WiększaMniejszyNormalny
03.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Szachowa wizytówka wypadła na medal Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
05.10.2015.
 Szachowa wizytówka wypadła na medal
CHOSZCZNO. No i stało się. Siedmioletnią hegemonię białoruskiego szachisty NIKOLAIA ALIAVDINA przerwał ROBERT KULA (pierwszy z lewej). Zawodnik szczecińskiego klubu „Pod Wieżą” okazał się bezkonkurencyjny w zakończonym wczoraj XXV Memoriale im. Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka. Rekordowa frekwencja, międzynarodowa obsada, wysoki poziom sportowy, super organizacja i w końcu owacje na stojąco, tak najkrócej można podsumować to sobotnio-niedzielne przedsięwzięcie. No i akcent najważniejszy, czyli powrót do Choszczna JOANNY GÓRECKIEJ, najlepszej szachistki w powojennej historii naszego regionu.


Choszczno - Szachowa wizytówka wypadła na medal Międzynarodowy charakter tej imprezie nadali zawodnicy z Białorusi, Ukrainy i Niemiec. Tu obowiązkowo należy podkreślić obecność NIKOLAIA ALIAVDINA, siedmiokrotnego triumfatora, który tym razem, jeszcze przed rozegraniem pierwszej partii tłumaczył się, że w ostatnim czasie trochę mniej trenował. – Urodziła się nam córeczka Julia i trzeba było trochę przeorganizować swoje dotychczasowe życie – pokazał zdjęcie czteromiesięcznej pociechy. Dużą niespodziankę swoim przyjazdem sprawiła najsłynniejsza nasza szachistka, czyli JOANNA GÓRECKA. To właśnie ona wygrała ten turniej w 2002 i 2004 roku, a także wielokrotnie stawała na jego podium. Dziś Joasia mieszka w Gdańsku, gdzie projektuje budynki. – W szachy gram zdecydowanie mniej niż kiedyś. Obecnie, jako zawodniczkę MLKS Ostródzianka Ostróda, można mnie zobaczyć w rozgrywkach ligowych. Prowadzę też grupę dzieci, które uczę tej królewskiej gry – powiedziała. Dodała, że ze względu na natłok obowiązków nie planowała przyjazdu do Choszczna, ale uległa namowom mamy.
Jubileuszowy turniej otwierał prezes Skoczka OSKAR ROSŁON. – To dla nas Choszczno - Szachowa wizytówka wypadła na medal  najważniejsze wydarzenie tego roku – podkreślił, że do tego turnieju przygotowywali się od kilku miesięcy. O tym, jak Zachodniopomorski Związek Szachowy docenia poczynania choszczeńskich działaczy najdobitniej świadczy fakt, że wiceprezes KAZIMIERZ ŁASZEWSKI wręczył aż trzy odznaki „Przyjaciel Szachów”. Tu warto podkreślić, że przyznawane są dla osób (nie szachistów), które przyczyniają się do rozwoju sportu szachowego. Otrzymali je: burmistrz ROBERT ADAMCZYK, starosta ADAM ANDRIASZKIEWICZ i dyrektor Choszczeńskiego Domu Kultury MAŁGORZATA KOZŁOWSKA.
Choszczno - Szachowa wizytówka wypadła na medal  W turnieju głównym wystartowało 55, a w rozgrywanym równolegle turnieju „Szachowych nadziei”, 29 zawodników. Najwyższym rankingiem legitymował się ROBERT KULA, mistrz FIDE ze szczecińskiego klubu „Pod Wieżą” i to on od początku stawiany był w roli faworyta. Przewidywania się sprawdziły, bo tylko zremisowałChoszczno - Szachowa wizytówka wypadła na medal  dziewiątą partię i z dorobkiem 10,5 punktu (zawody rozgrywano na dystansie 11 rund) pewnie sięgnął po zwycięstwo. Drugie miejsce zajął wspomniany wyżej N. Aliavdin (8,5 – UKS Gambit Świebodzin), a trzecie WOJCIECH ŚMIESZEK (8,0 - MUKS Stoczek 45 Białystok). Z zawodników Skoczka najwyżej uplasował się SEBASTIAN MATUL, który z dorobkiem 7,5 zajął siódme miejsce. 11 był KRZYSZTOF SIELICKI, a na 25. uplasował się nasz utalentowany junior BARTOSZ KOWALIK (5,5). Wspomniana wyżej J. Górecka (6,5) zajęła 15 miejsce i nawet była z niego zadowolona. Jubileuszowy 25. Memoriał im. Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka w opinii zarówno uczestników jak i obserwatorów, to przede wszystkim duży sukces organizacyjny. – Tu już się gra w prawdziwe szachy, a całej ooczki mogą pozazdrościć wszystkie kluby naszego województwa – tak skomentował imprezę stargardzianin JÓZEF STECYK. Specjalnie zapytaliśmy go o ocenę, bo jako jeden z niewielu startował w tym memoriale już ponad 20 razy.
Tadeusz Krawiec

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.