nr 1, bo aż 630. Nieco Choszczno - Rozpoczęcie roku szkolnego 2015 mniej w Publicznym Gimnazjum w Choszcznie (606), a w Trójce 485. Następna pod względem liczebności jest SP w Sławęcinie (112), a po niej SP nr 1 w Suliszewie (94), SP w Zamęcinie (84) i SP w Korytowie (74). Dodajmy, że w szkołach wiejskich działają też tzw. punkty przedszkolne (dzieci w wieku 3-4 lat) i oddziały przedszkolne (dzieci w wieku 5-6 lat). Razem z nimi do naszych placówek uczęszcza 2201 dzieci.
Dzisiaj w Trójce, po tym jak zabrzmiał pierwszy dzwonek, na uroczystym otwarciu roku szkolnego dyrektor EWA KLIŃSKA pasowała na uczniów sześć klas pierwszoklasistów, a ci z uśmiechem przyjmowali swoje role. Ich starsi koledzy także cieszyli się z tego, że skończyły się wakacje. - Byłam za granicą, nad morzem, więc wakacje były bardzo udane, ale cieszę się, że wróciłam do szkoły – powiedziała nam dzisiaj trzecioklasistka ZUZANNA KOZANECKA.Choszczno - Rozpoczęcie roku szkolnego 2015
Pisaliśmy już o tym, że w trakcie wakacji rozebrany został jeden budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. To także z tego powodu rozpoczęcie roku dla uczniów klas pierwszych zorganizowane zostało w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury. Tu czekała na nich niespodzianka, bo dyrektor KRYSTYNA GÓRECKA wręczyła im bilety na Jedynkowy Rejs. Odbierały je kapitanki (wychowawczynie): DANUTA PAŁKA, TERESA CZAPIEWSKA, DARIA ZIELIŃSKA, EWELINA CICHOŃ, WIOLETTA WOŚ, EWELINA SŁUPECKA i JOANNA KOBYLSKA. Rodziców jednak bardziej interesowały dalsze losy budynku szkoły. – Chciałbym tu zdementować wszystkie plotki i jeszcze raz przypomnieć, że rozebrany budynek nie nadawał się do remontu. W tej chwili są dwa scenariusze rozwiązania tego problemu. Pierwszy to taki, że już od 6 września rozpoczynamy badania geologiczne, które stwierdzą czy zasadne jest budowanie szkoły w tym samym miejscu. Jeżeli okaże się, że ten plan będzie zbyt drogi, wówczas będę przekonywał radnych Rady Miejskiej w Choszcznie do budowy nowego obiektu. To olbrzymie wyzwanie finansowe, rzędu kilkunastu milionów złotych. Niestety w całości będziemy musieli je sfinansować z naszego budżetu, ale przy pewnych wyrzeczeniach jest to możliwe do zrealizowania – powiedział burmistrz ROBERT ADAMCZYK.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.