WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Choszczno - Czeka jeszcze 14 rodzin
22.02.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Choszczno - Czeka jeszcze 14 rodzin Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
27.11.2015.
Choszczno - Czeka jeszcze 14 rodzin CHOSZCZNO. Gdy w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na udział w Szlachetnej Paczce nie spodziewaliśmy się, że tak duża liczba osób do na dołączy. Szef przytargał zmywarkę, Magda kupiła oryginalne perfumy, Agnieszka i Marlena zrobiły zakupy, ale najwięcej roboty miała chyba Marta, która od początku zbierała kasę.

Z relacji wolontariuszy wiemy, że nasza rodzina ukryta pod nieco tajemniczym numerem ZPM - 1023-418879 (samotna, schorowana matka, wychowująca dwie, również chore córki) ze łzami oczach odbierała m.in. zmywarkę, kołdrę, poduszki, kosmetyki i całą górę produktów żywnościowych oraz środków czystości. Przedwczoraj zdecydowaliśmy, że w tym roku również się zaangażujemy. Już wybraliśmy rodzinę, której zrobimy niespodziankę. Wolontariuszka Szlachetnej Paczki DOROTA KOŁODZIEJSKA zaprasza innych do tego, by poszli w nasze ślady, bo na dzień dzisiejszy tylko w powiecie choszczeńskim czeka jeszcze 14 rodzin. Choszczno - Czeka jeszcze 14 rodzin
Wszelkich informacji o tym, jak do tego się zabrać, gdzie szukać informacji, a przede wszystkim jak wybrać konkretną rodzinę, szukajmy na stronie Szlachetnej Paczki. Możemy też zadzwonić m.in. do naszej wolontariuszki, czyli wspomnianej wyżej D. Kołodziejskiej (tel. 695 983 281). To właśnie ona opowiedziała nam o tym, że warto się w to zaangażować, bo wybrane przez nie rodziny nie należą do takich, które liczą tylko na konkretną pomoc.
- Możemy pomóc w różny  sposób. Wy wybraliście rodzinę, więc wasza grupa od początku do końca sama organizuje pomoc w pełnym zakresie. Na stronie internetowej Szlachetnej Paczki znajdziemy informacje o wszystkich rodzinach, które oczekują pomocy. Możemy wybrać konkretną, ale też możemy dołączyć do jakiejś grupy, która przygotowuje dla niej prezent.  Każdy może również przynieść prezent bezpośrednio do nas. Czekamy głównie na żywność, ubrania i środki czystości – mówi wolontariuszka. Zdecydowanie podkreśla fakt, że tylko wolontariusze mieli okazję spotkać się z wybranymi rodzinami i także oni zawiozą im prezenty przez nas przygotowane. W tym roku wszyscy musimy przynieść je do punktu zbiorczego w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie, przy ul. Wolności 62A. – Czynny będzie przez trzy dni. 11 grudnia od 17.00 do 20.00, 12 grudnia od 8.00 do 20.00 i 13 grudnia od 10.00 do 20.00 – serdecznie zaprasza D. Kołodziejska. Choszczno - Czeka jeszcze 14 rodzin
My również zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć (kontakt: promocja@choszczno.pl, tel. 95765 9327). Wybrana przez nas rodzina to samotna matka wychowująca dwóch synków, która mieszka również ze swoją matką, siostrą, bratem i bratanicą. Nie ma potrzeby wymieniania nieszczęść, które ich dosięgły, bo najważniejsze jest to, że wolontariuszka, która u nich była twierdzi, że to rodzina pełna miłości. – Widać jak bardzo wzajemnie się wspierają. Mieszkają na wsi, więc 31-letnia głowa rodziny marzy o tym, by w przyszłości zrobić prawo jazdy, głównie po to, aby mieć lepszy dostęp do opieki medycznej. Potrzebują produktów żywnościowych, środków czystości i opału na zimę – wylicza D. Kołodziejska.
Tadeusz Krawiec

ADRES:
Wolności 62A
73-200 Choszczno
GODZINY OTWARCIA:
11.12.2015 - Piątek: 17:00-20:00
12.12.2015 - Sobota: 8:00-20:00
13.12.2015 - Niedziela: 10:00-20:00
 
KONTAKT:
Wolontariusz - Dorota Kołodziejska, nr tel. 695 983 281
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.