WiększaMniejszyNormalny
19.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Historia strażakami pisana Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
07.03.2016.
Suliszewo - OSP Historia strażakami pisana
CHOSZCZNO-SULISZEWO. W piątek wieczorem w świetlicy suliszewskiej strażnicy odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Funkcję prezesa ochotnicy powierzyli ZBIGNIEWOWI LEWANDOWSKIEMU.
Suliszewo - OSP Historia strażakami pisana  Piątkowe zebranie rozpoczęło się od minuty ciszy poświęconej pamięci zmarłego w ubiegłym roku, prezesa OSP w Suliszewie WIESŁAWA SANOCKIEGO. Po jego śmierci ochotnicy nie przeprowadzili wyborów uzupełniających, więc sprawozdanie z mijającej kadencji złożył naczelnik JANUSZ GARBICZ. Poinformował, że obecnie ich jednostka liczy 34. członków zwyczajnych, a kolejnych 10. skupia Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, w składzie której znajduje się także 7-letni NATAN WÓJCIK. – W minionym roku do akcji bojowych wyjeżdżaliśmy 26 razy – mówił J. Garbicz. Zaznaczył, że w tej liczbie są również wyjazdy do największych pożarów, jakie miały miejsce na terenie powiatu choszczeńskiego. Dodał też, że w rywalizacji sportowo-pożarniczej na szczeblu gminnym drużyna młodzieżowa zajęła trzecie, natomiast seniorzy uplasowali się na piątym miejscu. Z podsumowania minionego sezonu przedstawianego przez strażaków z KP PSP w Choszcznie wynika, że jednostka z Suliszewa należy do najlepszych w powiecie. – Stawili się do wszystkich wezwań, a także pomyślnie zaliczyli wszystkie alarmy szkoleniowe – chwalił ich kpt. MIROSŁAW DZIDEK. Równie skuteczne działanie zapowiada nowy zarząd, w skład którego weszli: ZBIGNIEW LEWANDOWSKI (prezes), JANUSZ GARBICZ (naczelnik), HUBERT SEREDIAK (sekretarz), GRZEGORZ DUDZIAK (skarbnik), TOMASZ WÓJCIK (gospodarz); komisja rewizyjna: PIOTR LEWANDOWSKI (przewodniczący), PIOTR ŚWISZCZ (sekretarz), JERZY GARBICZ (członek).
Suliszewo - OSP Historia strażakami pisana  W trakcie zebrania podziękowano za długoletnią służbę najstarszym ochotnikom,  FRANCISZKOWI SIENIAWSKIEMU i WŁODZIMIERZOWI MAZURAKOWI. Obydwaj z powodu choroby nie mogli być obecni na zebraniu, więc w chwilę po wyborach nowy zarząd zapukał do domów obydwu 70-latków. – Dziękujemy za to wszystko, co zrobiliście zarówno dla naszej jednostki, jak i też dla naszej wsi. Choć nie pojedziecie już do akcji, to nadal liczymy na waszą pomoc, wasze doświadczenie i życzliwość – mówił nowy prezes Z. Lewandowski. Na pamiątkę tego wydarzenia wręczył im okolicznościowe statuetki. Tu warto podkreślić, że F. Sieniawski w szeregi OSP wstąpił w 1969 roku, czyli w chwili jej założenia, natomiast W. Mazurak został jej członkiem 18 lat później. Obydwaj pełnili wiele różnych funkcji, byli też odznaczani, m.in. medalami „Zasłużony dla Pożarnictwa”. Po zebraniu ochotnicy pochwalili się kroniką OSP, w której na pierwszej stronie zobaczyć można m.in. zdjęcia STANISŁAWA LEŚNIAŃSKIEGO, STANISŁAWA PIERÓGA i TADEUSZA GANA. Z opisu wynika, że byli jednymi z pierwszych mieszkańców powojennego Suliszewa, którzy najpierw walczyli na frontach II wojny światowej, a później znaleźli się w grupie około 30. osadników przesiedlonych tu z Medenic. Jest też specjalna strona poświęcona nieżyjącemu już EDWARDOWI JUNAKOWI, który funkcję prezesa OSP pełnił w latach 1969 – 2002.
Suliszewo - OSP Historia strażakami pisana
Na koniec udało się nam rozwiązać historię pewnej fotografii, która do tej pory funkcjonowała w obiegu z podpisem: „Drużyna OSP w Suliszewie na zbiórce w 1986 roku”. Dziś już spokojnie możemy dodać, że widzimy na niej: STANISŁAWA REPETĘ, JANA GARBICZA, LUCJANA KARONIA, JÓZEFA GARBICZA (naczelnik i kierowca), JANA SZWABOWICZA, JANA MAZURAKA i WIESŁAWA SANOCKIEGO.
Tadeusz Krawiec
tkrawiec@choszczno.pl
 
PS. A może ktoś z naszych Czytelników zna imię i nazwisko ósmego ochotnika widocznego na tym zdjęciu?

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.