WiększaMniejszyNormalny
30.03.2020.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2020
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczeński Maraton Rowerowy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.03.2016.
Choszczeński Maraton Rowerowy 2016
CHOSZCZNO. Tegoroczna, czyli 11. edycja Choszczeńskiego Maratonu Rowerowego odbędzie się 11 czerwca. Tym razem kolarze będą się ścigać na trasach o długości: 274, 152 i 87 kilometrów. – Robimy wszystko, aby i tym razem uczestnicy oprócz satysfakcji z ukończenia trasy poczuli również, że startowali w jednej z najlepiej zorganizowanych imprez w kraju – zaprasza do Choszczna komandor maratonu JERZY GUMULIŃSKI.

Na stronie internetowej www.voyager.choszczno.pl znaleźć można wszelkie informacje potrzebne do wystartowania w tej imprezie. Nie sposób przegapić tam faktu, że w tytule 11. edycji tego wydarzenia nie znajdujemy już „Pętli Drawskiej” lecz tylko nazwę „Choszczeński Maraton Rowerowy”. – Od kilku już lat główni sponsorzy tej imprezy dawali nam do zrozumienia, że jej mianem nie promujemy ziemi choszczeńskiej, a przecież odbywa się w Choszcznie i stąd też płyną największe środki – tłumaczy komandor JERZY GUMULIŃSKI. Podkreśla, że prawie w każdej edycji, trasy maratonu były zmieniane, a ostatnio coraz częściej są kierowane na wschód i południe naszego regionu, czyli w stronę Ziemi Lubuskiej. – W tym roku ta najdłuższa prowadzić będzie m.in. przez Choszczeński Maraton Rowerowy 2016  Dobiegniew, Drezdenko i Strzelce Krajeńskie i tylko zły stan niektórych dróg sprawił, że nie sięgnęła dalej – mówi komandor. Zaznacza, że uczestnicy wszystkich edycji bardzo mocno podkreślali, że choszczeńskie trasy zawsze były bardzo atrakcyjne, i co najważniejsze, organizatorzy nie oferowali im jazdy po powtarzających się pętlach. Podobnie będzie i w tym roku. – Ta najkrótsza, czyli Mini  w większości prowadzić będzie przez teren powiatu choszczeńskiego, średnia (Mega) sięgnie Kalisza, Łobza i Ińska, a najdłuższą (Giga) najpierw pojedziemy m.in. do Dobiegniewa, Drezdenka (Klesna), Strzelec Krajeńskich, Barlinka i dopiero po zamknięciu pętli w Choszcznie ruszymy w stronę Łobza – tłumaczy J. Gumuliński. Zaznacza, że przy ich wyborze najpierw kierował się bezpieczeństwem uczestników, potem stanem dróg i w końcu atrakcyjnością okolicy.
Amatorzy mile widziani
    Na stronie internetowej znajdziemy wszelkie informacje dotyczącego ChMR, ale warto podkreślić, że także i tym razem organizatorzy przygotowują szereg niespodzianek, które zazwyczaj zachęcały do udziału w naszym maratonie. Już wiadomo, że każdy uczestnik otrzyma jedyny w swoim rodzaju medal, także koszulkę, a pucharami nagradzani będą zdobywcy trzech pierwszy miejsc w każdej kategorii oraz w tzw. open. Tu warto zaznaczyć, że w sumie na każdym dystansie jest 28 kategorii męskich i żeńskich (z podziałem na rower szosowy i inny), więc łatwo wyliczyć, że razem nagrodzonych będzie prawie 300 zawodników.  Po ukończeniu maratonu na wszystkich czekał będzie ciepły posiłek, a dodatkowo na trasie kilka punktów żywnościowych. W oczekiwaniu na dekorację organizatorzy zaproszą uczestników na wspólne ognisko. - Od kilku już lat w ramach tej imprezy organizujemy również Choszczeński Maraton Rodzinny. Tu do udziału zapraszam tych, którzy jazdę na rowerze traktują jako zupełną rekreację. Będą mieli do pokonania dwa okrążenia wokół jeziora Klukom (12 km) i dla nich również szykujemy kilka dodatkowych atrakcji – zachęca do udziału J. Gumuliński.
To się opłaci
Na stronie internetowej www.voyager.choszczno.pl już nie tylko można, ale trzeba zapisywać do udziału w 11. edycji ChMR, bo jak twierdzą organizatorzy, wcześniejsze zarejestrowanie zdecydowanie się opłaci. – Przede wszystkim opłata startowa jest o połowę niższa od tej, którą będziemy musieli uiścić w dniu imprezy. Ze względów organizacyjnych wprowadziliśmy również limit startujących, tym razem do startu dopuścimy 400 zawodników – tłumaczy komandor maratonu.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rewitalizacja w Gminie Choszczno

  

SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

PROJEKT EUROINNOWACJE
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

   ...JESTEŚMY RÓWNIEŻ NA FACEBOOKU

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2020 www.choszczno.pl.