WiększaMniejszyNormalny
25.02.2020.
      
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - PZW Łydka po raz trzeci Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
08.03.2016.
Choszczno - PZW Łydka po raz trzeci  CHOSZCZNO. W niedzielę odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła PZW nr 1 w Choszcznie. – Miniony sezon był dla nas bardzo udany – mówił prezes ZENON ŁAKOS. Przypomniał, że w 2015 roku oprócz 65-lecia koła organizowali również wiele jubileuszowych zawodów. W rywalizacji o tytuł „Najlepszego wędkarza” po raz trzeci z rzędu triumfował RYSZARD ŁYDKA.
Chociaż Koło PZW nr 1 w Choszcznie liczy sobie ponad 500. członków, to jednak na niedzielne zebranie sprawozdawcze przyszło ich około 40. W sprawozdaniu podsumowującym ubiegłoroczny sezon, prezes ZENON ŁAKOS podkreślił bardzo owocną współpracę z samorządem gminnym i powiatowym. – Bez tej pomocy tChoszczno - PZW Łydka po raz trzeci  rudno byłoby nam zorganizować na tak wysokim poziomie wymieniane dziś przedsięwzięcia – mówił. Przede wszystkim zwrócił uwagę na zawody i wystawę zorganizowaną z okazji 65-lecia koła, a także imprezy, które o wielu już animują przy okazji Choszczeńskiej Sobótki, Dnia Dziecka czy Narodowego Święta Niepodległości. Dodał, że w minionym sezonie zorganizowali również trzy rywalizacje na szczeblu powiatowym.
 – Witoszyn, Piasecznik – Stradzewo, Raduń, Sławęcin-Sulino, Żeńsko i Klukom to jeziora, które zarybiliśmy przede wszystkim szczupakiem, sandaczem, linem, karpiem i węgorzem – wymienił ulubione przez wędkarzy akweny. Jednak mimo tego, że co roku do choszczeńskich jezior wpuszczany jest narybek, za który płaci zarówno zarząd okręgu jak i koło, to nadal słychać narzekania, że… ryb nie ma. Jedni winią za to kłusowników. Jednak RYSZARD HAWRYLEWICZ, komendant powiatowy Społecznej Straży Rybackiej tłumaczy, że skuteczność drużyn z Choszczna i Drawna jest bardzo wysoka. – Nie wiadomo czy z tego faktu wypada się cieszyć. Zdejmowanie coraz większej liczby narządzi kłusowniczych może również oznaczać, że zainteresowanie tym procederem nadal jest bardzo duże. Nie tylko ja to widzę, że w tym temacie polskie prawo jest zbyt liberalne. Np. w sądzie w sprawie o kłusownictwo, nieobecny strażnik zazwyczaj ponosi konsekwencje, natomiast kłusownikowi niewiele można zrobić – komentował. Podziękował również wędkarzom za wszelkie sygnały dotyczące ochrony wód i poinformował, że nowym komendantem choszczeńskiej grupy SSR został PIOTR KUCHARSKI, syn dotychczasowego komendanta HENRYKA KUCHARSKIEGO.
Choszczno - PZW Łydka po raz trzeci  Jedynie WŁADYSŁAW KLIMOWICZ, który w tym roku będzie obchodził 70. rocznicę przyjazdu do Choszczna twierdzi, że w choszczeńskich jeziorach ryb nie brakuje. Tylko trzeba umieć je złowić – podkreśla. Przypomina lata, kiedy to miejscowy rybak dwa razy w tygodniu na choszczeńskim rynku sprzedawał świeże szczupaki, płocie, leszcze i liny. Denerwuje go zupełnie coś innego. - Właściciele skuterów, którzy latem szaleją po jeziorze Klukom – skarży się, że przeszkadzają wędkarzom i przede wszystkim płoszą ptaki. Tu poparł go JACEK UMER, który zaproponował by przynajmniej część akwenu zamknąć dla wszelkiego rodzaju motorówek, skuterów i ślizgaczy. KAZIMIERZ OSIŃSKI, który jest jednym z członków choszczeńskiej grupy SSR, zwrócił się do wędkarzy z apelem o utrzymanie porządku na stanowiskach. Jego zdaniem sami najczęściej zaśmiecają akweny, a potem oczekują na to, by ktoś je sprzątał. Przypomina, że to łowca przychodząc na łowisko, powinien najpierw zadbać o oto, by wokół niego nie było śmieci.
Innym, bardzo ważnym problemem, który dotyczy znajdującego się w centrum miasta jeziora Klukom, jest jego zamulanie. Tu dyskusja również była bardzo żywa i w jej efekcie podjęto uchwałę zobowiązującą zarząd do przedstawienia tej kwestii władzom okręgu. 
Tradycyjnie już na zebraniu sprawozdawczym przedstawiane są wyniki współzawodnictwa na najlepszego wędkarza minionego sezonu. Tym razem sklasyfikowano 57 zawodników, którzy rywalizowali w ośmiu zawodach. Przypomnijmy, że po jednym razie wygrali je: ZENON ŁAKOS, JERZY PILARSKI, TOMASZ KOSTRZEWSKI, ARKADIUSZ RODYKOW, CZESŁAW POKORA i trzykrotnie RYSZARD ŁYDKA. Ten ostatni zwyciężył również w klasyfikacji generalnej, a komentując ten wyczyn obowiązkowo trzeba podkreślić, że uczynił to po raz trzeci z rzędu.
Pisaliśmy już o tym, że tegoroczna edycja zawodów podlodowych „Puchar Czterech Jezior 2016” rozegrana została tylko na jeziorach Witoszyn, Klukom i Raduń. Czwartej tury (na jeziorze  Żeńsko) nie przeprowadzono z powodu braku lodu, więc rywalizacje podsumowano po trzech etapach. Tu zwycięzcą został WOJCIECH TOKARSKI (57 punktów), który wyprzedził EDMUNDA FELUSIAKA (52) i JERZEGO PILARSKIEGO (51).
Tadeusz Krawiec

