WiększaMniejszyNormalny
13.12.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Coraz trudniej o sukces Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.11.2015.
Choszczno - Co raz trudniej o sukces

CHOSZCZNO. Tradycyjnie już w Narodowe Święto Niepodległości w Klubie 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie spotkali się brydżyści. W turnieju o GP Pomorza Zachodniego tym razem bezkonkurencyjną okazała się para TADEUSZ KACZANOWSKI – WŁADYSŁAW TOMASIAK z KS Unia Winkhaus Leszno. Najlepszą parą z powiatu choszczeńskiego okazali się reprezentanci Wojskowego Klubu Brydża Sportowego STANISŁAW PIETRZAK - HENRYK TYBURCZY.


Nikt z choszczeńskich brydżystów nie pamięta, kto i kiedy wpadł na pomysł organizowania turnieju brydża z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Niektórzy twierdzą, że ta rywalizacja ma już kilkudzieChoszczno - Co raz trudniej o sukces sięcioletnią tradycję i ich zdaniem główne trofeum fundował zawsze dowódca garnizonu. Tymczasem w naszym archiwum znaleźliśmy artykuł z 2002 roku, kiedy to zawodnicy rywalizowali o puchar kierownika Klubu Garnizonowego. Był nim wówczas mjr RYSZARD ULIKOWSKI, a wręczył go parze MARIUSZ ŁASIEWICKI - GRZEGORZ TROJANOWSKI.  W 2005 roku już puchar dowódcy garnizonu zdobyli HENRYK TYBURCZY - STANISŁAW PIETRZAK, a rok później MARIANNA i EDWARD BYCZYKOWIE. Od kilku już edycji zawodnicy walczą o puchar dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej oraz nagrody ufundowane przez burmistrza Choszczna i starostę choszczeńskiego. Historyczne resume kończymy przypomnieniem, że w ubiegłym roku wygrała szczecińsko-choszczeńska para GRZEGORZ KAŹMIERCZAK - ANDRZEJ ŻMUDA, a najlepszą parą z powiatu okazali się ZYGMUNT LASKOWSKI (Objezierze) - WALDEMAR OSTROWSKI (Krzęcin).
A jak było wczoChoszczno - Co raz trudniej o sukces raj? Wszyscy zgodnie komentowali, że tak mocnej obsady w Choszcznie już dawno nie było. W sumie wystartowało 31 par reprezentujących: Leszno, Szczecin, Police, Rzepin, Drawsko Pomorskie, Chodzież, Stare Kurowo, Stargard Szczeciński, Koszalin, Szczecinek i Choszczno. Ci ostatni, to przede wszystkim zawodnicy WKBS, który działa przy Klubie 12 BZ, czyli tutaj wystąpili w roli gospodarzy. O tym jak mocna była stawka może świadczyć też fakt, że tym razem ubiegłoroczni zwycięzcy uplasowali się dopiero na 16. miejscu. Wygrała para TADEUSZ KACZANOWSKI - WŁADYSŁAW TOMASIAK ( KS Unia Winkhaus Leszno - 61,72 proc.), drugie miejsce zajęli PIOTR KLIMACKI - ADAM HINTERTAN (Fundacja RBS Szczecin - 61,35 proc.), a trzecie ANETA BUZE - WŁODZIMIERZ BUZE (Genesis Szczecin, Autostrada Eksploatacja & 2S Media - 60,24 proc.). Kolejne miejsca zajęli: RAFAŁ KOWALCZYK - WŁODZIMIERZ ABKOWICZ (AZS UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI Szczecin, ŚMIAŁY Police 60,24 proc.), RYSZARD SAKOWICZ - WOJCIECH BONDAREWICZ – Latteria Tins-Steinpol I Rzepin, POJEZIERZE DRAWSKO I - 56,63 proc.), RAFAŁ JUNIK - JOLANTA ZIĘTARA (Budowlani Chodzież - 56,36 proc.), GRZEGORZ KAŹMIERCZAK - ANDRZEJ ŻMUDA (POD WIEŻĄ Szczecin, WKBS Choszczno – 49,63 proc.). Na 17 miejscu uplasowała się najlepsza choszczeńska para STANISŁAW PIETRZAK - HENRYK TYBURCZY (WKBS - 49,21 proc.) i to oni odebrali specjalną nagrodę. Najlepszym zawodnikom puchary, dyplomy i nagrody wręczali: dowódca choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej mjr JAROSŁAW CHOJNACKI, burmistrz ROBERT ADAMCZYK i starosta ADAM ANDRIASZKIEWICZ.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.