WiększaMniejszyNormalny
10.12.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
A może robot od Świętego Mikołaja? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.11.2015.
 
CHOSZCZNO. We wtorek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie  bawili się robotami Finch. Kodowali, pisali aplikacje, a na koniec rozegrali nimi wyścig. Autorką tego niecodziennego przedsięwzięcia jest ANNA KOŚCIUCZUK, bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. To ona napisała projekt i wysłała zgłoszenie do programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.
 

 Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie znana jest z ciekawych i oryginalnych pomysłów. Wtorkowe warsztaty „Zakoduj robota” były kolejnymi z nich. Ich celem było zainteresowanie młodzieży nauką programowania i pokazanie im, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale także źródło doskonałej zabawy. Zajęcia odbyły się dzięki ANNIE KOŚCIUCZUK z filii MBP, której projekt zakwalifikował się do programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. – O sto wolnych miejsc walczyło prawie 240 zgłoszeń. Pomimo sporych wymagań technicznych i organizacyjnych projekt mój uzyskał pozytywną ocenę i nasza placówka mogła przeprowadzić te warsztaty, z czego bardzo się cieszę. Było warto – podkreśla bibliotekarka. Potwierdzają to również ci, którzy wzięli udział w zajęciach, czyli piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Choszcznie. Dowiedzieli się na nich, na czym polega kodowanie, napisali aplikację w języku Scratch oraz rozegrali wyścig własnoręcznie zaprogramowanymi robotami Finch.  – Było super. Najciekawsze kodowanie robotów i obserwowanie ich ruchów. No i ten wyścig – relacjonował KACPER KUTKOWSKI. Jego kolega WOJCIECH BOKUN spodziewał się trochę innych robotów. – Myślałem, że będą większe i bardziej przypominające ludzi. Ale i tak tymi, które zakodowaliśmy bawiliśmy się świetnie, szczególnie podczas wyścigu – powiedział. Uczniom tak spodobała się zabawa Finch’ami, że wypytywali tak o cenę, jak i to gdzie można kupić takie urządzenia. Niektórzy wpisali je już na listę prezentów od Świętego Mikołaja.

Spotkanie poprowadził KRZYSZTOF ARCISZEWSKI, na co dzień zajmujący się tworzeniem animacji, teledysków i filmów reklamowych. Zapytaliśmy jego wrażenia po przeprowadzonych warsztatach. - Zaskoczył mnie przede wszystkim ogromny entuzjazm, którym wykazali się uczniowie. Są pełni energii i co imponujące, bardzo ciekawi. – K. Arciszewski podkreślił też, że w Choszcznie był już kilka razy i z czystym sumieniem może stwierdzić, że tutaj uczniowie nie chodzą do szkoły za karę – To ewenement. Ci uczniowie wykazali, że mają większą niż przeciętną wiedzę z zakresu informatyki, co na  prawdę mnie zaskoczyło. Śmiało mogę powiedzieć, że szkoła ta jest zagłębiem nowatorskiego podejścia do edukacji w naszym województwie – podsumował prowadzący.

Dodajmy, że warsztaty „Zakoduj robota” odbyły się w ramach programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Microsoftem w ramach inicjatywy YouthSpark.

Katarzyna Jezierska 

   

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.