WiększaMniejszyNormalny
30.03.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Coraz trudniej o sukces Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.11.2015.
Choszczno - Co raz trudniej o sukces

CHOSZCZNO. Tradycyjnie już w Narodowe Święto Niepodległości w Klubie 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie spotkali się brydżyści. W turnieju o GP Pomorza Zachodniego tym razem bezkonkurencyjną okazała się para TADEUSZ KACZANOWSKI – WŁADYSŁAW TOMASIAK z KS Unia Winkhaus Leszno. Najlepszą parą z powiatu choszczeńskiego okazali się reprezentanci Wojskowego Klubu Brydża Sportowego STANISŁAW PIETRZAK - HENRYK TYBURCZY.


Nikt z choszczeńskich brydżystów nie pamięta, kto i kiedy wpadł na pomysł organizowania turnieju brydża z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Niektórzy twierdzą, że ta rywalizacja ma już kilkudzieChoszczno - Co raz trudniej o sukces sięcioletnią tradycję i ich zdaniem główne trofeum fundował zawsze dowódca garnizonu. Tymczasem w naszym archiwum znaleźliśmy artykuł z 2002 roku, kiedy to zawodnicy rywalizowali o puchar kierownika Klubu Garnizonowego. Był nim wówczas mjr RYSZARD ULIKOWSKI, a wręczył go parze MARIUSZ ŁASIEWICKI - GRZEGORZ TROJANOWSKI.  W 2005 roku już puchar dowódcy garnizonu zdobyli HENRYK TYBURCZY - STANISŁAW PIETRZAK, a rok później MARIANNA i EDWARD BYCZYKOWIE. Od kilku już edycji zawodnicy walczą o puchar dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej oraz nagrody ufundowane przez burmistrza Choszczna i starostę choszczeńskiego. Historyczne resume kończymy przypomnieniem, że w ubiegłym roku wygrała szczecińsko-choszczeńska para GRZEGORZ KAŹMIERCZAK - ANDRZEJ ŻMUDA, a najlepszą parą z powiatu okazali się ZYGMUNT LASKOWSKI (Objezierze) - WALDEMAR OSTROWSKI (Krzęcin).
A jak było wczoChoszczno - Co raz trudniej o sukces raj? Wszyscy zgodnie komentowali, że tak mocnej obsady w Choszcznie już dawno nie było. W sumie wystartowało 31 par reprezentujących: Leszno, Szczecin, Police, Rzepin, Drawsko Pomorskie, Chodzież, Stare Kurowo, Stargard Szczeciński, Koszalin, Szczecinek i Choszczno. Ci ostatni, to przede wszystkim zawodnicy WKBS, który działa przy Klubie 12 BZ, czyli tutaj wystąpili w roli gospodarzy. O tym jak mocna była stawka może świadczyć też fakt, że tym razem ubiegłoroczni zwycięzcy uplasowali się dopiero na 16. miejscu. Wygrała para TADEUSZ KACZANOWSKI - WŁADYSŁAW TOMASIAK ( KS Unia Winkhaus Leszno - 61,72 proc.), drugie miejsce zajęli PIOTR KLIMACKI - ADAM HINTERTAN (Fundacja RBS Szczecin - 61,35 proc.), a trzecie ANETA BUZE - WŁODZIMIERZ BUZE (Genesis Szczecin, Autostrada Eksploatacja & 2S Media - 60,24 proc.). Kolejne miejsca zajęli: RAFAŁ KOWALCZYK - WŁODZIMIERZ ABKOWICZ (AZS UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI Szczecin, ŚMIAŁY Police 60,24 proc.), RYSZARD SAKOWICZ - WOJCIECH BONDAREWICZ – Latteria Tins-Steinpol I Rzepin, POJEZIERZE DRAWSKO I - 56,63 proc.), RAFAŁ JUNIK - JOLANTA ZIĘTARA (Budowlani Chodzież - 56,36 proc.), GRZEGORZ KAŹMIERCZAK - ANDRZEJ ŻMUDA (POD WIEŻĄ Szczecin, WKBS Choszczno – 49,63 proc.). Na 17 miejscu uplasowała się najlepsza choszczeńska para STANISŁAW PIETRZAK - HENRYK TYBURCZY (WKBS - 49,21 proc.) i to oni odebrali specjalną nagrodę. Najlepszym zawodnikom puchary, dyplomy i nagrody wręczali: dowódca choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej mjr JAROSŁAW CHOJNACKI, burmistrz ROBERT ADAMCZYK i starosta ADAM ANDRIASZKIEWICZ.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.