WiększaMniejszyNormalny
30.03.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Kulturalna Wizytówka 2015 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.11.2015.
Choszczno - Kulturalna Wizytówka 2015
CHOSZCZNO. Prawie 250 wykonawców zaprezentowało się podczas piątkowej „Wizytówki”. Na scenie Choszczeńskiego Domu Kultury zobaczyliśmy zespoły taneczne, muzyczne i wokalne, chór, orkiestrę dętą, a przede wszystkim całą grupę wokalistów. Pyrzyczanie JANUSZ URBAŃSKI i JOANNA SUWIŃSKA nie ukrywali, że to wydarzenie zrobiło na nich duże wrażenie. – W szeroko pojętej kulturze obracamy się od dawna i to co dzisiaj zobaczyliśmy stawia ChDK w ścisłej czołówce podobnych placówek naszego województwa – komentuje pan Janusz.

Choszczno - Kulturalna Wizytówka 2015  Ten kulturalny maraton rozpoczęła orkiestra dęta, której kapelmistrzem jest MATEUSZ WOLNIAK. Dominują w niej ludzie młodzi, ale nie brakuje też doświadczonych muzyków. MAŁGORZATA KOZŁOWSKA, dyrektor ChDK, która prowadziła „Wizytówkę” zachęcając do wstąpienia w szeregi orkiestry dała za przykład grającego na trąbce KAZIMIERZA ZALEWSKIEGO. – Dopiero na emeryturze postanowił spełnić swoje marzenia. Codziennie ćwiczy w naszej sali muzycznej, a ostatnio próbuje swoich sił także w Kapeli Ludowej. Dla każdego, kto chciałby pójść w jego ślady, nasz dom kultury jest zawsze otwarty – mówiła.Choszczno - Kulturalna Wizytówka 2015
Po orkiestrze publiczność oklaskiwała zespoły muzyczne Metro, Fishing  Group i Crusader. Tu warto zaznaczyć, że pierwszy z nich (grali w składzie: BARTOSZ KACZMAREK, BARTŁOMIEJ KRAWCZYK, LENA WOJCIECHOWSKA i MICHAŁ ŁUKASZEWICZ) został tegorocznym laureatem Konkursu Muzycznego „Muzykon”, który ChDK organizował wspólnie z Radiem Choszczno, natomiast Fishing Group (WOJCIECH WINNICKI, MACIEJ STANIEWSKI, MATEUSZ SZPILEWSKI i MARCIN CHLEBOWSKI) otrzymał wyróżnienie w Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego.Choszczno - Kulturalna Wizytówka 2015 Ostatni z nich, czyli Crusader to zespół, który już na stałe związał się z domem kultury. Za rok obchodzić będą 30-lecie, a tu zaprezentowali się w składzie: ANDRZEJ PRENDA, ROBERT ŚWIDZIŃSKI, RYSZARD HARAZIŃSKI i MARIUSZ SPIELER.
- Soliści OLIWIA BEDNAREK, KINGA ROŻNOWSKA, SARA NOWAK, PATRYCJA SOBCZAK, EDYTA TYRCHA, NIKOLA KURZYŃSKA, MICHALINA  SIMIŃSKA, MACIEJ RADOMIAK, MAŁGORZATA BARANOWSKA i WERONIKA BODNAR to tylko wybrane osoby, które na co dzień ćwiczą pod okiem JERZEGO JANUSZEWSKIEGO – mówi M. Kozłowska. Przypominała, że w tym roku ANNA Choszczno - Kulturalna Wizytówka 2015 HAŁADYN i W. Bodnar zostali laureatami, natomiast WIKTORIA PAŁASZ i M. Radomiak otrzymali wyróżnienia podczas wojewódzkiego finału Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego, który odbył się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Sukcesami pochwalić mogą się również prezentujący się na „Wizytówce”: Dziecięcy  Zespół  Wokalny, Grupa My (JANINA GREJĆ, JANINA WITKOWSKA, WŁADYSŁAW TOKARSKI, MICHAŁ LEWANDOWSKI), Zespół Wokalny Mirage (STEFANIA GIBASZEK, DOROTA JARMARKIEWICZ, EUGENIUSZ DOBOSZ, BOGUMIŁA DYMEK, WŁADYSŁAW DYMEK), jak również Chór „Pogoda Jesień”.
Tradycyjnie już najwięcej osób zaprezentowało się w formacjach tanecznych. Tu w układach tańca współczesnego zobaczyliśmy wyróżniane w tym roku zespoły: Sefora, Sefora I i Terpsychora (prowadzą je instruktorka BEATA LEŚNIAŃSKA i choreografka AGNIESZKA BŁASZKOWSKA). Powody do satysfakcji miał również instruktor hip hopu i break dance ADAM WESOŁOWSKI, bo prowadzona przez niego grupa Feel The High triumfowała w zawodach, które latem odbyły się w Łebie.
Choszczno - Kulturalna Wizytówka 2015 Piątkowe prezentacje spiął klimat ludowy. Najpierw w tańcach lubelskich i krakowiaku zobaczyliśmy dwie grupy Małych Stobniczan, które w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie prowadzą instruktorki BARBARA GRZEJSZCZYK i ALEKSANDRA KURASIŃSKA, a akompaniuje im PAWEŁ LEMIESIEWICZ. - To wymierny efekt współpracy z Jedynką, gdzie grupy uczniów ćwiczą pod okiem swoich nauczycielek, a w domu kultury ubrani są w nasze stroje – tłumaczyła M. Kozłowska. Następnie zaprezentowała się Kapela Ludowa prowadzona przez PAWŁA SZARAWAGĘ i na koniec fragment suity tańców rzeszowskich wytańczył Zespół Pieśni i Tańca „Stobniczanie” (inst. JOANNA SUWIŃSKA). - Przyszłoroczna edycja choszczeńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w formie koncertu, który zatytułowaliśmy „WOŚP – na ludową nutę”. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby się wpisać w ludowy charakter tego wydarzenia – mówiła M. Kozłowska. Dziękując wszystkim instruktorom podkreśliła, że we wszystkich formach działających w placówce bierze udział 246 osób. I już jako ciekawostkę dodała, że najmłodsza z nich liczy sobie 6, a najstarsza 81 lat.Choszczno - Kulturalna Wizytówka 2015
„Wizytówce” towarzyszyła wystawa prac plastycznych Młodzieżowego Koła Plastycznego „Grafiki” i Klubu Plastyka „Impresja”. Publiczność miała okazję obejrzeć również prezentację multimedialną, w której chronologicznie przedstawione zostały najważniejsze wydarzenia minionego roku, czyli: spektakle teatralne, wernisaże, koncerty, imprezy plenerowe, konkursy, plenery, biesiady, wieczory karaoke. Dodajmy, że w tej placówce swoją siedzibę mają również: Klub Akwarystyczny, Uczniowski Klub Szachowy „Skoczek” oraz Klub Turystyki Rowerowej „Voyager”. 
Tadeusz KrawiecChoszczno - Kulturalna Wizytówka 2015
 
PS. Specjalne ukłony kierujemy do pana EUGENIUSZA DOBOSZA (na zdjęciu z lewej), który zebrał owacje za wykonanie piosenki Franka Sinatry „My Way”. Zdecydowanie wypada nazwać go legendą choszczeńskiej piosenki rozrywkowej, bo to m.in. On współtworzył słynny „Sygnał”, a z grupą śpiewaczą ZPiT Stobniczanie objechał pół Europy. W 2017 roku obchodził będzie 60-lecie twórczości artystycznej.
 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.