WiększaMniejszyNormalny
11.12.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - RPO 2014  2020 już startuje Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.10.2015.
Choszczno -  RPO 2014 - 2020 już startuje
CHOSZCZNO. - Ponad 1,6 mld euro, czyli niespełna 7 mld zł, to budżet, który jest największym programem inwestycyjnym w historii naszego województwa – stwierdza wicemarszałek TOMASZ SOBIERAJ. W miniony piątek (16 października) w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się konferencja, podczas której przedsiębiorcy, samorządowcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z naszego regionu dowiedzieli się na co przeznaczone zostaną środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

Choszczno -  RPO 2014 - 2020 już startuje  W konferencji, której głównym celem było przedstawienie zarówno założeń jak i szczegółów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Nim jednak samorządowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń usłyszeli o możliwościach finansowania projektów w nowej perspektywie Unii Europejskiej, występujący w roli gospodarza burmistrz ROBERT ADAMCZYK poinformował, jakie inwestycje udało się w gminie zrealizować w latach 2007 – 2013.
Główne założenia RPO na lata 2014 – 2020 przedstawił wicemarszałek TOMASZ SOBIERAJ, a po nim mówił poseł, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska w latach 2007-2015 STANISŁAW GAWŁOWSKI. Najpierw wspomniał o inwestycjach zrealizowanych w latach 2007-2013 z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a następnie poinformował, że w nowym okresie programowania na działania w tym zakresie, nasze województwo będzie mogło wykorzystać ponad 32 miliony euro. Podkreślił, że fundusze przeznaczone zostaną przede wszystkim na zmniejszenie emisyjności gospodarki, ochronę środowiska, a także poprawę bezpieczeństwa energetycznego.
Choszczno -  RPO 2014 - 2020 już startuje
Jedną z instytucji, która pośredniczyć będzie w „dystrybucji” RPO na lata 2014 – 2020 jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Jej prezes JACEK CHRZANOWSKI zwrócił uwagę na drugą edycję programu Prosument, który pozwala na sfinansowanie instalacji odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy konferencji usłyszeli też zapewnienie, że będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domów jednorodzinnych, a także o programie dotyczącym domów pasywnych i budownictwa energooszczędnego. Przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie przybliżył wszystkim przewidywane rozwiązania na rynku pracy. Tu taką jednym z wielu zaproponowanych jest tzw. Specjalna Strefa Włączenia, do której zaliczony został także powiat choszczeński. Daje ona wiele możliwości dla przedsiębiorców, w tym szansę dofinansowania nawet do 200 tys. zł na jedno utworzone stanowisko  pracy. - Ponad 1,6 mld euro, czyli niespełna 7 mld zł, to budżet, który jest największym programem inwestycyjnym w historii naszego województwa – podsumował całość wicemarszałek T. Sobieraj.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.