Klasyfikacja „Najlepszy wędkarz 2015”
 
1. RYSZARD ŁYDKA (119 punktów), 2. JERZY PILARSKI (101), 3. ZENON ŁAKOS (100), 4. STANISŁAW FIEDOROWICZ (98), 5. EUGIENIUSZ SOSNOWSKI (90), 6. WOJCIECH SKURA (84), 7. TOMASZ KOSTRZEWSKI (82), 8. MAREK PĘCHERZEWSKI (81), 9. CZESŁAW POKORA (80), 10. EDMUND FELUSIAK (75), 11. PAWEŁ PINDOR (69), 12. WŁADYSŁAW KURPIŃSKI  (69), 13. ZBIGNIEW BRZEZIŃSKI (68), 14. SŁAWOMIR SOSIŃSKI (62), 15. RYSZARD MAZUR (61), 16. STANISŁAW WRĄBEL (58), 17. BARTŁOMIEJ IWANIEC (55), 18. TOMASZ REUTOWICZ (51), 19. SZCZEPAN LASZKO (50), 20. JACEK UMER (47), 21. GRACJAN KOCHANEK (45), 22. ARKADIUSZ RODYKOW (44), 23. KAZIMIERZ OSIŃSKI (40), 24. ROBERT OWCZAREK (38), 25. JAN KAROLEWICZ (35), 26. PAWEŁ BANASZEWSKI (34), 27. ANDRZEJ SOSIŃSKI (34), 28. JÓZEF ANDRYSZCZAK (33), 29. BOGUSŁAW KRZYKAWIAK (32), 30. JULIAN WOŁEJKO (31), 30. HENRYK KUCHARSKI (31)


Terminarz imprez Koła PZW nr 1 w Choszcznie organizowanych w 2016 roku

24 kwietnia - Zawody spławikowe – Otwarcie sezonu o VI Puchar ZPM Ozimek*
1 i 3 maja – Mistrzostwa koła (seniorzy, kobiety, kadeci)*
29 maja - Zawody dla dzieci i młodzieży - XXIII Memoriał im. Odona Dłużyńskiego
5 czerwca - Zawody wędkarskie o puchar sklepu „Karp”*
26 czerwca - VI Regionalne Zawody Spławikowe -Choszczeńska Sobótka 2016
10 lipca - VI Zawody spławikowe o Puchar ZP TARTAK*
14 i 15 sierpnia - Zawody spławikowe o „Puchar Prezesa”*
21 sierpnia - III Zawody spławikowe o puchar firmy „Puchar”*
4 września - II Zawody spławikowe o puchar firmy „Kominex”*
25 września - Zawody otwarte parami – „Koniec lata 2016”
9 października - Zawody spławikowe, zakończenie sezonu 2016*
11 listopada - VI Zawody spławikowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 
Uwagi:
- Zawody oznaczone gwiazdką wliczane są do klasyfikacji „Najlepszy wędkarz 2016”
- Wszystkie zawody (oprócz memoriału Dłużyńskiego) przeprowadzone zostaną na jeziorze Raduń.
- Zawody "sobótkowe" i "niepodległościowe" rywalizacja tylko parami
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.