WiększaMniejszyNormalny
18.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Dwa scenariusze dla Jedynki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.09.2015.
Choszczno - Rozpoczęcie roku szkolnego 2015 CHOSZCZNO. Ponad dwa tysiące dzieci z naszej gminy rozpoczęło dziś rok szkolny. - Tegoroczne wakacje były wyjątkowo słoneczne, ale szczerze mówiąc już stęskniłam się za szkołą, za koleżankami – powiedziała nam dzisiaj Karolina, czwartoklasistka z Jedynki. W Choszczeńskim Domu Kultury jej młodsi koledzy odbierali bilety wstępu na Jedynkowy Rejs. Rodzice usłyszeli też informację na temat dalszych losów budynku szkoły. – Są dwa warianty. Odbudowa rozebranego łącznika lub budowa nowej placówki od podstaw. Osobiście jestem za tym drugim – powiedział burmistrz ROBERT ADAMCZYK.
Dzisiaj w sześciu choszczeńskich podstawówkach i gimnazjum rok szkolny rozpoczęło ponad dwa tysiące uczniów. Najwięcej w Szkole Podstawowej nr 1, bo aż 630. Nieco Choszczno - Rozpoczęcie roku szkolnego 2015 mniej w Publicznym Gimnazjum w Choszcznie (606), a w Trójce 485. Następna pod względem liczebności jest SP w Sławęcinie (112), a po niej SP nr 1 w Suliszewie (94), SP w Zamęcinie (84) i SP w Korytowie (74). Dodajmy, że w szkołach wiejskich działają też tzw. punkty przedszkolne (dzieci w wieku 3-4 lat) i oddziały przedszkolne (dzieci w wieku 5-6 lat). Razem z nimi do naszych placówek uczęszcza 2201 dzieci.
Dzisiaj w Trójce, po tym jak zabrzmiał pierwszy dzwonek, na uroczystym otwarciu roku szkolnego dyrektor EWA KLIŃSKA pasowała na uczniów sześć klas pierwszoklasistów, a ci z uśmiechem przyjmowali swoje role. Ich starsi koledzy także cieszyli się z tego, że skończyły się wakacje. - Byłam za granicą, nad morzem, więc wakacje były bardzo udane, ale cieszę się, że wróciłam do szkoły – powiedziała nam dzisiaj trzecioklasistka ZUZANNA KOZANECKA.Choszczno - Rozpoczęcie roku szkolnego 2015
Pisaliśmy już o tym, że w trakcie wakacji rozebrany został jeden budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. To także z tego powodu rozpoczęcie roku dla uczniów klas pierwszych zorganizowane zostało w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury. Tu czekała na nich niespodzianka, bo dyrektor KRYSTYNA GÓRECKA wręczyła im bilety na Jedynkowy Rejs. Odbierały je kapitanki (wychowawczynie): DANUTA PAŁKA, TERESA CZAPIEWSKA, DARIA ZIELIŃSKA, EWELINA CICHOŃ, WIOLETTA WOŚ, EWELINA SŁUPECKA i JOANNA KOBYLSKA. Rodziców jednak bardziej interesowały dalsze losy budynku szkoły. – Chciałbym tu zdementować wszystkie plotki i jeszcze raz przypomnieć, że rozebrany budynek nie nadawał się do remontu. W tej chwili są dwa scenariusze rozwiązania tego problemu. Pierwszy to taki, że już od 6 września rozpoczynamy badania geologiczne, które stwierdzą czy zasadne jest budowanie szkoły w tym samym miejscu. Jeżeli okaże się, że ten plan będzie zbyt drogi, wówczas będę przekonywał radnych Rady Miejskiej w Choszcznie do budowy nowego obiektu. To olbrzymie wyzwanie finansowe, rzędu kilkunastu milionów złotych. Niestety w całości będziemy musieli je sfinansować z naszego budżetu, ale przy pewnych wyrzeczeniach jest to możliwe do zrealizowania – powiedział burmistrz ROBERT ADAMCZYK.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.