WiększaMniejszyNormalny
04.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Gminne dożynki - Suliszewo nie odpuszcza Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
07.09.2015.
Choszczno - Gminne dożynki - Suliszewo nie odpuszcza CHOSZCZNO. Nawet fatalna pogoda nie zniechęciła mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w obchodzonym wczoraj Gminnym Święcie Plonów - Wieńce plecione przez panie z naszych sołectw coraz częściej przypominają artystyczne cudeńka - mówi ALEKSANDRA MUSIALIK. Zdecydowanie poparła werdykt jurorów, którzy wskazali, że ten najpiękniejszy wykonały panie z Suliszewa. Na kucharskim jarmarku królowały potrawy, które znalazły się w świeżo wydanej „Kulinarnej wizytówce gminy Choszczno”.

Choszczno - Gminne dożynki - Suliszewo nie odpuszcza To, że wczoraj lało jak z cebra nie przeszkadzało tylko rolnikom. Jednak i oni dobrze wiedzieli, że nawet najlepiej przygotowana impreza nie może się udać bez wystraszonych opadami ludzi. Na szczęście tuż po mszy wyjrzało słońce i barwnym korowodem mogliśmy rozpocząć świętowanie. Dożynkowi starostowie KATARZYNA DUDEK i ADRIAN TWAROGAL przekazując bochen chleba prosili burmistrza ROBERTA ADAMCZYKA o to, by dzielił nim tak, aby wszystkim starczyło, a wspomniana wyżej ALEKSANDRA MUSIALIK pochwaliła się nam, że także go spróbowała. Zapewniła, że bardzo jej smakował i dodała też, że w ubiegłym roku na niektórych stoiskach potraw zabrakło już w chwilę po zakończeniu korowodu. Tym razem przyszła dużo wcześniej i z uśmiechem na twarzy wskazała na torby pełne pierogów i zamęcińskich wędzonek. 
Choszczno - Gminne dożynki - Suliszewo nie odpuszcza
Kulinarna wizytówka i rekord Suliszewa
Takich amatorów na smakołyki przygotowane przez poszczególne sołectwa było zdecydowanie więcej. Niewątpliwą ciekawostką było to, że wydana w ubiegłym tygodniu „Kulinarna wizytówka gminy Choszczno” także znikała niczym kamfora. Pod koniec imprezy okazało się, że rozdaliśmy prawie tysiąc egzemplarzy. – Też będziemy gotować – zapewniali szczecińscy biegacze, którzy w tym dniu przyjechali do naszego miasta, by wystartować w XVIII Choszczeńskiej Dziesiątce. O nich napiszemy wChoszczno - Gminne dożynki - Suliszewo nie odpuszcza  odrębnym artykule, a tu wracamy do dożynkowych zmagań, czyli konkursu sołeckiego i na najpiękniejszy wieniec. W naszym archiwum znaleźliśmy dane mówiące o tym, że od 2009 roku główne nagrody za najpiękniejsze wieńce odbierały sołectwa: Stradzewo, dwukrotnie Piasecznik i trzykrotnie Suliszewo. Okazuje się, że Koło Gospodyń Wiejskich, któremu przewodniczy GRAŻYNA LEWANDOWSKA ustanowiło niebotyczny rekord, bo po raz czwarty z rzędu ich dzieło sklasyfikowano na pierwszym miejscu. Cieszyły się też panie z Zamęcina, które zajęły drugie, najwyższe w historii tego konkursu miejsce. Dajmy, że podium uzupełnił wieniec z Piasecznika. 
Sulino po raz drugi
Dużo śmiechu i dobrej zabawy było w trakcie konkursu sołeckiego. Tu m.in. okazało się, że w niektórych sołectwach panie potrafią ogolić faceta w nieco ponad trzy sekundy. Szlagierową konkurencję, czyli rzut beretem wygrał PIOTR GÓRAZDA, sołtys z Rzecka.Nie dało mu to jednak przepustki na podium. Najlepiej zgraną drużynę miał SYLWESTER WŁÓCZKA, sołtys z Sulina. Po raz drugi z rzędu wzięli udział w tej rywalizacji i po raz drugi zwyciężyli. Tym razem wyprzedzili Gleźno i Kołki. Dodajmy, że tym razem na naszej scenie zobaczyliśmy Małych Stobniczan, chór Pogodną Jesień, zespół wokalny Mirage oraz Zespół Pieśni i Tańca Stobniczanie.
Tadeusz Krawiec
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.