WiększaMniejszyNormalny
07.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Kulinarne przedszkole Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.10.2015.
Choszczno - Kulinarne przedszkole  CHOSZCZNO. Jeśli komuś marzyło się posmakowanie sałatki z chlebem razowym, owsianych ciastek z miodem i bakaliami, chlebowego torcika czy też wielozbożowego chleba, to powinien wczoraj odwiedzić Przedszkole nr 4. Właśnie tam odbyła się kolejna edycja kulinarnego przedsięwzięcia „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, którą tym razem społeczność tej placówki zorganizowała pod hasłem „Chleb jest zdrowy”. W tym tekście JOANNA CZWAJDA-MICHALAK zdradzi nam, jak upiec smaczny i zdrowy chleb.

Wczoraj Przedszkole nr 4 już od samego rana zamieniło sChoszczno - Kulinarne przedszkole ię w jedną wielką kuchnię. Nauczyciele, rodzice, no i oczywiście dzieci, wszyscy ubrani w czepki i fartuchy kroili, przyprawiali, gotowali, a nawet piekli. – Obowiązujące dziś przepisy dość wyraźnie wskazują na to, jakie działania musimy podejmować, abyśmy zdrowo żywili nasze dzieci. „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, to impreza za pośrednictwem której chcemy uczyć zarówno dzieci jak i rodziców, jak to zrobić, żeby było zdrowo i smacznie – zapraszając nas, dyrektor ALICJA FEDOROWICZ zapewniała, że w tym dniu oryginalnych potraw również nie zbraknie. No i rzeczywiście nie zbrakło. Na stołach pojawiły się m.in. sałatki, koreczki, ciastka owsiane, ale skoro tegorocznym motywem przewodnim było stwierdzenie „Chleb jest zdrowy”, to przebojem okazał się chleb wielozbożowy, upieczony przez JOANNĘ CZWAJDĘ-MICHALAK. – To moja autorska receptura – pochwaliła się mama 5-letniej Melanii. Pod artykułem podajemy składniki potrzebne do jego upieczenia, a o tym jak należy to wsChoszczno - Kulinarne przedszkole  zystko skomponować mówi już sama autorka przepisu: - Do misy dodajemy wszystkie suche składniki (oprócz drożdży), które rozpuszczamy z cukrem w osobnym naczyniu. Następnie dodajemy wodę i żurek. Na końcu dodajemy rozpuszczone drożdże i wyrabiamy do momentu aż ciasto zacznie „odstawać” od ręki. Ciasto przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce, do momentu kiedy podwoi swoją objętość. Wtedy ponownie wyrabiamy ciasto i przekładamy do foremek. Zostawiamy na około 10 – 15 minut - do podrośnięcia. Nagrzewamy piekarnik do temperatury 200 stopni i pieczemy przez 55 minut.
O tym, że chleb wyjątkowo smakował, mówili także ci, którzy przychodząc po dzieci częstowali się potrawami ułożonymi na stole w holu przedszkola. A jak do kucharzenia podchodzą maluchy? MARTA ANDRYSIEWICZ, mama KUBY i EWY zapewnia, że jej pociechy lubią takie zajęcia. – Szczególnie Ewa, jak dorwie się do mąki, to w domu robi się mała rewolucja – podsumowała z uśmiechem.
Tadeusz Krawiec

Składniki na chleb wielozbożowy:
3 szklanki mąki żytniej (żurkowej), 1 1/4 szklanki mąki żytniej razowej, 1,5 szklanki pszennej, 2 łyżeczki soli kamiennej, 5 dag. drożdży, 2 szklanki gorącej wody, 2 łyżeczki cukru, 2 łyżki stołowe ziarna słonecznika, 2 łyżeczki nasion dyni i lnu, 1 łyżeczka sezamu niełuskanego, 150 ml. żurku tradycyjnego

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.