WiększaMniejszyNormalny
23.02.2020.
     
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.11.2015.
Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego 2015
CHOSZCZNO. Tegoroczne obchody Dnia Pracownika Socjalnego połączone zostały z 25-leciem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choszcznie, 20-leciem Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie oraz 15-leciem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piaseczniku. - Jeszcze nie tak dawno w szeroko rozumianej opiece społecznej pracowało zaledwie sześć osób. Dzisiaj w tych trzech ośrodkach jest ich kilkanaście razy więcej, a ich znaczenie we współczesnym życiu podkreśla m.in. to, że w wydatkach z budżetu gminy znajdują się tuż za oświatą – mówił w piątek burmistrz ROBERT ADAMCZYK.

Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego 2015    Tegoroczne obchody Dnia Pracownika Socjalnego zbiegły się z urodzinami trzech choszczeńskich placówek zajmujących się szeroko rozumianą opieką społeczną. W piątek wieczorem w sali lustrzanej Choszczeńskiego Domu Kultury burmistrz ROBERT ADAMCZYK krótko przypomniał historię każdej z nich. – Gdy we wrześniu 1995 roku powstawał Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choszcznie to pracowało w nim sześć osób. Dzisiaj jest ich dziesięć razy więcej, a wszystko na to wskazuje, że niebawem będzie ich jeszcze więcej – mówił włodarz miasta. Przypomniał, że obecnie M-GOPS zajmuje się m.in. wszelkiego rodzaju zasiłkami stałymi, celowymi i okresowymi, usługami opiekuńczymi, świadczeniami mieszkaniowymi, rodzinnymi i alimentacyjnymi, a także problemem przemocy w rodzinie. Podkreślił, że współczesny pracownik socjalny łączy w sobie wiele zawodów i bardzo często musi się Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego 2015  wcielać w rolę pośrednika, administratora, mediatora, terapeuty, pedagoga, a także szeroko rozumianego organizatora życia społecznego. W sumie placówka zajmuje się opieką około dwóch tys. osób. Warto też dodać, że w jej strukturze znajdują się również świetlice środowiskowe w Kołkach, Korytowie, Starym Klukomiu, Stradzewie i Zwierzyniu. Ta ostatnia otwarta została w połowie października br. i została owacyjnie przyjęta przez mieszkańców. - Regularnie przychodzi tu około 30 osób. Bawimy się, odrabiamy lekcje, mamy zajęcia plastyczne, przygotowujemy kolejne spektakle, a ostatnio byliśmy na wykopkach u pana BOGDANA WORACHA. Na zakończenie zrobiliśmy sobie ognisko, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zapracowaliśmy sobie na ziemniaki, z których będziemy robić frytki – wylicza opiekunka ANETA HŁADONIUK.
    Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego 2015  Nieco inną rolę spełnia utworzony w 1999 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie. Jego głównym celem jest udzielanie wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Najmłodsza z tych placówek, czyli Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaseczniku liczy sobie już 16 lat. On z kolei ma za zadanie stwarzanie możliwości rehabilitacji społecznej i zawodowej niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy. Włodarz miasta podkreślił, że zarówno ŚDS jak i WTZ to placówki, które już na stałe wpisały się w życie społeczno-kulturalne naszej gminy, a indywidualne i zespołowe osiągnięcia ich uczestników często przewyższają sukcesy ludzi zdrowych.
     - Według mnie to najwłaściwsza chwila na to, abyśmy pokazali ludzi wyjątkowo odważnych, zdeterminowanych, pełnych empatii i fachowego przygotowania w niesieniu pomocy najsłabszym wśród nas. To wy najlepiej wiecie o tym, że współczesny, coraz szybszy tryb życia sprawia, iż rośnie grupa ludzi, która nie potrafi sobie poradzić z cywilizacyjnymi wymaganiami. To także wy najczęściej uzmysławiacie nam, że jedynym na to lekarstwem Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego 2015 jest wyciągnięcie pomocnej dłoni. Właśnie w imieniu tych, którzy tej dłoni oczekują chciałbym podziękować za wasz profesjonalizm, wyjątkowe zaangażowanie, a przede wszystkim za szczególny dar wywoływania uśmiechu na twarzy potrzebującego – osobiście dziękował wszystkim R. Adamczyk. W imieniu świętujących głos zabrała kierownik ŚDS JOANNA CZECHOWICZ. Jej zdaniem piątkowa uroczystość jest także wyrazem szacunku i podkreślenia znaczenia ich pracy. Mocno zaakcentowała fakt, że tak owocnej współpracy z włodarzami gminy mogą im pozazdrościć wszystkie inne ośrodki z regionu. Po części oficjalnej w „Trzech kwadransach humoru” zaprezentowali się aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie: ADRIANNA GÓRSKA, ADAM DZIECINIAK i PRZEMYSŁAW ŻYCHOWSKI. Nie mogło też zabraknąć okolicznościowego tortu.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.