WiększaMniejszyNormalny
18.02.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Za chwilę, co trzeci z nas będzie emerytem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.10.2015.
 
CHOSZCZNO. Z roku na rok przybywa osób, które biorą udział w obchodach Światowego Dnia Seniora. Widoczne to było także podczas środowej uroczystości, którą dla naszych emerytów i rencistów zorganizował zarząd rejonowy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W tym dniu sala lustrzana Choszczeńskiego Domu Kultury po raz kolejny pękała w szwach, a JERZY MĘDREK, szef oddziału okręgowego twierdził, że za 20 lat, co trzeci obywatel naszego kraju będzie seniorem.


JADWIGA SKORBA-FRAŃCZAK przewodnicząca choszczeńskiego zarządu oddziału rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów otwierając tegoroczne obchody Dnia Seniora po raz kolejny podkreśliła, że gdyby nie owocna współpraca z samorządem, to tak naprawdę seniorzy niewiele mieliby do powiedzenia. Przypomniała, że gdyby nie pomoc włodarzy gminy i starostwa, to prawdopodobnie nie wyjechaliby na żadną wycieczkę, a nawet nie udałoby się zorganizować opisywanego spotkania. Pod wrażeniem tej współpracy był także szef oddziału okręgowego PZEiR JERZY MĘDREK. Pochwalił choszczeńskich seniorów za wyjątkową aktywność i tu przytoczył sukcesy seniorskich zespołów Mirage i Pogodna Jesień, które na przeglądzie wojewódzkim w Stargardzie Szczecińskim nie miały sobie równych. Poinformował też o tym, że marszałek województwa zachodniopomorskiego powołał do życia Regionalną Radę ds. Seniorów. - W krajach zachodnich takie instytucje istnieją już od dawna, i to przede wszystkim one zajmują się szeroką pojętą opieką nad seniorami - zachęcał by również choszcznianie pomyśleli o przyłączeniu się do tego organu. Burmistrz ROBERT ADAMCZYK uważa, że problemów seniorów nie rozwiążą nowe organizacje czy stowarzyszenia. - Jeszcze nie tak dawno z kasy gminnej, na opiekę nad ludźmi starszymi, szczególnie tymi, których kierowaliśmy do domów opieki społecznej, wydawaliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dzisiaj wydajemy dokładnie milion i życzyłbym sobie, abyśmy otrzymywali więcej środków na ten cel. Natychmiast potrzebny jest nam dom dziennego pobytu, czyli taki, w którym seniorzy mogliby aktywnie spędzać czas. Patrząc też na dzisiejsze spotkanie stwierdzam, że ta sala jest już za mała na spotkanie z wami -podsumował. Seniorzy skwitowali te słowa brawami. Niektórzy z nich twierdzili, że przy takiej okazji chętnie ruszyliby w tany. Bili brawo kwartetowi wokalnemu "To my", a WALDEMAR KASZUBA pochwalił się nam, że za rok wystąpi na tej scenie z wiązanką melodii zagranych na akordeonie. – W zawodowym życiu nie miałem czasu na to by nauczyć się grać na jakimś instrumencie. Okazuje się, że dopiero na emeryturze spełniły się moje marzenia. Najpierw spróbowałem na trąbce, potem na saksofonie, a teraz dorwałem się do akordeonu. Sprawia mi to olbrzymią frajdę - pochwalił się nową pasją. Także panie z zespołu Mirage podkreślały, że na emeryturze można spełniać i siebie, i marzenia. Miłą niespodziankę uczestnikom tego spotkania sprawiła dyrektor Choszczeńskiego Domu Kultury, która wręczyła im bilety na spektakl w wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego "Wariacje enigmatyczne".
 PS. Wspomniana wyżej Regionalna Rada Seniorów po raz pierwszy spotka się już dzisiaj o godzinie 14 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas tego posiedzenia wybiorą spośród swojego grona przewodniczącego oraz zastępcę, a także przeanalizują wojewódzki program Region dla Rodziny. Rada powołana 11 września 2015 r. przez marszałka województwa zachodniopomorskiego ma wypowiadać się w sprawach związanych z seniorami, inicjować przedsięwzięcia integrujące osoby starsze czy wspierać współpracę pomiędzy jednostkami sektora publicznego, prywatnego, ośrodkami badawczymi i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób starszych. W jej składzie znaleźli się reprezentanci organizacji pozarządowych, uniwersytetów trzeciego wieku, samorządów różnych szczebli, sektora zdrowia i nauki. Rada działa społecznie, a choszczeńskie  środowisko reprezentuje w niej MARIA JĘDRZEJCZYK, dyrektor Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Choszcznie.
Tadeusz Krawiec
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.