WiększaMniejszyNormalny
05.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - W Kenii o wędkarzach też czytają Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
13.11.2015.
Choszczno - W Kenii o wędkarzach też czytają  CHOSZCZNO. Rozegrane w środę zawody wędkarskie par z okazji Narodowego Święta Niepodległości miały swój niepowtarzalny klimat z kilku powodów. Tym najważniejszym było otwarcie wystawy poświęconej 65-leciu Koła PZW w Choszcznie. Do tego wyjątkowego nastroju dopasowały się ryby, które w tym dniu brały wyjątkowo dobrze. Tu wystarczy podkreślić, że szansę na zajęcie miejsca w pierwszej 15. mieli tylko ci, którzy złowili ponad osiem kilogramów. O cztery więcej mieli ZENON ŁAKOS i EUGENIUSZ SOSNOWSKI i to oni wygrali piątą edycję tych zawodów.

Otwarcie organizowanych już po raz piąty zawodów wędkarskich z okazji Narodowego Święta Niepodległości tym razem odbyło się nie nad brzegiem jeziora, lecz w Choszczeńskim Domu Kultury. Głównym powodem było to, że choszczeńscy wędkarze obchodzą w tym roku 65-lecie swojego koła i przy tej okazji mogli zaprezentować wybrane fragmenty jego historii. – Choszczno - W Kenii o wędkarzach też czytają  Nie podlega dyskusji fakt, że od wielu lat należymy do stowarzyszeń, które zrzeszało najwięcej członków – prezes koła ZENON ŁAKOS przypomina, że w najlepszych czasach było ich ponad 1400. Teraz jest o połowę mniej, ale dziś swoje koła mają wszystkie ościenne gminy, a niektóre nawet po dwa.
Przy okazji otwarcia starsi wędkarze bardzo mocno akcentowali fakt, że sami nie czytają artykułów na naszej stronie, ale twierdzą, że czynią to za nich ich dzieci, wnuki i prawnuki. - Szczególnie te, które wyjechały do pracy za granicą – zauważa STANISŁAW WRĄBEL. Przytakuje mu JULIAN WOŁEJKO, który chwali się, że gdzieś tam w Irlandii jego syn łowi potężne szczupaki, fotografuje, a potem wypuszcza.
Współczesny internet nie jest już tak bardzo tajemniczy, więc sprawdziliśmy, w których to  zagranicznych miastach najczęściej czytane są nasze artykuły o wędkarzach. Okazuje się, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy najczęściej, bo aż 103 razy otwierano je Dublinie (Irlandia). Potem jest Erlangen i Monachium (Niemcy), a na czwartym miejscu znajduje się ukraiński Żytomierz (w tym okręgu znajduje się nasze miasto partnerskie Owrucz – red.). Tak naprawdę, to zaskakującym jest fakt, że w pierwszej pięćdziesiątce wszystkich miast (także polskich), połowa to niemalże cała Europa (na 41 miejscu jest australijskie Sydney). Jeśli chodzi o statystyki krajowe, to tu oczywiście prowadzi Polska, przed Niemcami i Wielką Brytanią. W liście pierwszej 20., spoza Europy znajdziemy tylko USAChoszczno - W Kenii o wędkarzach też czytają  , Kanadę, Australię, Kenię i Brazylię.
Gdy w środę po gwizdku oznaczającym koniec zawodów sędziowie zaczęli ważyć ryby, okazało się, że co druga para liczyła na to, że ich wynik da im miejsce na pudle. Choszcznianie TOMASZ KOSTRZEWSKI i ROBERT OWCZAREK mieli prawie 10 kilogramów. Przy oficjalnym ogłaszaniu wyników trochę się zdziwili, że ten wynik dał im dopiero piąte miejsce. Ten pierwszy otrzymał jedynie puchar za największą rybę (leszcza o wadze 1,605 kg). Okazuje się, że tym razem bezkonkurencyjną okazała się para ZENON ŁAKOS – EUGENIUSZ SOSNOWSKI, którzy w sumie złowili prawie 12 kg ryb. W pierwszej dziesiątce znalazły się również pary ze Zwierzynia, Międzychodu, Gorzowa Wielkopolskiego, Pełczyc i Krzęcina. W sumie o puchar burmistrza Choszczna rywalizowało 94 zawodników.
Tadeusz Krawiec
 
Wyniki 5. zawodów wędkarskich parami z okazji Narodowego Święta Niepodległości - Choszczno 2015
 
1. ZENON ŁAKOS – EUGENIUSZ SOSNOWSKI (Choszczno – 11710), 2. WOJCIECH TANAJEWSKI – GRZEGORZ TANAJEWSKI (Zwierzyn – 10900), 3. GRACJAN ŁOPACZYK – JAN SCHMIDT (Pełczyce – 10200), 4. WALDEMAR KRYŃSKI – STEFAN MUSIATOWICZ (Gorzów Wlkp. – 10150), 5. TOMASZ KOSTRZEWSKI – ROBERT OWCZAREK (Choszczno – 9905), 6. MIROSŁAW MAZANA – DAWID GOMAN (Międzychód – 9220), 7. HENRYK ŁOCHUNKO – MAREK MARCIŃCZAK (Zwierzyn – 9215), 8. JAN DYSZKIEWICZ - PIOTR WRÓBEL (Krzęcin – 8735), 9. ARTUR SZYSZKA – HENRYK TALAREK (Międzychód – 8700), 10. STANISŁAW FIEDOROWICZ – BOGUSŁAW KRZYKAWIAK (Choszczno – 8200) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.