WiększaMniejszyNormalny
16.12.2019.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Odnaleźli swój klimat Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.10.2015.
Choszczno - Wystawa ŚDS - Odnaleźli swój klimat
 
CHOSZCZNO. „Beksiński – Inspiracje” to tytuł wystawy prac plastycznych wykonanych przez twórców ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie, którą od minionego piątku możemy oglądać w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury. Jej główny animator, czyli terapeuta ARTUR GROSZKOWSKI dziś otwarcie przyznaje, że ich przygoda z twórczością Beksińskiego miała trwać bardzo krótko, a została na długie miesiące.

Choszczno - Wystawa ŚDS - Odnaleźli swój klimat  O wyjątkowości tej wystawy mówiła na piątkowym wernisażu dyrektor Choszczeńskiego Domu Kultury MAŁGORZATA KOZŁOWSKA. - Z reguły tak jest, że jeśli ktoś, mówiąc w cudzysłowie, „uprawia sztuki artystyczne” i jest zainteresowany wystawieniem prac w naszej galerii, to przychodzi i składa nam ofertę. Rzadko zdarza się, żeby takim oferentem była cała instytucja, a w tym przypadku tak jest – powiedziała. Akcentując statutową działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie zaznaczyła, że ta instytucja, wręcz rewelacyjnie rozwinęła sztukę arterapii.
 JOANNA CZECHOWICZ, kierownik ŚDS mówiąc o tym wernisażu podkreśliła, że jest to ich kolejne twórcze przedsięwzięcie. Tu przytoczyła  czerwcowy konkurs Piosenki Niebanalnej „W stronę wrażliwości” i zorganizowane dwa tygodnie temu obchody Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię  „Schizofrenia - Otwórzcie drzwi”. Choszczno - Wystawa ŚDS - Odnaleźli swój klimat
- Nasze działania oczywiście mają na celu integrację, edukację, łamanie stereotypów postrzegania ludzi z zaburzeniami psychicznymi, ale także bardzo ważnym aspektem kreowania pozytywnego wizerunku osób z zaburzeniami psychicznymi jest przedstawianie ich jako osób aktywnych społecznie i artystycznie – mówiła na wernisażu. Zaznaczyła, że ta wystawa jest dla nich wyjątkowa także dlatego, że wcześniej zapraszali twórców z całego regionu, a teraz prezentują tylko swoje prace. Tu przedstawiła, a przede wszystkim bardzo pochwaliła  głównego animatora „przygody z Beksińskim”, czyli ARTURA GROSZKOWSKIEGO. Ten „odbił pałeczkę” twierdząc, że zielone światło dostał właśnie od J. Czechowicz. Pochwalił ją też za podzielanie zapału i wspieranie klimatu kreatywności dla całego zespołu. Zaskoczył też wszystkich twierdząc, że na wystawie znajdują się również prace… J. Czechowicz.
- Na naszych zajęciach szukaliśmy takiej formy, która pozwalałaby angażować osoby o różnych umiejętnościach, by dała się realizować indywidualnie, zespołowo i co najważniejsze, by była stosunkowo prosta – tłumaczył, dlaczego zaangażowali się właśnie w papieroplastykę. Dopiero wtedy, gdy przekonali się, że wspólne umiejętności pozwalają na zmierzenie się z trudniejszymi zadaniami, zainspirowali się twórczością Beksińskiego. - Patrząc na nasze prace dostrzegaliśmy dużego podobieństwo do jego obrazów i wtedy pomyśleliśmy, że ten artysta i nasza technika mogą przynieść ciekawe efekty. Dziś możecie je zobaczyć i ocenić sami – podsumował. Tu warto przypomnieć, że prace artystów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie wykonywane tą techniką, już wielokrotnie poddawane były ocenie na przeróżnych konkursach. Zdobywały też nagrody, nawet na szczeblu krajowym.
Choszczno - Wystawa ŚDS - Odnaleźli swój klimat  Wymieniając nazwiska autorów prac wystawionych na opisywanej wystawie (J. Czechowicz, A Groszkowski, JOANNA SZYMCZAK, EDYTA WIELGUSIAK, JACEK DRABIK, TOMASZ DRABIK, ADAM KMITA, ANDRZEJ KMITA, GRZEGORZ PARUS, PIOTR PASZKOWSKI, MATEUSZ PYTEL, DAMIAN WASZKIEL, KAZIMIERZ ZABORONEK, PATRYK DĄBROWSKI i MAREK WIECZOREK) obowiązkowo należy podkreślić, że nie zostały one podpisane. – Odbiorcom pozostawiamy do odgadnięcia, jaki jest nasz wkład w pracę, a jaki uczestników ŚDS – tłumaczy A. Groszkowski.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.