WiększaMniejszyNormalny
10.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Marzą o rowerowych szlakach Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.09.2015.
Choszczno - Dzień bez Samochodu 2015
CHOSZCZNO. Po raz czwarty też się udało. Obchody Światowego Dnia bez Samochodu, które zorganizowaliśmy wspólnie z Klubem Turystyki Rowerowej „Voyager” zgromadziły około 150 rowerzystów. Niewątpliwym bohaterem tego wydarzenia był WIKTOR ŻUCHOWSKI, który pochwalił się nam, że uczestniczył we wszystkich happeningach. – Ten był najciekawszy –  rezolutnie skomentował 6-latek.


Choć organizowane w naszym mieście obchody Światowego Dnia bez Samochodu za każdym razem przyjmują podobną formę, to jednak z każdym rokiem przybywa uczestników tego wydarzenia. JERZY GUMULIŃSKI, STANISŁAW RYDZ, CELESTYN GAZDA czy MAREK MIEDZIK to osoby, które bardzo często widzimy jeżdżących na rowerach i tutaj ich obecność raczej nikogo nie zaskoczyła, ale warto podkreślić, że tym razem pojawiło się więcej teamów rodzinnych. Przybyło też dużo osób spoza miasta, a nawet z sąsiednich gmin. – W ubiegłym roku jechałam sama, a teraz zabrałam ze sobą syna Wiktora – pochwaliła się nam AGNIESZKA SPOSÓB. Choszczno - Marzą o rowerowych szlakachBardzo spodobał się jej pomysł KATARZYNY JEZIERSKIEJ, która dwójkę swoich pociech wiozła w przyczepce rowerowej. Wspomnianym wyżej 6-letnim WIKTOREM opiekował się jego tata KAMIL ŻUCHOWSKI, a jego żona DOMINIKA kibicowała im najpierw na starcie, a potem na mecie.
Podobnie jak w poprzednim roku rowerowy happening wystartował spod fontanny. Dalej kolumna przejechała wokół ronda, ulicą Wolności do dworca PKP, na ulicę Nadbrzeżną i promenadą aż do plaży miejskiej. Tutaj organizatorzy poczęstowali wszystkich grillowaną kiełbaską i kaszanką, a także rozlosowali kilkadziesiąt upominków. Jak zawsze nad tym, aby przejazd był bezpieczny czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Tradycyjnie też wykorzystali tę okazję do oznakowania rowerów.
Jak zwykle przy tym wydarzeniu bardzo dużo mówiono o potrzebie tworzenia ścieżek i tras rowerowych. Ich największy orędownik, czyli prezes Voyagera J. Gumuliński uważa, że niewielkim nakładem można takowe wytyczyć zarówno w samym mieście, jak i też na nasypie po byłym torowisku prowadzącym do Pełczyc i Barlinka.
Choszczno - Marzą o rowerowych szlakach ADAM ANDRIASZKIEWICZ, prezes Lidera Pojezierza, który również przejechał całą trasę przypomniał, że w ramach projektu „Włóczykije Pojezierza” wspólnie z czterema innym Lokalnym Grupami Działania skupiającymi 39 gmin, stworzyli mobilną aplikację „Polskie Trasy”.  Jak działa taki przewodnik? Wystarczy tylko zainstalować na smartfonie lub tablecie bezpłatną aplikację, potem wybrać region i już możemy zaplanować, zarówno konkretną trasę, jak i też wybrać atrakcje z danego regionu. Jednym z najważniejszych atutów tej aplikacji jest to, że możemy na niej planować zarówno trasy rowerowe, jak i też piesze, kajakowe, edukacyjne oraz nordic walking. Znajdziemy w niej ponad 1500 obiektów w różnych kategoriach, ponad 4000 km tras tworzących łącznie około 200 szlaków oraz ponad 1500 zdjęć. Warto też dodać, że wydana została jego papierowa wersja w formie przewodnika turystyczne zatytułowana „Włóczykije – nie tylko nordic walking”
Informujemy też, że nasze biuro promocji (ze środków Lidera Pojezierza – red.) wydało folder zatytułowany „Trasy rowerowe w Gminie Choszczno”, którego współautorem jest ALEKSANDER MAZUR. Znajdziemy w nim mapki i krótkie opisy jak dojechać: „Nad legendarne Stobno i do doliny wiekowych dębów”, „Ku średniowiecznym grodziskom”, „Do historycznej wsi, co miastem była”, oraz „Do ujścia naszej Stobnicy”.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.