WiększaMniejszyNormalny
04.04.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
A może robot od Świętego Mikołaja? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.11.2015.
 
CHOSZCZNO. We wtorek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie  bawili się robotami Finch. Kodowali, pisali aplikacje, a na koniec rozegrali nimi wyścig. Autorką tego niecodziennego przedsięwzięcia jest ANNA KOŚCIUCZUK, bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. To ona napisała projekt i wysłała zgłoszenie do programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.
 

 Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie znana jest z ciekawych i oryginalnych pomysłów. Wtorkowe warsztaty „Zakoduj robota” były kolejnymi z nich. Ich celem było zainteresowanie młodzieży nauką programowania i pokazanie im, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale także źródło doskonałej zabawy. Zajęcia odbyły się dzięki ANNIE KOŚCIUCZUK z filii MBP, której projekt zakwalifikował się do programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. – O sto wolnych miejsc walczyło prawie 240 zgłoszeń. Pomimo sporych wymagań technicznych i organizacyjnych projekt mój uzyskał pozytywną ocenę i nasza placówka mogła przeprowadzić te warsztaty, z czego bardzo się cieszę. Było warto – podkreśla bibliotekarka. Potwierdzają to również ci, którzy wzięli udział w zajęciach, czyli piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Choszcznie. Dowiedzieli się na nich, na czym polega kodowanie, napisali aplikację w języku Scratch oraz rozegrali wyścig własnoręcznie zaprogramowanymi robotami Finch.  – Było super. Najciekawsze kodowanie robotów i obserwowanie ich ruchów. No i ten wyścig – relacjonował KACPER KUTKOWSKI. Jego kolega WOJCIECH BOKUN spodziewał się trochę innych robotów. – Myślałem, że będą większe i bardziej przypominające ludzi. Ale i tak tymi, które zakodowaliśmy bawiliśmy się świetnie, szczególnie podczas wyścigu – powiedział. Uczniom tak spodobała się zabawa Finch’ami, że wypytywali tak o cenę, jak i to gdzie można kupić takie urządzenia. Niektórzy wpisali je już na listę prezentów od Świętego Mikołaja.

Spotkanie poprowadził KRZYSZTOF ARCISZEWSKI, na co dzień zajmujący się tworzeniem animacji, teledysków i filmów reklamowych. Zapytaliśmy jego wrażenia po przeprowadzonych warsztatach. - Zaskoczył mnie przede wszystkim ogromny entuzjazm, którym wykazali się uczniowie. Są pełni energii i co imponujące, bardzo ciekawi. – K. Arciszewski podkreślił też, że w Choszcznie był już kilka razy i z czystym sumieniem może stwierdzić, że tutaj uczniowie nie chodzą do szkoły za karę – To ewenement. Ci uczniowie wykazali, że mają większą niż przeciętną wiedzę z zakresu informatyki, co na  prawdę mnie zaskoczyło. Śmiało mogę powiedzieć, że szkoła ta jest zagłębiem nowatorskiego podejścia do edukacji w naszym województwie – podsumował prowadzący.

Dodajmy, że warsztaty „Zakoduj robota” odbyły się w ramach programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Microsoftem w ramach inicjatywy YouthSpark.

Katarzyna Jezierska 

   

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.